Медіагрупа «Антена»  

Черкаські «батьківщинівці» стануть героями програми про Майдан

Ідею відзняти оригінальну програму про Майдан, піднятий духом Шевченка, і про самого Шевченка, 200-річчя народження якого збіглося у часі з найважливішими за останні десятиліття для України подіями, ініціювала державна телерадіокомпанія «Рось». Героями програми її автор Людмила Джулай бачить тих людей, які так чи інакше стали не тільки частиною, а й рушійною силою історичного Майдану. Це й поети, які написали про Революцію Гідності вірші, композитори, які поклали їх на музику, художники, котрі передали на полотнах усі фарби боротьби нашого народу за своє майбутнє. Ну і, звісно ж, самі ж революціонери. Зрештою, саме їм Україна найбільше зобов'язана тим, що ми маємо сьогодні.


Ініціативу «Росі» відзняти таку оригінальну і вкрай актуальну в цей час програму відразу підтримала і «Батьківщина». Ні для кого не новина, що черкаські батьківщинівці стійко пройшли всі випробування Майдану, і, як ніхто, знають ціну Революції Гідності.


— Я разом із хлопцями був на Майдані з перших днів, — говорить очільник обласної «Батьківщини», керівник обласного штабу Юлії Тимошенко Анатолій Бондаренко. — Ми будували барикади, нюхали дим свободи, відбивали атаки «Беркуту», виносили поранених, відстоювали намет «Батьківщини», яка, до речі, єдина вистояла під час атаки силовиків. Що змінив у мені Майдан? Усе. Народ встав із колін і, як писав Шевченко, нагострив сокиру і розбудив диктатора. Але ті, хто дійсно пройшов Майдан, піаритися на цьому не будуть. Бо передати словами відчуття, коли ти біжиш під кулями, щоб забрати свій прапор з намету, який атакують силовики, а там, у наметі, лежить поранений, просто неможливо... Стільки сімей втратили синів, батьків, чоловіків і братів. Але така доля нашої України. І вона збіглася з 200-річчям народження Тараса Шевченка. Ще задовго до цих подій один львівський провидець говорив, що на 200-річчя Кобзаря Україна буде іншою. Але не прізвища має змінити Майдан, а нашу свідомість, наше життя, наше майбутнє. І Небесна Сотня слідкуватиме за цим із небес.


Над вибором місця для зйомок програми ніхто й не думав. Певна річ, це Моринці — земля, просякнута духом Кобзаря.


— У кожної людини є тіло, душа і її дух, — говорить Анатолій Васильович. — Коли тіло вмирає, душа відходить до Бога. А дух, якщо він сильний, потужний, справжній залишається тут — із нами. Таким був і є дух Тараса Шевченка. Кобзар народився два століття тому, а його дух зміг сьогодні об'єднати мільйони, примусив нас встати з колін і боротися за своє майбутнє, за свою землю. Ми просто повинні після цього виховати зовсім інше, нове покоління українців.


Приємним сюрпризом стала для батьківщинівців зустріч на землі Тараса з побратимами з Майдану, черкаськими афганцями.


— З цими хлопцями ми пройшли на Майдані справжнє бойове хрещення, — розповідає про черкаських батьківщинівців афганець Анатолій Дубик. — Вони возили нам харчі, одяг, взуття, ліки. Стояли разом із нами під кулями. Саме там я відчув: ці хлопці своїх не залишають. І коли після штурму Черкаської облдержадміністрації я з розбитою «Беркутом» головою потрапив до реанімації Третьої міської лікарні, то саме вони буквально вирвали мене з рук міліції. Як Анатолій Васильович дізнався, що я там, і досі не знаю. Та за кілька днів перебування в лікарні лікар тихо сказав мені: «Тебе вже чекають четверо правоохоронців. Будуть брати прямо звідси. Треба рятуватися». Медсестрички поклали мене на візок і повезли начебто на обстеження, насправді ж вивезли до чорного входу, біля дверей якого впритул стояла машина Анатолія Васильовича. Мене швидко передали своїм, вивезли за місто, потім пересадили в іншу машину й завезли додому. Через два дні я вже знову був на Майдані. З такими хлопцями і на війну йти можна, і країну довірити не страшно.


Програма «І повіє вогонь новий з Холодного крає» візьме участь у міжнародному конкурсі, який пройде у червні в Польщі. Але першими її критиками стануть, звісно, черкаські глядачі. Коли саме програма буде готова і вийде в ефір, обов'язково буде повідомлено окремо.
ТОП-СТАТТІ
ОСТАННІЙ НОМЕР (№4)
ОСТАННІ НОВИНИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео)
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 79 хитов: 8341
вчера: 205/28525
время генерации: 0.082807064056396; SQL запросов: 15