Медіагрупа «Антена»  

Черкаси-2008. Чим би дитя не бавилось, аби не ... крало

Володимир МАМАЛИГА# 52, 29.12.2008

Впродовж року черкащани мали змогу спостерігати за перипетіями в коридорах міської влади, де, як завжди, народні обранці боролися за благо народу шляхом розподілу владних крісел, повноважень та компенсацій за розумові потуги у вигляді надлишкових ділянок землі. То депутати намагалися оголосити імпічмент міському голові, то міський голова ставив депутатів у незручну, але звичну позу. Станіслав Сахно навіть спромігся винести на розгляд сесії проект рішення про дострокове припинення повноважень Одарича, але через те, що більшість депутатів лише на словах декларує свою рішучість та принциповість, а насправді просто чекає своєї долі в матеріальному еквіваленті, його не підтримали. Ні першого, ні другого разу.


Бабло перемагає зло

Вже не сподіваючись на депутатів, на початку квітня група простих черкащан вирішила реалізувати своє законне право та ініціювати місцевий референдум про дострокове припинення повноважень вже і ради, і її голови. Але, на свою біду, запросили очолити ініціативну групу того ж Сахна. Одарич перелякався, адепти заметушилися, зганяючи до зали працівників підконтрольних підприємств. Збори було зірвано переважаючими силами супротивника.

А тим часом судова тяганина навколо застосування імперативного мандату до восьми депутатів, які вийшли з фракції БЮТ, дійшла до логічного завершення. Чи то аргументи покровителів «Справедливості» виявилися переконливішими, чи то БЮТ, як завжди, пробачив втікачам, але вісім депутатів знову стали брати участь у сесійних засіданнях. А любов депутатів до міського голови стала настільки сильною, що наприкінці липня сесія з подачі Одарича звільнила опальних заступників Шабанова та Невесенка, натомість призначивши великого комунального фахівця Дзюбу, який до цього вже встиг ефективно покерувати і ДОКом, і обласним лісовим господарством. Але ідилія тривала недовго.

Вже у жовтні депутатська «фронда» спробувала відправити мера у відставку, скориставшись його відсутністю. Як завжди, не вистачило зовсім трохи — двох голосів. Одарич же, в свою чергу, благословив новостворену громадську організацію «ГРАЧ» ініціювати референдум про розпуск міської ради. Аргументи обох сторін виявилися достатньо вагомими для того, щоб знову розпочати переговори про полюбовний розподіл влади та ресурсів. Вчасно нагодилася криза. Сахно запропонував меру і депутатам «зарити сокиру війни» та спільно поборотися із кризовими явищами. Затвердили план боротьби, створили нові посади, розробили нову структуру. Кризу депутати переживуть.

Рік, що минає, ставить черкащан перед жорстким вибором. Хто ж з містечкових народних обранців найбільш гідно і послідовно відстоював свої, а опосередковано й народні інтереси? Тому, напевно, народ не помилився: кращим у номінації «Мутація року» у черговий раз визнано місцевий БЮТ та його глашатая Юрія Оробця, який жорсткою та безкомпромісною критикою міського голови таки домігся для себе довгоочікуваної посади. І тепер кращого захисника Одаричу годі й шукати. Але підписи за розпуск міськради «ГРАЧ» збирати продовжує…


Політика тече по каналізаційних трубах

У цьому році в Черкасах було ухвалено рекордний бюджет розвитку — 165 млн. гривень, і це видатне рішення було широко розрекламовано. Але ще влітку стало зрозуміло, що такий бюджет місто не наповнить ніколи, зважаючи на те, що кошти мають надходити з продажу землі та майна. А земля та майно потрібні і самим депутатам, а гроші зі своєї кишені вони ніколи не плутають з бюджетом. Тож, майже усі комунальні програми так і залишаються недофінансованими, незважаючи на те, що унікальна «Програма соціально-економічного та культурного розвитку м. Черкаси», авторство якої приписують самому Одаричу, впевнено витісняє з роздрібного продажу відомого «Пітера Пена». Ви бачили у продажу «Пітера Пена»? Бачили. А «Програму...»? Ні. Ото ж бо й є. Розібрали.

Черкащани цього року мали щастя бачити в роботі пилосос «Джонсон». А блискучі контейнери з фольги чого варті! Гарні іграшки? Ви ще не бачили нових корейських сміттєвозів. Скільки коштують? Та яка різниця, гроші ж бюджетні. Чим би дитя не бавилось, аби не... крало.

ОСББ та ЖБК цього року так і не отримали обіцяних і розпіарених 800 тисяч. Спершу були винні самі ОСББ — не зверталися, потім депутати — не затверджували програму, потім світова криза — немає грошей. Як завжди, поганому танцюристу...

Обіцяного кредиту ЄБРР місто так і не отримало, а у зв’язку з кризою тепер вряд чи й отримає. Навіть досвідчених слідчих із прокуратури, УБОЗу та УБЕЗу здивували віртуозні підрахунки в документах, поданих до Мінфіну та Мінекономіки.

Тарифи ж, доки черкащани слухали фантастичні історії про шалений судовий герць влади і ворожого оточення міста, послідовно зростали щомісяця. Взагалі, діяльність міської влади впродовж року кілька разів потрапляла в поле зору правоохоронців. Порушувалися кримінальні справи по незаконним виділенням квартир та земельних ділянок, ловилися на хабарах і затримувалися чиновники мерії. Правоохоронці знаходили «прослушки» у кабінетах міськвиконкому. Але досі жодна справа не доведена до суду і ніхто не поніс ніякого покарання, а беззаконня покривається впливовими друзями або бардаком у Києві. Але справи не закриті і при зміні політичної кон’юнктури можуть бути витягнуті з шухляд. Але поки що… «Ворон ворону око не виклює».


Коперфілд відпочиває

От із цим у Черкасах якраз усе добре. Черкащани, які не ходили впродовж року на сесії міської ради, мали змогу «відтягнутися» на фестивалях крижаних та кам’яних фігур, відвідати фонтани за облдержадміністрацією, у «Долині троянд» та в Ювілейному парку.

Правда, «День міста» владі таки вдалося спаскудити. Але ж і Поплавський не одразу заспівав…

Щоправда, чесно кажучи, майже все, за винятком якогось мільйона гривень, профінансовано за рахунок спонсорів. Скільки спонсори отримали (а громада втратила) землі на дурняк і майна за безцінь — офіційний сайт міської ради не повідомляє через природну сором’язливість дописувачів.


Що з нами буде далі?

А нічого особливого. Чим більше вони лаятимуться між собою, тим менше вкрадуть. У наступному році, якщо нічого не зміниться у вищих ешелонах влади, ми будемо змушені терпіти цей цирк, платити їм зарплатню, завищені тарифи та сподіватися на «манну небесну». А можна і не сподіватися на когось, а самим взятися до справи. Не чекаючи нових політичних проектів, не затверджуючи кошторисів та не шукаючи підтримки у Києві. Ми самі здатні облаштувати наше місто і навести в ньому лад. Нас багато. Ми сильні. Ми розумні. Ми сміливі. Ми перспективні. І ми переможемо. Усі!!!


З Новим роком!
ТОП-СТАТТІ
Номер # 52, 29.12.2008
ОСТАННІ НОВИНИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 464 хитов: 15682
вчера: 586/18215
время генерации: 0.0084328651428223; SQL запросов: 12