Медіагрупа «Антена»  

Кум Президента пограбував журналіста

Президент України Віктор Ющенко проголошує, що "закон один для всіх". Але чому його кум Черевко нехтує цим висловлюванням?

Так сталося з оператором черкаської місцевої телекомпанії "Антена-плюс" Євгеном Іваненком, у якого в останній день серпня на сесії обласної ради Черевко зухвало та привселюдно відібрав відеокамеру. Можливо, імпульсивний вчинок Олександра Володимировича міг би залишитися непомітним, якби губернатор принаймні після сесії повернув майно журналісту та вибачився. Але можновладець вирішив піти іншим шляхом. Розповімо про все до ладу.

31 серпня 2007 року відбулася сесія Черкаської обласної ради. Під час перерви фракція "Наша Україна" спільно з головами районних державних адміністрацій у сесійній залі провела своє засідання. Зібравши навколо себе очильників райадміністрацій, голова Черкаської обласної державної адміністрації О. Черевко вніс пропозицію зірвати сесію обласної ради. Це зафіксував на відеокамеру кореспондент телекомпанії "Антена-плюс" Євген Іваненко, який стояв поруч із губернатором та фільмував... Коли Черевко побачив, що його пропозицію зафіксовано кореспондентом, він фактично напав на нього, схопився за камеру, зламав її та вирвав із рук. Розгублений журналіст звернувся по допомогу до присутніх у сесійній залі депутатів обласної ради та народних депутатів.

Але чомусь лише присутні в залі кандидати в народні депутати від Партії регіонів Володимир Олійник та Наталя Горбенко насмілилися вимагати від Черевка повернути журналісту відеокамеру, але губернатор відмовився це зробити.

Публічно було засвідчено факт, що відеокамеру Черевко вирвав з рук журналіста після того, як була відзнята його вимога зірвати сесію обласної ради. Така ганебна поведінка Черевка пояснюється тим, що КРУ виявлено розкрадання близько 5 мільйонів гривень з виділених на державну програму "Золота підкова Черкащини" коштів. Черевко з метою уникнення відповідальності намагався не допустити створення депутатської слідчої комісії.

Але комісію депутати таки створили, і вона незабаром почне свою роботу та обов'язково виведе розкрадачів державних коштів на чисту воду.

Факт грабунку журналіста відбувся на очах десятків свідків та був зафіксований іншою відеокамерою, яка в цей час працювала в залі облради. Попри це голова Черкаської ОДА заперечує факт пограбування. Журналіст змушений був звернутися до правоохоронців із заявою про злочин.

Минулого тижня в Києві група черкащан із транспарантами вийшла до стін Секретаріату Президента, протестуючи проти свавілля губернатора Черкащини Олександра Черевка, який до цього часу не повернув журналістові відібрану в нього відеокамеру, пішов у глухий захист, категорично не визнає своєї участі у грабунку, уникаючи тим самим відповідальності за порушення чинного законодавства. Керівництво ж ТРК "Антена-Плюс" провело прес-конференцію в агентстві "Українські новини", де звернулося до київських колег-журналістів, міжнародної медіапрофспілки та правозахисних організацій із закликом підтримати боротьбу регіональних журналістів за свої права. Журналісти провідних українських телеканалів підтримали своїх черкаських колег та показали сюжети про ганебний вчинок губернатора Черевка.

Чому прокуратура так мляво розслідує факт пограбування, свідками якого стали десятки людей? Напевне, "закон один для всіх" означає, що пересічного громадянина за мішок картоплі треба саджати до тюрми, а "любим друзям" можна все — і до державної кишені залізти, і відібрати майно у журналіста. "Ці руки ніколи не крали", напевно треба розуміти як "Ці руки ніколи по дрібниці не крали..." Якщо красти — то мільйони, якщо грабувати — то відразу відеокамеру.

ТОП-СТАТТІ
Номер # 38, 26.09.2007
ОСТАННІ НОВИНИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 129 хитов: 14023
вчера: 212/12313
время генерации: 0.03301215171814; SQL запросов: 11