Медіагрупа «Антена»  

Валерій Дерновий: «Деякі посадовці забули, де державний бюджет, а де — особиста кишеня»

Лише останнім часом прокуратурами міста та області було порушено низку кримінальних справ щодо керівників та інших посадових осіб органів місцевого самоврядування. Як зазначив на брифінгу в Управлінні внутрішніх справ начальник УМВС України в Черкаській області Валерій Дерновий, «це не просто піар-хід, це не просто акція, яка проводиться один день. Це наше сьогодні, і завтра, і післязавтра, і на цьому ми не будемо зупинятися. Є певні фактори, які свідчать про те, що... деякі хабарники, корупціонери-високопосадовці не розуміють, що покарання за скоєні злочини є невідворотним, і вважають, що якщо сьогодні «пронесло», то і завтра «пронесе».

Зокрема, за приклад він навів кілька справ щодо перевірки діяльності Черкаського міськвиконкому:

— У понеділок прокуратурами міста й області було порушено низку кримінальних справ по зловживаннях посадовими особами міськвиконкому, а точніше — Департаменту житлово-комунального комплексу, які на відрізку дороги в 100 метрів примудрилися вкрасти 120 тисяч гривень. Порушено кримінальну справу, проводиться розслідування.

Також Валерій Дерновий розповів про кримінальну справу за фактом зловживання службовими особами Департаменту бюджетної політики й управління земельних ресурсів та землеустрою виконкому Черкаської міської ради:

— Прізвищ, звісно, я називати не буду, але скажу: встановлено, що рішенням Черкаської міської ради ще від 2008 року продано земельну ділянку площею 8,9 га по вул. Горького, 27 — це цілісний майновий комплекс, що належить ВАТ «Темп» — за 6 мільйонів 91 тисячу 510 гривень. Ви думаєте, хоч копійка надійшла за цей продаж? Ні копійки.

За його словами, службові особи Департаменту у порушення діючого законодавства не вжили заходів до стягнення штрафних санкцій та неустойки за несплату за реалізовану земельну ділянку, при цьому ними безпідставно надавалася відстрочка у сплаті вказаних коштів, чим вони завдали збитків бюджету на суму 1 мільйон 773 тисячі гривень.

— Є питання до керівництва Департаменту забезпечення діяльності виконавчого комітету Черкаської міської ради. Як пишеться в акті документальної ревізії, в цілому в результаті протиправних дій службових осіб виконавчого комітету Черкаської міської ради та Департаменту забезпечення діяльності виконавчого комітету Черкаської міської ради міському бюджетові завдано збитків на 2 мільйони 295 тисяч 856 гривень. Порушено кримінальну справу, — повідомив Дерновий.

На запитання журналістів про кількість порушених справ щодо Черкаського міськвиконкому відповів, що їх уже понад десять:

— До суду також уже направлено кримінальні справи стосовно двох посадових осіб, і вони вже зараз розглядаються, але в процесі роботи виникають нові факти стосовно цих же посадових осіб.

Під грифом таємниці слідства залишилось питання про причетність Сергія Одарича до цього десятка порушених справ.

Що ж до справи всім відомої «Золотої підкови», то Валерій Дерновий поінформував журналістів про те, що Апеляційний суд визнав слідчі заходи законними, заарештованим не змінено запобіжний захід. Наразі вони затримані.

Звинувачення в порушенні таємниці слідства Валерій Дерновий відкинув:

— Які слідчі таємниці? Ні для кого не секрет, що протягом 2005–2006 років деякі посадовці просто забули, де державний бюджет, а де — особиста кишеня; де власне збагачення, а де — відтворення історико-культурної спадщини.

Також на брифінгу начальник УМВС України в Черкаській області повідомив про порушену кримінальну справу проти голови Чорнобаївської райради за незаконну виплату собі премій у розмірі 34 тисяч гривень.

— Не менше дивує жадібність голови Лисянської райради, колишнього голови Лисянської райдержадміністрації та колишнього помічника губернатора з питань реалізації програми «Золота підкова Черкащини». Прийняли для себе рішення: замість того, аби побудувати гаражі для програми «Шкільний автобус», розібрали школу, а матеріали використали для побудови своїх власних магазинів у тій самій Лисянці. До бюджету надійшло — нуль, а магазини працюють...

Детально Валерій Дерновий розповів про справу з «кришування» підпільного цеху з виробництва парфумів:

— Якби вчасно в цю систему втрутилися податкові органи і перекрили цей цех... Хіба не було видно, що продукція розвозиться по всій Україні? За попередніми підрахунками, тільки податок на прибуток становив би понад 8 мільйонів гривень.

Насамкінець начальник УМВС у Черкаській області Валерій Дерновий запевнив журналістів, що завжди готовий до зустрічей із ними — як запланованих, так і на прохання самих ЗМІ.
ТОП-СТАТТІ
Номер # 42, 21.10.2010
ОСТАННІ НОВИНИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 96 хитов: 9577
вчера: 212/12313
время генерации: 0.0311279296875; SQL запросов: 11