Медиагруппа «Антенна»  

Буза-2, або Придніпровська каламуть

Іван СІЧОВИК# 47, 27.11.2002

Читайте також в попередньому номері БУЗА. Хто каламутить воду у Придніпровці?

Схоже, що групу депутатів Придніпровської районної ради, які поставили за мету будь-що усунути з посади голови районної ради Григорія Саська, вразила якась бацила нетерплячості. Не чекаючи остаточного вердикту суду, вони затіяли нові акції з тим же не вельми приємним душком, як і попередні.

Минулої середи, 20 листопада, опозиціонери за 45 хвилин до кінця робочого дня зажадали, щоб їм було надано приміщення нібито для проведення сесії. Від того, що їм запропонували, вони рішуче відмовились, як від занадто тісного, і, всівшись у заздалегідь поданий автобус, вирушили до облдержадміністрації. Через відсутність губернатора за старшого там був заступник голови облдержадміністрації А.Рибак, який люб’язно надав до послуг прибульців свого кабінета, не поцікавившись, а де ж, власне, голова ради, який згідно з законом і має право скликати сесію.

На тому зібранні, яке ми кваліфікуємо як протиправне судилище над Г.Саськом (до того ж за його відсутності), був присутній і чималий гурт журналістів як місцевих, так і загальнодержавних ЗМІ. От саме їх, а водночас і самих себе затійники того трагіфарсу намагалися переконати у легітимності всього вчиненого ними. Вочевидь, вони продублювали те, що сотворили за зачиненими дверима минулого вівторка і на що суд, образно кажучи, наклав вето.

Хоча були там і деякі новації — зокрема, новий склад виконкому поповнився ще двома членами — відставними есбеушником та убозівцем. Цим самим позиції угруповання майора-депутата І.Яворського значно посилились, а от у його тимчасового союзника С.Захаренка — помітно послабились.

Сам пан Яворський у полемічному запалі вихлюпнув образу на колег-журналістів, які майже одностайно висловили йому своє «фе». За це їм прозоро натякнули, що незабаром «кольт» усіх урівняє. Може, пан майор мав на увазі «ПМ» чи «ТТ»? Недарма казали древні: «Язик мій — ворог мій». От тільки як поцінує подібні півнячі вискоки безпосереднє начальство депутата-есбеушника... Чи, може, й воно дотримується подібних методів спілкування з майстрами пера?

Вранці наступного дня, тобто 21 листопада, опозиціонери продовжили початий напередодні ввечері наступ і зайняли службовий кабінет голови районної ради. Двері цього разу не ламали, а відчинили зарані заготовленими дублікатами ключів. Чи не є це ще одним приводом для пильної уваги правоохоронців? На дверях приймальні стали вже знайомі «лоби» з пудовими кулаками. Ну чим не торжество демократії?! Міліція, як і раніше, дотримувалась стійкого нейтралітету.

Цього ж дня о 16.00 в актовому залі райвиконкому зібрались збори представників територіальної громади, на яких були присутні близько 270 чол. Виступаючі одностайно засуджували протиправні дії частини депутатів районної ради, запрошували їх до розмови, але ті так і не з’явились. Одна справа — вправлятися у красномовстві серед однодумців, зовсім інша — вислухати віч-на-віч людський осуд. Учасники зборів вирішили зібратися знову наступного дня, у п’ятницю, о 15.00.

...Останній робочий день тижня почався з того, що працівники райвиконкому влучно охрестили як масовий моральний терор. Керівників структурних підрозділів нове «керівництво», наплювавши на судове рішення, змушувало виконувати свої «розпорядження». Начальника фінансового управління Романову довели до такого стану, що їй знадобилась медична допомога.

Доведені до відчаю представники райвиконкому колективно попрямували до облдержадміністрації, де їхніх представників (7 осіб) прийняли губернатор В.Льошенко, голова облради Г.Капралов, заступник прокурора області Смоляр і начальник УМВС генерал Кочегаров. Високі посадовці завірили, що конфлікт буде врегульовано виключно у правовому полі, хоча вже вчиненим протиправним діям ніякої оцінки не дали.

А тим часом у стінах райвиконкому кипіння досягло критичної межі. Учасники зборів представників територіальної громади, яких цього разу було близько 300, самі вирішили поставити на місце тих, хто вже розперезався до краю.

Вони знову просили депутатів-опозиціонерів, зокрема Т.Яворську, прийти до розмови, але їм було заявлено, що пані «голова» відсутні. Тоді майже три сотні людей піднялися на третій поверх, але дорогу до приймальні їм перегородили ті ж «лоби». В.Олійника з посвідченням помічника народного депутата Ю.Тимошенко та Г.Саська, які спробували пройти до кабінету голови ради, грубо виштовхали, причому останньому було завдано серйозну травму і він змушений був відбути до лікарні. Все це зафіксовано на відеоплівку і, сподіваємось, стане предметом розгляду в суді.

Ситуація ставала неконтрольованою і могла закінчитись трагічно, якби до Придніпровського райвиконкому не прибув заступник начальника УМВС Ю.Олійник зі своїми людьми. Під обурені вигуки присутніх він разом з В.Олійником зайшов до кабінету голови, де зручно вмостилась у начальницькому кріслі Т.Яворська. Як бачимо, вийти до людей у неї мужності забракло, тому й вирішила прикритись брехнею і чужими охоронцями.

Через деякий час обидва Олійники вийшли до людей і попросили їх розійтися, пообіцявши, що за годину кабінет голови буде звільнено від сторонніх, а приміщення опечатає міліція. Однак у понеділок вияснилось, що двері приймальні і загального відділу заклеєні паперовими смужками з підписами «нового керівництва». Ці наклейки заступник начальника Придніпровського РВВС Акуленко суворо заборонив зривати до рішення суду, чим фактично заблокував роботу райвиконкому.

Ми не будемо вдаватися у деталі судового розгляду цієї брудноватої історії, оскільки точного висновку суд ще не зробив. На сьогодні Г.Сасько перебуває на лікуванні і зможе взяти участь у судовому засіданні не раніше наступної п’ятниці. Зауважимо лише, що людський суд уже відбувся — громадська думка складається далеко не на користь тих, хто замахнувся на високі посади у Придніпровському районі, потолочивши при цьому і закон, і норми загальнолюдської моралі. А що може бути страшніше за осуд громади?!

Персонально для І.Яворського: не дивуйтесь і не обурюйтесь, пане майоре, якщо порядні люди перестануть подавати вам руку. У честі межа є, у безчестя — немає!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 27.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 144 хитов: 1034
вчера: 784/18067
время генерации: 0.036940097808838; SQL запросов: 11