Медиагруппа «Антенна»  

МІЛІЦІЯ РОЗСЛІДУЄ ІНЦИДЕНТ У БАГВІ, АЛЕ ПРІЗВИЩА ЗЛОЧИНЦІВ НАЗИВАТИ НЕ ХОЧЕ

Ольга МАЛЬОВАНА, Микита БОЛГАРОВ# 32, 13.08.2008

У минулих числах газети ми розповідали про безпрецедентний випадок, що стався на Маньківщині. Швейцарського інвестора, який відродив товариство «Багва»» у селі, що має однойменну назву, жорстоко побили конкуренти по бізнесу. Сьогодні ж ми продовжуємо відслідковувати події навколо цього злочину.

Стан потерпілого покращується. Міліція веде слідство, але за інформацією, яку отримала редакція, представники протилежного табору роблять все можливе для того, щоб в прикрому інциденті зробити винним тендітного швейцарця. Адже недарма кажуть, шо у кого сила, у того й правда. А сили опоненту Морітца Петру Євичу не позичати.

Колись, за радянських часів, він працював у комсомолі, звідти отримав так би мовити комсомольську путівку до КДБ, де певний час пропрацював. Подейкують, що був звідти звільнений за обставин внаслідок службового розслідування. Який проступок він вчинив тоді, залишається загадкою, адже КДБ вміло тримати язика своїх співробітників за зубами.

Але в ті часи Євич обзавівся зв’язками, які й донині, подейкують, допомагають йому у житті. Адже так звана сучасна українська бізнес-політична еліта є в більшості своїй нічим іншим, ніж перефарбованими комуністами або тими, хто починав свою кар’єру в комсомолі.

Можливо, це й допомогло Петру Петровичу на початку нового тисячоріччя на певний час очолити Корсунь-Шевченківську райдержадміністрацію, а до того та після звільнення впевнено займатися великим, за місцевими мірками, бізнесом в галузі сільгоспвиробництва.

Що до партійної належності, то редакція отримала доволі суперечливі дані. У різні періоди Петро Петрович зближувався з різними за ідеологією партіями. Але здається, головний чинник цього процесу — їх наближеність до владної вертикалі. Тому, ймовірно, Петро Петрович певним чином був за часів Кучми з комуністами, а за часів Ющенка це ніскільки йому не завадило мати дружні стосунки з деякими націонал-патріотами. Чи не тому, що й ті, й інші були впритул наближені до влади? Але справа в іншому.

Спостерігаючи за подіями, що сталися навколо Багви, на думку спадає прикрий висновок: закони в Україні діють доволі вибірково. Зв’язки, не хотілося б йменувати їх корупційними, допомагають декому скласти значні капітали, оминаючи певним чином законність або використовуючи ті ж самі регуляторні акти виключно на свій розсуд.

Мова йде не тільки про випадок у Багві. Махінації з паями, мінімізація податків, неприховане рейдерство, що за європейськими мірками виглядає як справжній розбій — сумні реалії життя українського села. А чи може колишній колега по комсомолу, який сьогодні став начальником районної міліції або прокурором, розслідувати карну справу свого колишнього партійного товарища? Звісно ж, висновок напрошується доволі однозначний. Тому, ймовірно, і на Маньків-щині справи в розслідуванні просуваються, м’яко кажучи, не так, як бачиться з обласного центру. Але місцева громада та наші журналісти сподіваються на успіх у цій справі попри шалений спротив представників колишньої комуністичної системи.

Сьогодні ми звернулися за коментарями до керівників правоохоронних органів області, щоб вони розказали нам про те, що насправі відбувається і як просувається розслідування цієї резонансної справи. Виконуючий обов’язки начальника слідчого управління УМВС України в Черкаській області Валентин Кожухівський у коментарях з приводу злочину, скоєного у Багві, — небагатослівний. Це й зрозуміло — справа, та ще й така, що набула широкого розголосу, тільки розслідується.

«На сьогоднішній день слідчий підрозділ Маньківського райвід-ділу міліції проводить досудове слідство, — розповів Валентин Кожухівський. — Слідчі дії направлені на об’єктивне дослідження обставин скоєного злочину. Говорити сьогодні про його обставини і хто винен, поки що у нас нема підстав. Ми проведемо досудове слідство, проведемо ряд слідчих дій на дослідження обставин скоєного злочину та приймемо кінцеве рішення».

Слідство триватиме два місяці. Причин для його затягування, кажуть в міліції, немає. До речі, факт побиття швейцарського бізнесмена правоохоронці не заперечують, особи, які побили його, встановлені. Втім, їхніх прізвищ слідство, за словами головного обласного слідчого, назвати поки що не може, посилаючись на таємницю слідства. «Особи, можу сказати, встановлені, Але прізвищ називать їх не буду, тому що не будем розкривать таємницю слідства. Ми зараз проведемо ряд слідчих дій, потім по завершенні проведення досудового слідства, будь ласка, дамо вичерпну інформацію».

Висловимо сподівання, що його результати будуть цілком логічними і не здивують свідків побиття швейцарського інвестора Морітца Штамма. До речі, частина друга статті 296 Кримінального кодексу України, за ознаками якої й порушено цю карну справу, передбачає покарання — до 5 років позбавлення волі. Але це вже вирішуватиме суд.

Що ж, покарання має відрізнятися не жорстокістю, а невідворотністю. У даному випадку, що відрізняється своєю безпрецедентністю, це виклик всій Україні — або вона покаже дієздатність свого правосуддя і доведе, що таки є правовою державою, або ні. Від цього залежатиме її імідж на міжнародній арені, адже такі ганебні факти на нього, на жаль, впливають більше, ніж нерідко нічим не підкріплені обіціянки і заяви високопоставлених осіб.

Заступник начальника управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС в Черкаській області Юрій Романча розповів нашим журналістам, що «в 96-му році, наприклад, голови колгоспів, тоді ще колективних господарств, намагалися внести побільше своїх родичів до списків власників паїв». А призвело це до одного — відродження в більшості сел нового-старого класу поміщиків-заможників. Якщо раніше, за часів царизму землі та селян вони отримували завдяки заслугам перед імперією або власному розуму та спритності, то в більшості сучасних випадків — завдяки тому, що в певний час вони опинилися на певній посаді, яка дозволила прихопити собі побільше власності громади. Але в переважній більшості випадків нові українські латифундісти (землевласники) не змогли працювати в ринкових умовах і довели більшість господарств до повного зубожіння.

А загалом у царині земельних відносин на Черкащині ще чимало проблем. За офіційною інформацією правоохоронців, тільки за 7 місяців поточного року викрито 57 злочинів у сфері землекористування, порушено 9 кримінальних справ за ознаками злочинів, пов’язаних із самовільним захопленням земельних ділянок. Таким чином, міліція констатує, що за викритими злочинами у незаконному обігу перебувало понад 3 тисячі 100 гектарів землі, левова частка якої — більше 2 тисяч 800 гектарів — сільськогосподарського призначення. Найтиповішими схемами злочинів, пов’язаних із землекористуванням, працівники управління державної служби боротьби з економічними злочинами УМВС України в Черкаській області називають підробку і фальсифікацію договорів оренди, самовільне захоплення господарствами земельних ділянок та користування вільними земельними паями, за які господарства не сплачують до місцевих бюджетів жодної копійки. Такі правопорушення, впевнені правоохоронці, продиктовані часом, тим, що в селі з’явилася конкуренція серед керівників сільськогосподарських товариств, адже раніше злочини у сфері землекористування були іншими.

Що ж, конкуренція у будь-якій галузі економіки — це добре. От тільки ми, українці, чесній конкуренції за майже 17 років незалежності ще, як бачимо, не навчилися. А варто було б, якщо хочемо йти у ногу із часом і не опинитися на задвірках європейського співтовариства. Випадки ж на кшталт того, що стався у Багві, — приклад дійсного стану речей в українському селі та свідомості наших бізнесменів. А гасло, що у кого сила, у того й правда, на жаль, у нас впливає на свідомість більше за всі написані закони.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 32, 13.08.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 162 хитов: 1393
вчера: 784/18067
время генерации: 0.022979021072388; SQL запросов: 11