Медиагруппа «Антенна»  

Три роки бездарного президентства

Володимир МАМАЛИГА# 2, 16.01.2008

26 грудня 2007 р. виповнилось рівно три роки відтоді як Віктор Ющенко став третім президентом незалежної України. І сьогодні, на жаль, доводиться констатувати, що наш народ втретє не спромігся обрати на цей високий пост людину, здатну мудро, а головне — результативно, керувати державою. Втім, якщо бути точним, то результат таки є, щоправда — мінусовий.

Давайте, шановні читачі, подумки перенесемось у буремні дні осені 2004 року. Багатотисячним велелюддям вирував тоді Майдан Незалежності у столиці і тисячі менших майданів у містах і містечках всієї України. Народ нарешті усвідомив, що саме він є єдиним джерелом влади, як це і проголошено в Конституції, отож рішуче повстав проти попрання свого волевиявлення під час президентських виборів. Погляньмо, якими заголовками рясніли у ті дні шпальти газет: "Українська революція сколихнула світ", "Підтримати волю українського народу", "Україна не розколота", "Зробимо крок до свободи" тощо. А найпопулярнішим слоганом було "Нас багато — нас не подолати!"

Революційна романтика п'янила гарячі голови майданних вождів, які щедро роздавали людям обіцянки, на кшталт — "Бандити сидітимуть у тюрмах", "Десять кроків назустріч людям" і тому подібні. Проголошуючи намір побудувати соціально-орієнтовану державу з верховенством закону, помаранчеві зверхники вже тоді демонстрували свою відверту неповагу до основного Закону — Конституції. Засліплений дешевою риторикою люд не помічав, що до влади рветься хижо безпринципна камарилья, мета якої — якомога швидше дорватися до владних важелів, щоб примножити свої і без того чималі статки, а не заради задоволення прагнень і сподівань нужденного люду.

Першим кроком на шляху цинічного потоптання Конституції стало створення після другого туру президентських виборів так званого "Комітету національного порятунку", який взяв на себе відповідальність "за суспільно-політичну ситуацію в державі, захист Конституції України (?!), державного суверенітету, прав і свобод людини і громадянина". Цей самозваний "комітет", не гаючись, видав низку декретів, фактично спрямованих на руйнацію існуючих владних структур. Оце така повага до Конституції! Хіба В. Ющенко та його "подільники" не розуміли, що такими авантюрними діями вони підштовхують країну до громадянської війни? Безумовно — розуміли, але ж так праглося "булави", до якої, як говориться у народі, потрібно ще й голови.

Віктору Андрійовичу до того хотілося президентства, що, не дочекавшись остаточного оголошення результатів другого туру виборів, він склав у Верховній Раді присягу президента, щоправда у напівпорожній залі. Хоча з цього символічного акту вийшла велика мильна булька, проте вона яскраво продемонструвала ступінь владолюбства вчорашнього "сина" Л. Кучми. А якби у цього "батька" раптом здали нерви і він, маючи на те право, оголосив в Україні надзвичайний стан? До цього його, до речі, підштовхувало найближче оточення, налякане безрадісною перспективою втрати влади. Тільки тепер стало очевидним, що тоді у Л. Кучми відповідальність перед суспільством взяла гору над особистими амбіціями. Дякуючи цьому не було допущено вірогідного кровопролиття.

У дні Майдану чомусь забулось недавнє невдатне прем'єрство В.Ющенка, зокрема, оборудка з продажем за рубіж продовольчого зерна, що призвело до критичної ситуації із забезпеченням хлібом українських громадян. Рятуючи становище, Кабмін прийняв постанову про закупівлю за кордоном 1,5 млн. тонн продовольчого зерна. Вся хитрість крилася в тому, що Україна продавала своє зерно по 82 долара США за тонну, а купувала — по 120 доларів. Причому нібито продане українське збіжжя нікуди не вивозилось, а до часу зберігалось у вітчизняних зерносховищах, тобто — до підвищення ціни на світовому ринку. Суттєву різницю поклали до кишень українські зернотрейдери і їхні зарубіжні партнери. Немає сумніву в тому, що чималенька "дещиця" перепала й декому з урядовців. Нам же дістались підвищені ціни на хліб, борошно, макарони тощо. Після перемоги у третьому турі, як на нас — незаконному, можливості у пана Ющенка для здійснення подібних "бізнес-проектів" значно розширились.

Під час президентства Л.Кучми уряди в Україні мінялися майже щороку, а от В.Ющенко тут пішов ще далі — за три роки його правління маємо чотири Кабміни, які почергово очолювали Ю.Тимошенко, Ю.Єхануров, В.Янукович і знову — Ю.Тимошенко. Уявімо, що було б з підприємством або фірмою, на яких керівництво змінювалось би з такою ж послідовністю. Перше, семимісячне прем'єрство леді Ю, як відомо, урвалося через її конфлікт з "любими друзями" президента, зокрема з його кумом Петром Порошенком. Хоча, заради істини, потрібно сказати, що Юлія Володимирівна дбала про бізнесові інтереси своїх "любих друзів" аж ніяк не менше, ніж Віктор Андрійович про своїх. На перших порах президент, замилюючи очі довірливому електорату, афішував небувалі успіхи першого помаранчевого уряду, які насправді були примарними. Так, нам вішали "локшину на вуха", стверджуючи, що в Україні стрімко долається дефіцит робочих місць. Насправді ж за перше півріччя 2005 року їх було створено менше, ніж за такий же період попереднього. Тобто удавка безробіття все тугіше затягувалась на шиї народу.

Тоді ж офіційна статистика, мабуть, не без підштовхування секретаріату президента, показувала, що ціни на продовольчі товари в Україні за шість місяців президентства В.Ющенка і прем'єрства Ю.Тимошенко зросли всього на 14%, а насправді — у 1,5 — 2 рази. Помаранчеві вожді або свідомо брехали, або, м'яко кажучи, спрощували ситуацію на продовольчому ринку, як і з показниками росту валютних резервів Національного Банку. Хизуючись дійсним їхнім зростанням, вони лукаво замовчували, що відбувається це переважно за рахунок продажу за рубіж сировини. Кваліфіковані ж товари в експорті становили не більше 17%, що притаманно лише колоніям. Мабуть, саме таку роль визначили для України заокеанські порадники В.Ющенка.

Нинішні "юлелюби" не згадують і про те, що за підсумками першого півріччя 2005 року борг державного бюджету експортерам за неповернутий податок з доданої вартості зріс із 14 млн. грн. до 3 млрд. грн. Цю "дірку" якраз і заткнули частиною коштів від продажу "Криворіжсталі". Висновок напрошується один — якби не розпродаж надбаного попередніми поколіннями, то бюджет періоду прем'єрства Ю.Тимошенко зазнав би краху. Ми свідомо так детально зупинилися на економічній складовій того періоду, щоб ті наші співвітчизники, які все ще покладають надії на "даму з косою", зрозуміли ефемерність своїх сподівань.

Увесь трирічний період ющенківського президентства позначений небувалим ігноруванням думки народу щодо проблем загальнодержавної ваги, таких, скажімо, як вступ України до НАТО, Світової організації торгівлі чи Єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном. Ігнорується й те, що з ініціативи Партії Регіонів зібрано 4,5 млн. голосів за проведення референдуму з питань зовнішньополітичного курсу України. До речі, питання, яке планувалося винести на цей референдум, сформульовано так: "Чи згодні ви, щоб Україна була постійно нейтральною державою, яка не бере участі у воєнних блоках?". Як бачимо, "регіонали", аби не дратувати В.Ющенка, навіть не згадали про НАТО. Але курс на нейтральний статус нашої держави його, вочевидь, не влаштовує. Ну хоче чоловік в агресивний військово-політичний блок, та й край!

Ще туманнішою виглядає перспектива членства нашої держави в СОТ, чого теж полум'яно прагне президент. Спочатку він на всіх перехрестях обіцяв, що туди Україну приймуть вже у першому кварталі 2006 року, потім переніс цю омріяну ним подію на кінець 2007-го. Та не вломилося! "Велику свиню" нашому "європейському мрійнику" піднесла та ж таки Європа, поставивши воістину кабальну умову — Україна повинна скасувати митні збори на експорт соняшникового насіння. Якщо свіжоспечений уряд на чолі з Ю.Тимошенко піде на це, то сировину вітчизняні виробники олії не одержать, бо вся вона "попливе" у дальнє зарубіжжя. Зупиняться всі підприємства цієї галузі і тисячі їхніх працівників втратять роботу. А пересічні українці купуватимуть імпортну олію за цінами удвічі більшими, ніж зараз. Зате будемо в СОТ!

Отак починав своє президентство В.Ющенко. Невдовзі народ України зрозумів, що волею долі і завдяки "зарубіжним інвестиціям" у помаранчеву революцію біля державного керма опинилася людина, яка вміє багато говорити, часом недоладно, і мало робити корисного. Беручи в руки булаву, В.Ющенко грізно провіщав, що дуже швидко за грати потраплять і вбивці Георгія Гонгадзе, і ті, хто підсипав йому самому у вишукані напої чи наїдки діоксин, і всі причетні до фальсифікації результатів президентських виборів… Сьогодні про вбивство Гонгадзе уже ніхто й не згадує, навіть "невтомний борець з криміналом" Григорій Омельченко, який очолював парламентську комісію з розслідування цього резонансного злочину. Слідчі прокуратури з ніг збилися, шукаючи "російський слід" тієї отрути, що спотворила президентський лик. Одна німецька лікарка, знаний спеціаліст-токсиколог, з цього приводу зле пожартувала, мовляв росіяни винайшли якийсь особливий діоксин, бо звичайний вражає увесь організм, а той, що потрапив до нутрощів В.Ющенка, — лише обличчя.

Мабуть, усвідомлюючи власну неспроможність виконати обіцяне на Майдані, третій український президент вирішив надбати бонуси на історичній ниві. Найняті вчені-історики, а вірніше — "кілери народної пам'яті", почали порпатись у близькій і далекій минувшині, перекроюючи її на догоду високому замовнику. Як горох із подраного лантуха посипались президентські укази про відзначення роковин голодомору, народження фашистського прихвосня Р.Шухевича, утворення УПА, про знесення пам'ятників радянської доби і перейменування вулиць тощо. Всупереч Конституції суспільству як загальнонаціональну ідеологію вперто нав'язують ідеологію такої тоталітарної політичної сили як ОУН. На зовнішньополітичному векторі все більше роздмухується антиросійська істерія. Ющенкові мало того, що з його "легкої руки" прірва між Сходом і Заходом України сягнула небувалої глибини, так ще й з росіянами хоче нас будь-що посварити, потоптавши все те добре, що у минулому було між нашими народами.

Отакі, побіжно, результати трирічного владування, чи може збиткування, над Україною пана Ющенка. Нині він знову приятелює з Ю.Тимошенко, яка наче локомотив втягла його улюблений НУНС у парламентську більшість, забувши, як наприкінці 2005 року він усьому світові розповідав про те, що вона під час прем'єрства списала за рахунок державного бюджету багатомільярдні борги своєї корпорації ЄЕСУ. Чи надовго оте приятелювання? Сім місяців зі злої волі цього тандему Україна жила фактично без вищого законодавчого органу й увесь цей час місцеві посадники президента вставляли палки в колеса урядові В.Януковича. А тепер, позичивши у Сірка очі, волають, що у нинішньому захмарному рості цін на всі найнеобхідніші товари і послуги винні "регіонали". Як тут не згадати відому народну приповідку про бідну невістку, яка, на переконання дуже "об'єктивної" свекрухи, винна у всьому.

У 2009 році нам знову доведеться вибирати Верховну Раду та президента. Невже і вчетверте ми зробимо помилку, підсадивши на владний вершок держави чергового балакуна-популіста?! Коли ж нарешті спаде з наших очей полуда і ми навчимося відрізняти ваговите зерно від полови? Думаймо ж, шановні краяни, думаймо!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 16.01.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 608 хитов: 19315
вчера: 854/23332
время генерации: 0.10025787353516; SQL запросов: 11