Медиагруппа «Антенна»  

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Прокурору м. Черкаси В.І Суку
Міському голові м. Черкаси С.О. Одаричу
Головному редактору газети "Антенна" В.Л. Воротнику
від мешканців будинку №21 по вул. Різдвяна

З листопада цього року ВЖРЕУ-4 збільшило квартирну плату майже вдвічі. Чинні договори на надання послуг, які укладалися з ВЖРЕУ-4, не дають права виконавцю в односторонньому порядку змінювати умови договору. До того ж останнім часом договори складаються з порушенням правил оформлення, тобто відсутня калькуляція послуг, що надаються. Інформацію про кількість послуг та їх вартість ВЖРЕУ-4 надавати відмовляється, а те, що надсилається нам як звіт, є ніщо інше, як відверта брехня: більшість послуг, зазначених там, ми й у вічі не бачили.

Загальними зборами мешканців, ініційованими міськвиконкомом і ВЖРЕУ-4, був визначений перелік послуг, які не надавались ВЖРЕУ-4 ніколи, а були присутні лише на папері. Від цих послуг мешканці відмовились, що було зафіксовано у протоколі. Але з отриманих розрахунків явно видно, що ВЖРЕУ-4 повністю проігнорувало вимоги мешканців будинку.

Ми запропонували ВЖРЕУ-4 ввести відрядну систему обліку реально наданих послуг щомісячно з обов'язковим розрахунком вартості наданої послуги та якості виконання, засвідченої замовником. Але ВЖРЕУ-4 відверто проігнорувало нашу пропозицію, тому що звикло не напружуватись — надавати послуги лише на папері і одержувати незароблені гроші.

Із приводу якості наданих послуг та збільшення тарифів ми двічі звертались до голови міськвиконкому пана Одарича (№7067-2 від 04.09.07 і №8414-2 від 23.11.07), але відповіді чомусь приходили від ВЖРЕУ-4, тобто від того, на кого ми й скаржились. Достукатися до нашого "народного мера" виявилося неможливим.

Нашому будинку у квітні 2008 року виповниться 34 роки. Жодного разу не було проведено його капітального ремонту. У листопаді впродовж трьох тижнів ВЖРЕУ-4 не бажало ліквідувати прорив каналізації, роботи провели тільки після скарги в міськвиконком і санепідстанцію.

Згідно з "Договором власника квартири багатоквартирного будинку" №4700/а від 09.06.1998 р. ВЖРЕУ повинно обслуговувати, ремонтувати будинок і надавати "інші послуги". Щомісяця ми за них платимо. Але ВЖРЕУ-4 або виконує ці роботи лише частково, або не виконує їх зовсім. Але це, виявляється, не борг — ВЖРЕУ нам нічого не заборгувало і, не виконуючи своїх договірних обов'язків, весь час обгрунтовує збільшення тарифів, тобто паразитує за рахунок мешканців. Як законослухняні громадяни, ми не відмовляємось платити, але маємо намір оплачувати лише ті послуги, що надаються у повному обсязі та належної якості, а не забезпечувати заробітну плату працівникам ВЖРЕУ-4. Нехай вони її заробляють, а не отримують, залізаючи до нашої кишені.

ВЖРЕУ-4 постійно ігнорує Закон України "Про житлово-комунальні послуги" №1875-IV від 24.06.2004 р., який вимагає "вказувати вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальну вартість послуг" (п. 3) і говорить "про порядок перерахунку розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості" (п. 5).

Не виконує ВЖРЕУ-4 також двох наказів Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства: "Про затвердження Правил утримання житлових будинків та прибудинкових територій" №927/11207 від 25.08.2005 р. і "Про затвердження Примірного переліку послуг по утриманню будинків, споруд, прибудинкових територій і послуг по ремонту приміщень, будинків, споруд" №1046/9645 від 21.08.2004 р.

Ми, мешканці будинку, десятки років платимо за прибирання чужої території — міського тротуару, території вантажно-розвантажувального майданчика магазину "Сільпо", під'їзної дороги до будинку по вул. Орджонікідзе, ТП (ел. підстанція), під'їзду до невідомої фірми (назви весь час змінюються). У своєму зверненні до пана Одарича С.О. ми прохали призначити комісію для визначення і узаконення точної квадратури нашої прибудинкової території. Тарифи підвищили, а прибудинкова територія і досі не узаконена.

Незважаючи на похилий вік нашого будинку і той факт, що жодного не те що капітального, а й більш-менш задовільного поточного ремонту не було зроблено (хоча тих коштів, які сплатили мешканці будинку за цей період, вистачило б не на один ремонт), ВЖРЕУ-4 наполегливо пропонує створити об'єднання співвласників всупереч Закону "Про об'єднання співвласників багатоквартирних будинків", який чітко говорить: створення об'єднання можливо тільки після проведення капітального ремонту і прийняття відремонтованого будинку мешканцями. Ми розуміємо, що наш міський голова, а з ним і ВЖРЕУ дуже хочуть перекласти ці проблеми зі своїх на наші плечі, накинути на нас цей зашморг і скинути із себе важкий тягар. Але в країні є закони, і ми вимагаємо, щоб ними керувалися не тільки законослухняні громадяни.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 16.01.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 686 хитов: 34186
вчера: 617/35201
время генерации: 0.0083060264587402; SQL запросов: 11