Медиагруппа «Антенна»  

Стихійна торгівля й Одарич: хто кого-2?

Тетяна ВАСИЛЬЄВА# 4, 31.01.2007

"Закрити" вуличну торгівлю в Черкасах не змогла ще жодна влада. За останнє десятиріччя між владою й вуличними торговцями склалася своєрідна практика взаємин: "стихійники" займали зручні для торгівлі місця, а влада після цього видавала їм дозвіл, фактично узаконюючи оту торгівлю шляхом визначення уповноваженої особи для стягнення ринкового збору. Після чого навіть не приймалося рішення про відведення фактично зайнятої торгуючими земельної ділянки. Таким чином виникли й були "узаконені" майже всі місця вуличної торгівлі, де сьогодні стягується ринковий збір...

Розширення вуличної тор-гівлі до певного моменту сприймалося міською громадою якщо й не позитивно, то хоча б нейтрально, оскільки дозволяло зняти соціальну напругу. Але все тече, все змінюється. І якщо раніше головною причиною цього явища було прагнення людей вижити у скрутний час, то потім стало ясно, що бага-тьом торгівля приносить непоганий дохід. А раз так, то чому вони мають одержувати його за рахунок погіршення умов проживання інших членів терито-ріальної громади? Шляхом не-хтування конституційних прав черкасців на безпечне для життя й здоров'я навколишнє середовище?

Перші проблеми у "стихійників" з'явилися пізніше і, як не дивно, зовсім не були пов'язані з контролюючими службами, хоча всі новоявлені торговища відверто ігнорували вимоги пожежної охорони, санітарно-епідеміологічного благополуччя, земельного законодавства і т. д.

Упорядкувати стихійну торгівлю намірився новий черкаський мер. "Стихійники" вирішили поставити керманича міста " на місце" і влаштували акції протесту. Але міська влада від своїх планів не відмовилась, а лише відстрочила дату переселення "диких" торговців.

У четвер, 18 січня, в міськвиконкомі повинно було відбутись підсумкове засідання робочої групи з питань переміщення "стихійників", які юрмляться навколо ринку "Центральний" і біля Центру дитячої та юнацької творчості, оскільки міська влада пообіцяла, що з 20 січня торгових наметів навколо ринку не буде. Проте поставити остаточну крапку в цьому питанні того дня так і не вдалося.

Як повідомляє прес-служба черкаського міськвиконкому, окрім членів робочої групи на засіданні також були присутні підприємці, що торгують за межами ринку. Однак компромісу так і не було знайдено. Влада ще раз підтвердила свої наміри ліквідувати стихійну торгівлю в місті, а підприємці вимагали відмінити рішення про заборону торгівлі поза межами ринку. Інакше, мовляв, буде війна. Міський голова Сергій Одарич подовжив термін функціонування робочої групи до 30 січня, доки на сесії міської ради депутати не заслухають звіт про результати її роботи і не приймуть остаточне рішення.

Присутнім на засіданні робочої групи підприємцям директори черкаських ринків надали інформацію про вільні місця для торгівлі на їх території. Приміром, на ринку "Кривалівський" можна розмістити 10 наметів, а ще вільні 132 метрові місця на критих столах. До того ж директор запропонував переобладнати половину камери схову під торгові ряди. Ринок "Ярославський" (ПЗР) може забезпечити 10 місць по 4 метри та 10 місць під намети. На ринку "Ліберті" (вул. Енгельса-Чайковського) пропонується 20 місць під намети та 30 критих. Ринок "Квітковий" (біля МакДональдсу) може розмістити 15 наметів. А на площі 700-річчя підприємцям взагалі пропонувалось організувати спеціалізований ринок господарчих товарів місткістю 200 наметів. Директор ринку "Центральний" зазначив, що у нього на сьогодні пустують 542 місця, але для продовольства. Проте до травня можна було б розмістити й промислові товари. Навіть інвестиційний проект фірми "Янтар" зацікавив лише кількох підприємців.

Фірма пропонує торговельні площі в приміщенні колишньої їдальні заводу "Ротор" по вул. Сумгаїтській. Розташування цього закладу дуже вигідне, оскільки поруч знаходиться супермаркет "Фуршет", незабаром почне працювати філіал Луцького автомобільного заводу, розпочнеться забудова території полігону і нестачі в покупцях не буде. Та підприємці не погодились з жодною із пропозицій. Вони посилаються на те, що всі місця, які їм пропонують, не забезпечуватимуть доходу, оскільки саме на них збанкрутіли інші, тому вони й вільні.

Словом, боротьба міської влади з вуличними торговцями за порядок на ринках триває...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 4, 31.01.2007
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 85 хитов: 10213
вчера: 205/28525
время генерации: 0.049525022506714; SQL запросов: 11