Медиагруппа «Антенна»  

Відзвітувалися рятувальники

10 липня в Головному управлінні МНС України в Черкаській області відбулася нарада по підведенню підсумків роботи за перше півріччя 2006 року. Керівники служб та райвідділів звітували про результати своєї діяльності за шість місяців поточного року. Було також проаналізовано стан пожежної те техногенної безпеки в області.

Всього в 2006 році підрозділи пожежно-рятувальної служби Головного управління МНС України в Черкаській області за сигналом «Тривога» виїжджали 4178 разів, що становить майже 37 виїздів на добу, в середньому один виїзд за кожні 39 хвилин. Середній час прибуття рятувальників на місце виклику становить 7 хвилин, ліквідації пожежі 17 хвилин.

У цьому році в області виникло 14 надзвичайних ситуацій. З них 4 природного характеру (отруєння 4 осіб у с. Піщане Золотоніського району, руйнування берегової лінії с. Сокирно Черкаського району, підтоплення в с. Хутори Черкаського району, масове захворювання на сальмонельоз в м. Звенигородка) і 10 техногенного характеру (загибель людей на пожежах у с. Новоселиця Чигиринського району та с. Пугачівка Уманського району, ДТП за участю народних депутатів у Золотоніському районі (2 випадки) та м. Черкаси, аварія на магістральному газопроводі в Уманському районі, руйнування мостів у с. Шаулиха Тальнівського району та м. Чигирин, аварія каналізаційного колектора в м. Черкаси, загорання сірки в товарному вагоні на залізничній станції ім. Шевченка), а також 936 надзвичайних подій. Внаслідок надзвичайних ситуацій загинули 10 людей, травмовані 13 (з них 3 дітей). Загинули 257 душ (з них 6 дітей), травмовані 160 (з них 19 дітей).

Пожежно-рятувальні підрозділи 467 разів виїжджали на ліквідацію пожеж і загорань (один виїзд у кожні 8,5 години). Щоденні збитки від пожеж сягали 37 тисяч гривень.

Станом на 1 липня на території області зареєстровано 576 пожеж, що на 14 % менше у порівнянні із минулим роком. Попри загальне зменшення кількості пожеж, протипожежний стан в області характеризується як складний. Прямі та побічні матеріальні збитки від вогню за півріччя склали 7 млн. 44 тис. грн. Внаслідок пожеж загинули 56 та отримали травми 47 людей, 5 з них діти. Співробітники ГУ МНС врятували від неминучої смерті у вогні 84 людини, зокрема 2 дітей. Збережено матеріальних цінностей на суму понад 4 млн. 194 тис. грн.

Від пожеж, як завжди, більше потерпають міста та селища міського типу — 52 % від усіх пожеж в області. Станом на 1 липня 2006 року в цих населених пунктах зареєстрована 301 пожежа, збиток від яких склав 60% від загальних економічних втрат.

А ось гинуть у вогні частіше в селах. На 275 пожежах тут загинули 47 людей — 82 % від загальної кількості усіх загиблих внаслідок пожеж.

Врешті це можна пояснити практичним розвалом пожежної охорони на селі, яка першою повинна брати участь в ліквідації пожеж у сільській місцевості. З понад 600 господарств області забезпечені пожежними автомобілями лише 278. Цілодобове ж чергування на них організовано лише у 176. 34 з наявних пожежних автомобілів несправні, з пожежними депо 155 господарств немає телефонного зв’язку. В більшості господарств області пожежні автомобілі заправлені пальним лише по 10-20 літрів, не укомплектовані пожежно-технічним озброєнням. Найбільша кількість такої пожежної техніки та пожежних депо в Уманському, Смілянському, Шполянському, Драбівському, Канівському, Монастирищенському, Маньківському та Городищенському районах.

Водночас районним підрозділам Головного управління МНС області в разі потреби аби захистити громадян від небезпеки доводиться покривати відстані у 40–50 кілометрів. За таких умов марно й говорити про оперативну допомогу людям. Водночас кількість сільських рад, де взагалі відсутня пожежна техніка, з року в рік зростає.

Надзвичайні ситуації та події на воді

З початку 2006 року на водних об’єктах області загинула 41 людина, в тому числі 2 дітей.

Аналіз свідчить, що основною причиною загибелі людей є нехтування елементарними правилами поведінки на воді. 11 душ загинули під час рибної ловлі, 7 були нетверезими, 13 людей потонули під час купання, 1 — через порушення правил, 3 — внаслідок нещасних випадків, 8 потонули через невідомі обставини.

Одна з причин такого стану — обмежене фінансування з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування (сільські Ради, райдержадміністрації), через що в останні роки значно зменшилась кількість рятувальних станцій та постів як по місту, так і загалом по області. З колишніх 18 станцій та постів сьогодні залишилося лише 3.

Вибухонебезпечні знахідки

З початку року в області виявлено та знешкоджено 387 боєприпасів часів Другої світової війни. Серед страшних знахідок 349 артснарядів, 19 мін, 18 гранат і 1

авіабомба.

Цивільний захист та техногенна безпека

Станом на 1.07.2006 року на території області зберігається близько 363 тонн непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (далі — ХЗЗР), які підлягають утилізації. Найбільша їх кількість сконцентрована в Катеринопільському, Смілянському, Городищенському, Христинівському та Шполянському районах. Головне управління в першому півріччі поточного року організувало і провело перевірку місць зберігання заборонених та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин. За результатами перевірки з метою утилізації цих речовин відповідним керівникам видані приписи та встановлені терміни виконання запропонованих заходів, але незважаючи на це належної уваги вирішенню цієї проблеми не приділяється. Впродовж півріччя з господарств Жашківського, Золотоніського, Чигиринського, Канівського та Маньківського районів на утилізацію до ТОВ «Елга» Сумської області було вивезено лише близько 21 тонни ХЗЗР.

Через необережне поводження населення із вогнем в лісових масивах та випалювання сухої трави в області лише за останні тижні сталося 116 пожеж в лісах, до ліквідації яких залучалися підрозділи МНС.

На минулому тижні пожежно-рятувальні підрозділи області зробили 36 бойових виїздів на ліквідацію наслідків випалювання трави, очерету та палів на сільськогосподарських угіддях.

До речі кожен такий виїзд коштує підрозділам Головного управління МНС в середньому 3000 гривень.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 09.08.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 149 хитов: 1159
вчера: 784/18067
время генерации: 0.036813974380493; SQL запросов: 11