Медиагруппа «Антенна»  

Правовий захист

Редакція спільно з юридичною клінікою міської організації «Молодіжний рух» започатковують проект «Правовий захист та правова освіта». В рамках проекту юристи клініки щосуботи на пільгових умовах будуть надавати правову допомогу всім, хто матиме свіжий номер нашої газети. Найбільш цікаві та актуальні питання будуть висвітлюватися в цій рубриці.

Звертайтеся за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 195, оф. 804. Час прийому: 10.00 — 20.00. Телефон для довідок 8-096-545-40-33.


Навесні цього року я подарував племіннику однокімнатну квартиру. Після одруження він планує обміняти її на автомобіль, а жити у квартирі дружини. Із цим рішенням я не згоден, тому й хочу повернути квартиру у свою власність. Підкажіть, яким чином я можу це зробити?

Петро Кравчук, м. Черкаси

Відповідно до Цивільного кодексу України (ст. 727) договір дарування з боку дарувальника (тобто Вашого) може бути розірваний за наявності однієї з наступних умов:

— якщо обдаровуваний умисно вчинив злочин проти життя, здоров’я, власності дарувальника, Ваших батьків, дружини або дітей;

— якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність;

— якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.

Отже, якщо у Вас є хоча б одна з перелічених вище підстав — Ви зможете повернути квартиру собі.


Я зі своєю дитиною, хлопчиком 10 років, проживаю у власній однокімнатній квартирі. На купівлю більшої квартири не маю коштів, а син підростає. Як можна знайти вихід з такого становища?

Ірина Горненко, м. Черкаси

Відповідно до ст. 50 Житлового кодексу та п. 7 ст. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов Ви є громадянкою, що потребує поліпшення житлових умов, оскільки в однокімнатній квартирі не повинні проживати особи різної статі старші 9 років, якщо це не подружжя.

Для розв’язання цього питання необхідно стати на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов за своїм місцем проживання або за місцем роботи. За місцем проживання даний облік проводиться у виконавчому комітеті районної, міської, районної в місті ради депутатів. Варто також знати, що Ви маєте право на першочергове отримання житлового приміщення, оскільки є одинокою матір’ю (ст. 45 ЖК).


У мене в квартирі відсутня гаряча вода, а оплата цієї послуги лишилася така, ніби я користуюся гарячою водою. Як бути в цій ситуації, адже сплачувати за те, чого не отримуєш, несправедливо?

Олена Новоженова, м. Черкаси

Відповідно до п. 8 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення зазначені послуги надаються споживачеві згідно з договором, що оформляється на основі типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення. Ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлює норму, згідно з якою відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Тобто Ваш договір є основним правовстановлюючим документом.

У разі надання послуг не в повному обсязі споживач, згідно з п. 29 зазначених Правил, має право на зменшення розміру плати. У разі порушення виконавцем умов договору споживач викликає представника виконавця для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види порушень кількісних і якісних показників послуг тощо (п. 23 Правил та ст. 18 Закону). Представник виконавця повинен з’явитися на виклик споживача не пізніше двох робочих днів.

Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їх підписами. У разі неприбуття представника виконавця у визначений договором строк або необгрунтованої відмови від підписання акт-претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі. Зазначений акт подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає споживачеві обгрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій. Спори між сторонами розв’язуються шляхом переговорів або у судовому порядку.


Часто водії тролейбусів відмовляються відчиняти для виходу пасажирів передні двері. Це є особливо обтяжливим для людей похилого віку, особливо в часи пік, коли салон переповнений. Мотивують це тим, що двері зламані, не працюють. Чи правомірні такі дії водіїв?

Павло Волощук, м. Черкаси

Згідно з п. 3.2 Правил користування трамваєм і тролейбусом у містах України пасажири мають право входити в салон тролейбуса через усі двері, крім передніх, а виходити — через усі двері. Виїзд на лінію тролейбусу, в якому передні двері знаходяться в незадовільному технічному стані, не допускається, оскільки пасажирам з дітьми до 7-річного віку, вагітним жінкам, особам з явними ознаками інвалідності, громадянам похилого віку та особам, які мають спеціальні посвідчення, повинне забезпечуватись право не тільки на вихід, а й на вхід до тролейбусу через передні двері.

На питання відповів заступник начальника юридичного відділу Черкаської організації «Молодіжний рух» Ігор КІЗІМА

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 31, 09.08.2006
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 81 хитов: 8572
вчера: 205/28525
время генерации: 0.10851097106934; SQL запросов: 11