Медиагруппа «Антенна»  

Секонд-хенд: заборонити можна, а замінити чим?

Оксана ГОРЕЦЬКА# 38, 30.09.2010

На тлі високих цін на основні продукти і вартості комунальних послуг, що регулярно зростають, переважна більшість українців позбавлені можливості, а дехто й бажання купувати китайський ширпотреб у так званих бутіках, де за річ не найкращої якості здеруть шалені гроші.

Якось викрутитися і заощадити на одязі дозволяють секонд-хенди. Багато батьків одягають у секондах дітей, оскільки ціни на нові дитячі речі у рази вищі, а діти швидко ростуть. Тож постійно оновлювати гардероб у батьків просто немає змоги.

Але незабаром це слово та речі, які воно позначає, можуть зникнути з ужитку українців. Цим відзначився Михайло Бродський. Саме він ініціює заборону секонд-хенду, як завжди, декларуючи високу ціль у вигляді підтримки вітчизняного виробника. Та насправді цей крок стане для 30 відсотків українців, — а саме стільки людей регулярно купують одяг у магазинах секонд-хенд — ще одним кроком до зубожіння.

Втім, якщо проаналізувати ситуацію, стає зрозумілим, що замість декларованої підтримки вітчизняного виробника отримає преференції виробник китайський, який постачає до України одяг і взуття не найвищої якості за низькими цінами. Саме китайська легка промисловість і є основним конкурентом української.

22 вересня по всій країні пройшли акції протесту проти закриття секонд-хендів. Долучилися до неї й черкащани. За словами учасників акції, наразі близько 60 відсотків черкащан подеколи або постійно купують «одяг із других рук». Крім того, не варто забувати й про тисячі людей, які залишаться без роботи.

Звісно, багатіям не треба викладати останні копійки, аби одягти сім’ю. Солідні дядечки не живуть на півтори тисячі на місяць, з яких більша частина йде на комунальні послуги, а на решту треба й поїсти, і вдягтися, і по можливості відпочити. Тож їх, як-то кажуть, проблеми аборигенів не обходять.

Чому ті, хто приймає важливі для пересічних громадян рішення, і ті, хто потім їх затверджує, самі не спробують — заради експерименту — пожити в умовах, у яких живе переважна більшість українців? Можна було б зробити реаліті-шоу... А чого? Рейтинги були б!..
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 38, 30.09.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 81 хитов: 8367
вчера: 205/28525
время генерации: 0.078366041183472; SQL запросов: 11