Медиагруппа «Антенна»  

Влада обіцяє МАФам нове життя

МАФи у Черкасах заживуть по-новому. Під таким гаслом керівництво міста знову береться за малі архітектурні форми — кіоски, торговельні павільйони, комплекси на зупинках. Влада вже створила в електронному вигляді загальноміську комплексну схему їх розміщення. Минулого вівторка у черкаській мерії її обговорювали чиновники разом із власниками таких торговельних комплексів, громадськими діячами. Позиція влади у цьому питанні дуже красномовна: впорядкувати малі архітектурні форми з точки зору їхньої законності та доцільності.

Влада вже заявляє, що з тисячі МАФів майже третина не відповідають нормам. Черкаські підприємці й громадські діячі про таке впорядкування діаметрально протилежної думки. Вони переконані: за гарними словами представників черкаської мерії сховані її брудні наміри — витіснити черкаських підприємців із привабливих торгових місць, натомість розмістити торгові об’єкти тих, хто більше подобається представникам міської влади чи, можливо, гаманець має тугіший.

— На сьогодні, — говорить заступник голови Черкаської галузевої ради з питань торгівлі Олег Лисак, — черкаська мерія на чолі з міським головою Сергієм Одаричем проводить серію рейдерських захоплень земель під малими архітектурними формами.

Із МАФами у представників черкаської мерії — давні й «полюбовні» стосунки. Ще коли питаннями так званого їх упорядкування переймалися заступники мера Савін та Гура, у місті за допомогою важкої техніки було знесено низку таких об’єктів. Як-от біля ринку по вулиці Сумгаїтській.

— Два роки тому на цьому місці стояло багато кіосків і торгових павільйонів. Звісно, вони не мали довершеного вигляду. Але влада повинна була дати можливість власникам цих об’єктів упорядкувати їх і зробити невеличкі євромагазини, які б вдало вписувалися в архітектуру нашого міста, — каже Олег Лисак.

Однак приїхала важка техніка і їх прибрала. Наслідки такого впорядкування видно неозброєним оком: на більшій частині звільненої від кіосків території — бруд, сміття, калюжі після дощу. А поруч зручно розташувався магазин. Виходить, прибрали одних, натомість дали земельну ділянку іншим.

Ще один приклад такого впорядкування, каже голова обласної організації роботодавців Олег Лисак, — кіоск, який рік тому прибрали біля Центрального стадіону. Головною причиною таких дій влади, переконаний він, було зовсім не те, що тут торгували пивом.

— Це було зроблено для того, — впевнений Олег Лисак, — щоб розмістити на цьому місці павільйони іншого підприємця, близького до керівництва міста.

Торговий павільйон там таки поставили. Причому це не мала архітектурна форма, тож якісь нововведення щодо МАФів на неї не поширюються. А між тим, суд визнав право на земельну ділянку підприємцеві, який раніше тут торгував.

— На сьогодні підприємець уже має на руках ухвалу суду, якою визнається її право на цю земельну ділянку. Але міськвиконком не те, що не поспішає повернути торговий павільйон на місце, навіть сам кіоск не віддає, — обурюється заступник голови Черкаської галузевої ради з питань торгівлі Олег Лисак.

Очевидно, таких правових колізій у випадку подібного впорядкування МАФів буде величезна кількість. Члени галузевої ради мають намір детально вивчити схему впорядкування малих архітектурних форм і вимагати від влади змінити чи прибрати ті її положення, з якими вони не погоджуються. Зокрема, непорозуміння у власників таких споруд викликає те, що МАФи забороняється розміщувати у безпосередній близькості до навчальних, спортивних закладів, магазинів або ринків. Виходить, малі архітектурні форми розміщувати не можна, а магазини, де торгують тим же товаром, — можна.

Загалом запитань до представленої схеми більше, ніж відповідей. Якщо ж мерія схвалить цей проект у нинішньому вигляді, підприємці мають намір відстоювати свої інтереси у судовому порядку.

— Якщо Черкаська міська рада схвалить цю схему, ми маємо намір відстоювати свої інтереси в суді. Думаю, ми виграємо, — говорить Олег Лисак.

Хоча оптимальний варіант вирішення будь-якого конфлікту — сісти за стіл переговорів, та навряд чи це дасть результат, якщо в кулуарах влади остаточно ухвалено те чи інше рішення. А подібні зустрічі — то лише пил у вічі.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 02.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 695 хитов: 34750
вчера: 617/35201
время генерации: 0.012717008590698; SQL запросов: 11