Медиагруппа «Антенна»  

Спляча красуня, або Повільне пробудження прокуратури

Володимир МАМАЛИГА# 21, 02.06.2010

За матеріалами УБОЗ ГУМВС прокуратурою області порушено кримінальну справу за ч.2 ст.364 КК України за фактом зловживання владою службовими особами Черкаської міської ради та виконавчого комітету Черкаської міської ради. УБОЗівці встановили, що рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради за 2007 р. ВАТ «Луцький автомобільний завод» дозволено провести будівництво та реконструкцію комплексу будівель та споруд під виробництво автомобілів по вул.Сумгаїтській у м.Черкаси. Кошторисна вартість будівництва склала 73 361 600 грн. До речі, про згадані у повідомленні події «Антена» писала у статті «Автограф Одарича за три з половиною мільйони» ще у листопаді минулого року. Але прокуратурі знадобилося понад півроку для того, щоб нарешті виконати свій функціональний обов’язок.


Рішенням сесії Черкаської міської ради затверджено методику визначення пайової участі замовників при реконструкції і будівництві та форма договору пайової участі, відповідно до яких пайова участь у будівництві визначається в розмірі 5% від кошторисної вартості робіт, що складає близько 4 млн. грн. Із вищевказаної кошторисної вартості вказані кошти повинні зараховуватися до міського бюджету Черкас рівними частинами, тобто 50% до початку отримання дозволу інспекції державного архітектурно-будівельного контролю на виконання будівельних робіт та 50% перед оформленням акту введення об’єкта в експлуатацію.

Проте службові особи Черкаської міської ради, діючи умисно, з корисливих мотивів, зловживаючи владою, в порушення вищевказаних рішень, в інтересах ВАТ «ЛуАЗ» ДП «Автоскладальний завод №2» підготували та підписали у 2009 році договір пайової участі, яким ця сума (близько 4 млн. грн) зараховується не до бюджету, а як будівництво частини дороги по вулиці Якубовського в Черкасах. У подальшому видали дозвіл на початок будівельних робіт без отримання довідки про сплату 50% пайової участі в сумі 1 834 040 грн., в результаті чого ці кошти не надійшли до бюджету Черкаської міської ради, чим спричинили збитки державним інтересам на вказану суму.

До речі, дорога також наразі не побудована. Тобто — гроші до бюджету не надійшли, дорога — не побудована, а завод спокійно зводить потрібні йому споруди.

Наразі проводиться комплекс оперативно-розшукових заходів по виявленню повного кола службових осіб Черкаської міської ради, причетних до скоєння цього злочину, встановлюються інші епізоди їхньої злочинної діяльності. Тож є певна частка надії, що співробітники прокуратури найближчими місяцями таки усвідомлять той факт, що саме міський голова Сергій Одарич ОДНООСІБНО підписував так звані додаткові угоди, що призвело до збитків для бюджету.

До речі, останнім часом прокуратура області почала вести з «Антеною» досить жваве листування. Таке запізніле пробудження захисників законності можна пояснити лише тим, що редакції набридло постійне прокурорське нереагування на інформаційні запити та критичні публікації в газеті, і всі матеріали одразу після виходу газети почали направлятися безпосередньо до Києва, в Адміністрацію Президента та в Генпрокуратуру. Тож очевидно, що розлогим відповідям з порадами дописувачам звертатися до суду з позовами на міську владу журналісти «Антени» зобов’язані насамперед прокурорському начальству, яке примушує своїх черкаських колег хоча б читати щотижневі газети. А між тим, самі прокурорські відповіді дуже нагадують адвокатські промови на захист тієї самої міської влади, із зловживаннями якої «Антена» закликає боротися прокуратуру.

В останній прокурорській відповіді, датованій 27 травня цього року, прокуратура розповідає про свою мужню боротьбу за інтереси держави з ТОВ «Епіцентр», який нібито не схотів без прокурорського втручання перераховувати міському бюджету належні кошти. А між тим, цю ситуацію описала «Антена» ще у №35 від 3 вересня 2008 року у статті «Как

украсть миллион».

Гроші від «Епіцентру» в сумі 1 735 000 495 гривень, що складає 5% від кошторисної вартості будівництва, повинні були надійти до міського бюджету, а вже потім розподілятися депутатами на потреби міста. Але в результаті підписання особисто Сергієм Одаричем доповнення до договору конфігурація платежів кардинально змінилася. Одарич, очевидно, забув, що він працює не у приватній лавці купецької гільдії Бродського, а в солідній офіційній установі. І пішли грошики, які вже з усією відповідальністю можна було назвати народними, минаючи міський бюджет, прямісінько на рахунки приватних фірм. Ми, звісно ж, далекі від думки, що міський голова зробив цей крок в надії на якісь дивіденди у вигляді «відкатів». Хоч, кажуть, і це не можна виключати. Інакше як пояснити, за які такі заслуги перед містом мало кому відоме ТОВ «Спецдревцентр» із

с. Свидівок одразу ж отримало майже 340 тисяч нібито за роботи з благоустрою міста.

Майже півмільйона отримала якась київська фірма за постачання технологічного обладнання для якогось фонтану, в Запоріжжі було закуплено катер (сподіваємося, торпедний) і причіп для його перевезення, автомобіль УАЗ і ще багато чого іншого. Адже не так-то просто витратити майже два мільйони гривень! Не забули й рідний команді Бродського–Одарича ДОК, якому за виготовлення лавок перепало більше 17 тисяч гривень. І так на всю суму, яку «Епіцентр» чесно перерахував на рахунки, зазначені міськими чиновниками. Що й підтверджується відповідними платіжними дорученнями. А копії тих самих доручень є у розпорядженні обласної прокуратури. Це вже потім, побачивши, що ситуація набула розголосу, на прохання міських чиновників «Епіцентр» відкликав платежі на приватні фірми як помилково направлені. А прокуратура, мотивуючи відсутністю у діях посадовців складу злочину, відмовилася порушувати кримінальну справу.

А що тут такого? Ну, вирішила, наприклад, група київських «гопників» пограбувати банк. Зайшли, умовили з допомогою доброго слова та пістолета персонал видати десь із півтора мільйона готівки, виходять надвір — а там слідчий прокуратури. Вони йому й кажуть: «Вибачте. Нечистий звабив, заберіть гроші назад». Гроші повертають назад. Криміналу немає, адже банк збитків не зазнав. Тож отамана шайки можна номінувати на звання «Лідер нації». А чого там, заслужив! Не інакше, як саме такою логікою можна пояснити дії прокуратури області.

Прокуратура області пише, що не вбачає підстав для прокурорського реагування на виділення коштів приватному центру гемодіалізу, оскільки у проекті бюджету на 2010 рік таке фінансування передбачалося, але депутати його не підтримали. Може, варто поцікавитись, що вже у 2010 році до ухвалення бюджету на підставі 1/12 минулорічного бюджету цей самий центр уже отримав один мільйон вісімсот тисяч гривень. Але минулого року на ці цілі обласним бюджетом всього за рік було виділено два мільйони гривень, і суто арифметичні помилки у цьому випадку прямо перетворюються на кримінальні злочини. Але в прокуратурі або не вміють рахувати, або ще лише вивчають Кримінальний кодекс.

Бо якби вони його знали, то хіба б за підпис на дозволі про незаконні розкопки на території колишнього Черкаського замку заступник міського голови Андрій Дзюба отримав би лише дисциплінарне стягнення? А мав би бути фігурантом у реальній кримінальній справі. Адже сума збитків у 270 тисяч дає підстави таку справу порушувати.

А тим черкащанам, яким міська влада відмовила у виділенні земельних ділянок, прокурори наполегливо радять звертатися до суду. Імітуючи мужню боротьбу прокуратури із земельними махінаціями, прокурори не бачать десятків гектарів міської землі, виділеної депутатами собі особисто або членам своїх родин. А може, й самі прокурори поза конкурсами та аукціонами отримують собі землю під забудову? Перевірити ці припущення немає кому. Адже хто зможе перевірити прокуратуру?

Сам факт, що прокурори нарешті почали читати газети, не може не радувати. Але турбує той факт, що належного реагування на переважну більшість оприлюднених фактів порушення законів черкаською міською владою ми поки що так і не дочекалися. І, напевно, так і не дочекаємося. Бо не за горами місцеві вибори, і хто захоче псувати кримінальними справами імідж влади, яка підписала угоду з Партією регіонів... Адже брудні плями комунальних афер можуть потрапити на незаплямований мундир переможця. А якраз цього прокуратура й не може допустити.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 02.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 693 хитов: 34591
вчера: 617/35201
время генерации: 0.010905027389526; SQL запросов: 11