Медиагруппа «Антенна»  

1 червня — День захисту дітей. Сергій Одарич придумав привітання

Кожна людина, незалежно від стану здоров’я, наявності фізичного чи розумового порушення, має право на одержання освіти, якість якої не різниться від якості освіти здорових людей. Цей принцип покладений в основу організації навчання та виховання дітей з особливими потребами в дошкільних навчальних закладах. Ці заклади перебувають під постійною увагою влади, депутатського корпусу, громадськості міста. Не оминає їх увагою й міський голова Сергій Одарич. Цього разу йому прийшла «геніальна» думка — закрити всі 48 груп для дітей із порушеннями мови, зору та опорно-рухового апарату, а майже 600 дітей позбавити можливості отримати належну допомогу та стати повноцінними членами нашого суспільства.


Упродовж останнього тижня редакція отримала вже три листи від батьків дітей з особливими потребами. Крім нашої редакції, листи йдуть на ім’я голови ОДА Сергія Тулуба, народного депутата Володимира Олійника, депутатам місцевих рад. Пишуть украй стурбовані батьки і «мерові» Черкас Сергію Одаричу. Хоча, згадуючи його торішні задумки з оптимізації шкіл, розумієш: Одарич ще багато на що здатен, і черкащани його ще не знають. Тому у їхньому листі є надія та сподівання на справедливість. Наводимо один із таких листів без правок та скорочень.

«У передвиборних обіцянках нинішнього Президента яскраве гасло: «Україна для людей». Можливо, десь вона і для людей, але не в Черкасах.

Мер міста Сергій Одарич, зібравши 18 травня спеціалістів департаменту освіти та гуманітарної політики, грізно наказав знищити мережу дошкільних закладів комбінованого типу, закрити 48 груп для дітей із порушеннями мови, зору та опорно-рухового апарату (а це близько 600 дітей) і перепрофілювати їх у групи загального розвитку.

Починаючи з кінця лютого 2010 року в усіх дошкільних закладах пройшли виїзні засідання міської психолого-медико-педагогічної комісії, яка підтвердила необхідність перебування дітей у спеціалізованих групах.

Попередньо ми, батьки, проходили з дітьми медогляд у поліклініці, у тому числі психіатра, вистоюючи величезні черги. Якщо в місті залишиться декілька спеціалізованих закладів, то всі діти, яким необхідна допомога, залишаться без неї.

Сергій Одарич сказав: «У Європі батьки самі турбуються про здоров’я дітей, а ми йдемо в Європу». Тільки він, мабуть, забув про те, що у нас не «єврозарплатня», і ми не в змозі дозволити собі заняття у приватного логопеда вартістю 20–50 грн. за один сеанс. А таких занять необхідно не одне і не два. Має бути систематичне проведення занять тривалий час.

Діти з порушеннями мови, зору та опорно-рухового апарату мають достатньо уваги з боку педагогічного та медичного персоналу. Навіть за один рік перебування дитини в дошкільному закладі є відчутні результати. А зараз, коли групи по 12–14 дітей приймуть ще по 10–12, то, звісно, вони зі своїми проблемами залишаться наодинці. Якщо сидить на занятті дитина, яка не вимовляє половини звуків, то логопед її виправить, а у групі загального розвитку — ніхто. І в той час, коли у дитини закладається основа знань, вона комплексує з приводу своєї вади: мовчить, не відповідає на запитання педагога, і ми втрачаємо дорогоцінний час для здобуття знань.

А що робити дитині, у якої поганий зір? А як бути дитині, якій щодня необхідна лікувальна фізкультура? Невже ми зможемо в таких умовах виростити здорове покоління?

У міського голови є кошти на презентації й фестивалі, конкурси й феєрверки, але немає коштів на дітей, на наше майбутнє. Тож не будьмо байдужими до нашого майбутнього, до майбутнього нашої держави! Захистимо право наших дітей на доступну медичну допомогу!»

27 травня цього року начальник управління освіти Черкаського міськвиконкому Лавренюк зібрав керівників дошкільних навчальних закладів, де є такі групи, якраз із приводу їх закриття. Влада хоче під загрозою звільнення примусити завідувачів підписати відповідні накази про закриття груп для дітей із порушеннями мови, зору та опорно-рухового апарату. А потім, якщо батьки будуть протестувати, саме за ці накази і звільнити тих самих завідувачів. А Одарич і Ко знову розповідатимуть на всіх кутках, що вони не винні, і все це придумали злі опоненти геніального «мера». Адже за своїх дітей вони вже потурбувалися.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 21, 02.06.2010
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 399 хитов: 10981
вчера: 854/23332
время генерации: 0.2362060546875; SQL запросов: 11