.com.ua
Галина БЕРЕЗЕНКО#43 30.10.2002

АЗС-сюрприз

Схоже, АЗС у Черкасах узяли за правило виникати несподівано. Ще свіжа літня історія із «партизанським» будівництвом заправки по вул. Лісова Просіка, аж раптом заправка починає будуватись на Одеській, 19. А депутати міськради так само несподівано починають підозрювати, що підпис під необхідним для забудовників документом поставив не хто інший, як мер Анатолій Волошин, який ще влітку виголосив: «Я буду ініціювати прийняття рішення про заборону будівництва АЗС в місті, і, взагалі, знімемо це питання». Пізніше, правда, мер говорив і про можливість будівництва автозаправок на об’їзних дорогах у безлюдних місцях, але при цьому, знов-таки, наголошував, що «жодне дерево не буде вирізане без мого особистого дозволу». За коментарем «Антенна» звернулась безпосередньо до Анатолія Борисовича. «Це іде провокація! Чиста провокація! Жодного дозволу нова влада ще нікому не дала. І я особисто ще жодного не видав», — запевнив мер. За його словами, на Одеській, 19 — «самовільне будівництво», там «не була виділена земельна ділянка».

«У крайніх випадках, якщо й будемо іти на будівництво АЗС, — продовжував Волошин, — то у невеликій кількості, на околицях міста і за умов виконання двох основних вимог: по-перше, відсутності скупчення декількох заправок у одному місці, і, по-друге, достатніх відрахувань на розвиток інфраструктури міста. Завершимо Першотравневу — чому б там не поставити? Ми не хочемо втрачати гроші на розвиток міста, якщо це не буде городянам на шкоду. Попередня влада цей момент упустила. У місті 57 заправок. Якби з кожної пішли гроші на розвиток міста, нині воно б мало зовсім інший вигляд. Нині розглядається варіант побудови АЗС у районі «Д», на розі Ватутіна-Пацаєва. Але за умови, що фірма побудує у мікрорайоні каналізаційні системи. Бюджет не має змоги виділити 150-200 тисяч».

— А як щодо заправки по Одеській? Чи будете ви якось реагувати?

— Ми офіційно заборонили її будувати. У мене є інформація, що там призупинено будівництво. Якщо воно буде відновлено, ми звернемося до прокуратури.

— Але у нас є інформація, що фірма має дозвіл на підготовчі роботи. Перший дозвіл означає, що слід чекати продовження...

— Нічого подібного... Перша моя умова, якщо я буду розмовляти із подібними клієнтами, — це щоб громадськість району дала «добро». Далі — узгодження із екологічними службами. А далі вже можна говорити про винесення питання на сесію міськради... Я особисто був на тому місці. Там стояло питання зелених насаджень. Мене переконали, що там тільки 4 дерева — на кшталт кущів. І друге питання — щоб там не було житлового масиву. Це був перший погляд — чи направляти фірму туди, щоб вона узгоджувала необхідні питання, і в першу чергу з громадськістю міста.

— Тобто ділянка, в принципі, відповідає вимогам?

— Візуально там нема житлового масиву. Але останнє слово — за громадськістю. Може, люди, що мешкають за 3 кілометри, скажуть, що вона їм заважатиме. Друге питання — всі узгодження санітарних екологічних служб. У Черкасах вже достатньо місць, де заправки будувалися без будь-якої логіки.

... Трохи пізніше начальник відділу екології мерії Володимир Абраменко надав нам письмову відмову ПП «Лукойл-Україна» у будівництві від 30 серпня цього року. Фірмі рекомендовано доопрацювати документи, а саме — зробити ситуаційну схему розташування запропонованого об’єкту (викопійовку з плану міста). Також Абраменко повідомив, що із забудовника через суд має бути стягнено 23 тис. грн. за знищення зелених насаджень.

Звернення щодо порушень під час будівництва заправки одержала і Черкаська міжрайонна природоохоронна прокуратура від голови Черкаської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги Світлани Беляєвої. 23 жовтня природоохоронна прокуратура направила матеріали справи до Соснівської районної прокуратури (у якої вже є досвід розгляду і закриття таких справ).

P.S. Ми не те щоб зовсім не повірили меру, але вирішили на власні очі переконатися, чи й справді призупинено будівництво АЗС по Одеській, 19. За зеленим парканом стояли декілька машин — самоскид та землерийна техніка. Біля самоскиду тупцювало двоє чоловіків. Була обідня перерва...

Неподалік ремонтники чи то встановлювали, чи відсували убік опору електроліній. Може, аби зручніше було заїжджати до АЗС?

... А от тепер «Антенна» вирішила провести власне розслідування. Результати читайте у одному із наступних номерів.


© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.072296857833862; SQL запросов: 5