.com.ua
Єгор Гончар#40 09.10.2002

Губернатор Лук’янець запідозрив, що Умань виходить з-під його влади

Умані цього року вельми пощастило із Днем міста. По-перше, 5-го жовтня була доволі непогана погода. А по-друге - і найголовніше - завдяки тому, що у місті з 4-го по 6-те жовтня проходив перший Всеукраїнський фестиваль "Софіївські зорі", уманчани святкували аж 3 дні поспіль. "Софіївські зорі" - це звітний концерт талановитого студентства аграрних вузів України. За офіційними даними, до міста з'їхалось близько 2000 учасників, а 4-го жовтня фестиваль відкрив концерт Луганського аграрного університету - одного з найкращих в Україні вузів цього профілю. Після столичного Національного аграрного університету, звісно.

Розважив цього року уманчан і губернатор Володимир Лук'янець. Передусім Лукич вручив меру Умані Юрію Бодрову за дорученням Президента Хрест "За заслуги" ІІ-го ступеня. А потім насмішив глядачів на майдані до сліз. Розпочинаючи свято, ведуча процитувала афоризм видатного уманчанина (ім'я його згубилось в історії, але тільки одні ці слова вже зробили його видатним): "Умань - это столица Украины. С пригородом Киевом и морскими воротами - Одессой!" Губернатор, у силу своєї особливої толерантності (запросто може привселюдно "тикнути" будь-якому меру) тут-таки заперечив із серйозною міною: "Я не знаю, куди прагне Умань - до Дніпра чи до Чорного моря, але я ще раз всім нагадую, що Умань - це місто обласного підпорядкування і воно знаходиться у Черкаській області". Центральний майдан вибухнув гомеричним реготом (і ще тиждень потім уманчани переказували одне одному губернаторський жарт).

Цілий день городяни розважались на усі лади. Центром міста пройшов парад - у кращих традиціях колишніх часів: із чудернацькими костюмами і обшитими транспарантами машинами. А увечері уманська молодь вибрала не музику, а шашлики і пиво. Лише феєрверк змусив гультяїв повідриватися від пляшок. Для Умані це було дійсно неймовірне видовище - незкінчені снопи вогнів у небі. Подейкують, що постаралася команда київських піротехніків-професіоналів, що влаштовують феєрверки на столичні свята. І коштували "вогники" буцімто близько 20 тис. грн. Але жодної з цих гривень не було взято з міської казни. Завдяки фестивалю місто практично не витратилося, зате добряче погуляло. І з нетерпінням тепер очікує наступного року, адже закриття "Софіївських зорь" відбуватиметься віднині тільки в Умані.


© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.0044410228729248; SQL запросов: 5