.com.ua
Оксана СКАЛИГА#28 19.07.2006

«...превратились в стаю журавлей...»

Повітряні кульки з прив’язаними до них паперовими журавликами, на яких дитячою рукою були написані імена загиблих, викликали сльози у всіх присутніх. Легеньким подихом вітру кульки-послання понесло до бань Святотроїцького собору, наче сам Господь узяв під оберіг невмирущі імена воїнів-визволителів. Саме в цей час на мітингу-реквіємі розпочалась панахида за загиблими.

22 червня минуло 65 років з початку Великої Вітчизняної війни.

День скорботи і вшанування пам’яті її жертв у Черкасах відзначили мітингом-реквіємом. Після традиційних виступів відбулося зворушливе вшанування пам’яті загиблих. Коли народний артист України Олександр Стадник заспівав пісню «Батька забрала війна», з дитячих рук у небо знялися сотні послань-журавликів на повітряних кульках з іменами полеглих.

«Дні війни з кожною хвилиною віддаляються у вічність. Все менше серед нас залишається живих свідків героїчного минулого. Зберегти пам’ять історії — завдання для нас та наших дітей», — зауважила при цьому директор соціального центру «Черкаська перспектива» ГК «Фокстрот» Олена Листопад.

Саме у працівників соціального центру виникла така незвичайна ідея. А надихнула їх на це відома пісня: «Мне кажется порою, что солдаты, // с кровавых не пришедшие полей, // не в землю нашу полегли когда-то, // а превратились в стаю журавлей...» «Перспективівці» звернулися до соціальних педагогів шкіл з ініціативою по-особливому вшанувати пам’ять полеглих у роки війни. До пропозиції зробити білих журавликів у техніці орігамі, на яких будуть написані імена воїнів, приєдналися учні шкіл № 3, 6, багатопрофільного клубу «Ровесник», діти працівників компанії «Фокстрот».

Ветерани, діти війни, присутні на мітингу, дякували директорам «Фокстроту» за створення соціального центру «Черкаська перспектива» та залучення молоді до вшанування історії.

«Черкаська перспектива» постійно опікується ветеранами. Саме їх пошукова група віднайшла фронтові листи черкащанина танкіста старшого лейтенанта І. Ф. Савельєва. Копії епістолярної спадщини волонтери передали соціальним педагогам черкаських шкіл.

Під час мітингу генерал Н. В. Прилипко передав безцінні фронтові матеріали, зібрані спільними зусиллями з «перспективівцями» та Обласною спілкою ветеранів, директору Обласного краєзнавчого музею.

Найбільшою реліквією, яка сьогодні є у соціальному центрі, працівники «Фокстроту» вважають фронтовий щоденник штурмана морської авіації Михайла Михайловича Ісайченка. Цей документ займає окреме почесне місце, є гордістю за доблесні справи земляків. А за словами «перспективівців», щоденнику приділять особливу увагу, тому про його подальшу долю дізнаємося згодом.


© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.012859106063843; SQL запросов: 5