.com.ua
#7 25.02.2004

Озимі у доброму стані

Таку оцінку дає посівам озимих культур начальник Головного управління сільського господарства і продовольства облдерж-адміністрації Василь Корнієнко. З наближенням весни читачі нашої газети все частіше звертаються до редакції з проханням повніше висвітлювати цю тему. Очевидно, даються взнаки минулорічні страхи, коли хлібна нива майже повністю загинула через немилосердні примхи природи.

Можемо заспокоїти їх — моноліти, відібрані на посівах озимих у всіх районах області наприкінці січня, показали 100% відростання рослин. Добре відростає їхня коренева система, вміст цукру перебуває у межах 40-45%, що є цілком задовільним показником. Запаси вологи на полях у метровому шарі грунту становлять 150-200 мм. Морози останніх тижнів відчутної шкоди озимим культурам не завдадуть, оскільки сніговий покрив надійно захищає рослини від дії низьких температур.

За повідомленням В. Корнієн-ка, заготовлено достатню кількість мінеральних добрив для першого підживлення посівів по мерзлоталому грунту. Продовжується їхнє нагромадження для другого підживлення. Паралельно йде заготівля паливно-мастильних матеріалів, запасних частин до техніки тощо. Весна не за горами, отож хлібороби черкащини готуються вийти в поле, маючи належне матеріально-технічне забезпечення.


© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.041326999664307; SQL запросов: 5