.com.ua
#48 01.12.2010

Крадіїв піску буде покарано?

Декілька підприємливих черкащан, прикинувши в голові нехитрий бізнес-план, підрахувавши всі «за» та «проти», вирішили взятися до справи, адже «плюсів» набралося значно більше, ніж «мінусів». Головним «плюсом» був пристойний дохід, який, до речі, навіть не оподатковувався.

Чоловіки вирішили, що гроші просто лежать під ногами у вигляді піску. Щоб цей самий пісок конвертувати в заповітні папірці з водяними знаками, спритники придбали земснаряд та відбуксирували його на один із пляжів села Червона Слобода.

Річковий пісок є одним із основних будматеріалів та досить дорого коштує. Земснаряд працював і вдень, і вночі, цілодобово намивав на берег сотні кубометрів чистого піску. Спеціалістів з намивання породи та з обслуговування судна бізнесмени запрошували навіть із сусідніх областей. Робота кипіла цілодобово, величезні вантажівки одна за одною вивозили намитий пісок. Штучний піщаний кар’єр працював, як годинник, та приносив своїм власникам величезні прибутки. Гроші текли бізнесменам до кишені справно, оминаючи державну скарбницю.

Але не всіх задовольняв такий перебіг подій, місцеві жителі були вельми невдоволені тим, що одного прекрасного літнього ранку на сільському пляжі з’явився цей земснаряд. Нарікання викликало те, що, намиваючи пісок, цей пристрій автоматично знищував берегову лінію місцевого пляжу — найулюбленішого місця відпочинку як селян, так і городян, які приїздили сюди на відпочинок. На тому місці, де зазвичай у воді гралися дітлахи, та де було рівне піщане дно, утворилися глибокі ями. Мало того, власники земснаряда взагалі почали забороняти жителям села та простим заїжджим відпочивальникам перебувати на пляжі, який завжди був загальним, мотивуючи це тим, що землю вони придбали, і це тепер їхня приватна територія.

Як повідомляє ВЗГ УМВС України в Черкаській області, правоохоронців зацікавила бурхлива діяльність нових «власників» піщаного «золота», яку вони розгорнули на території Червонослобідського родовища на березі Кременчуцького водосховища. Як повідомив начальник УМВС України в Черкаській області Валерій Дерновий, під час перевірки було встановлено, що навіть звичайнісінької ліцензії на видобуток піску у власників земснаряда не було, не кажучи вже про право власності на землю. «На даний час встановлюється розмір завданих державі збитків, попередня сума — 346 тисяч гривень. Наразі триває іхтіологічна експертиза, після якої можна буде говорити про масштаби завданої шкоди, а вона, за попередніми підрахунками, буде сягати мільйонів гривень», — зазначив Валерій Дерновий.

За статтею 202 ч.1 КК України «Порушення порядку зайняття господарською та банківською діяльністю» порушено кримінальну справу. Тепер зловмисникам за порушення законодавства у сфері видобутку корисних копалин загрожує чималий строк позбавлення волі.

© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.0070459842681885; SQL запросов: 5