.com.ua
#38 30.09.2010

«Конверт» із мільйоном доларів

Підрозділом організації боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Черкаській області спільно з Управлінням податкової міліції під час проведення слідчо-оперативних дій за кримінальною справою, порушеною за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.205, ч.2 ст.366 Кримінального кодексу, виявлено та припинено діяльність конвертаційного центру.

Його було створено під виглядом реальних суб’єктів господарської діяльності для конвертації коштів з використанням документів для штучного формування витрат підприємств та податкового кредиту з ПДВ іншим суб’єктам господарювання.

З метою надання «безтоварним» фінансово-господарським операціям законного вигляду в податковій звітності конвертаційного центру відображалися завідомо неправдиві відомості про придбання товарів у фіктивних підприємств. Безготівкові кошти, що надходили на рахунки конвертаційного центру, знімалися через каси банківської установи готівкою та працювали на користь замовників. Винагорода становила 4–6% від загальної суми проведених операцій.

Загалом упродовж 2009–2010 рр. через банківські рахунки суб’єктів господарювання — учасників конвертаційного центру було незаконно переведено в готівку близько 82,9 млн. грн.

© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.03117299079895; SQL запросов: 5