.com.ua
Ліза БРОДСЬКА#41 24.10.2001

Визначено людей, які позитивно і негативно впливали на схід сонця

Черкаська обласна організація Комітет виборців України (далі — КВУ) у минулий вівторок оголосила результати опитування 32 експертів, які визначали найгучніші політичні події вересня, а також рейтинг впливовості політичних партій і політиків Черкащини. Серед експертів були по 8 представників від влади, ЗМІ, політичних та громадських організацій. Рейтинг впливовості КВУ розподілила на «негативний» та «позитивний». Останній визначався балами 1, 2, 3, а негативний — мінусами: -1, -2, -3. КВУ залишалося лише уточнити, відносно чого і відносно кого цей вплив має бути «позитивним» і «негативним», але це недругорядне питання залишилося поза рамками опитування. Тим більше, що в шановних експертів подібне питання, схоже, не виникало, тому й не дивно, якщо плюси або мінуси, припустимо, ставилися за принципом «люблю — не люблю», «милий — гидкий».

Отже, у першу п’ятірку партій, які у вересні позитивно впливали (на спокій облдержадміністрації? на двірника дядю Васю? на врожай кукурудзи?), експерти включили:

1. Народний Рух України (Г. Удовенка)

2. Партію Зелених України

3. Всеукраїнське політичне об’єднання «Жінки за майбутнє»

4. Партію промисловців та підприємців України

5. Аграрну партію України

Цікаво, що «Батьківщині» влада поставила «нуль», а СДПУ(о) — найвищу серед усіх оцінку (1,25). Преса ж подарувала «нуль» «Яблуку», хоча лідер партії Михайло Бродський у вересні приїздив до Черкас.

П’ятірка, яка плентається у хвості і впливає негативно, виглядає так:

1. Комуністична партія України

2. Партія реабілітації тяжкохворих України

3. Прогресивна соціалістична партія України

4. Компартія України (оновлена)

Тепер про те, як розподілено місця серед черкаських політиків. Позитивно впливали (на кого і на що — знов невідомо) такі люди:

1. Борис Райков — гендиректор ВАТ «Азот», депутат облради

2. Анатолій Чабан — заступник голови облдержадміністрації

3. Анатолій Волошин — гендиректор ВАТ «Юрія», депутат облради

4. Генадій Капралов — голова обласної ради

5. Олексій Малиновський, голова КРК СПУ.

Зауважу, що Соціалістичну партію і її місцевих лідерів люблять як влада, так і преса, про що свідчать результати опитування.

П’ятірка знизу, яка складається з людей, що у вересні негативно впливали (на схід сонця? на христинівського «Бика»? на дружину двірника дяді Васі?), виглядає так:

1. Володимир Єщенко — народний депутат України (від КПУ), 1-й секретар обкому КПУ

2. В. Роєнко — народний депутат України (в/о № 199)

3. Микола Корнієнко — голова черкаської обласної організації «Демсоюзу»

4. Микола Булатецький — голова черкаської обласної організації ПРП

5. Володимир Олійник — мер Черкас.

До речі, у десятці тих, хто «впливає негативно», названі також Сергій Подобєдов, Анатолій Джоболда і Сашко Ткаченко. Трішки не дотягнув до «негативної десятки» закатований лідер черкаських унсовців Руслан Зайченко, який не те що негативно, а й взагалі ніяк не може впливати ні на дощ, ні на вітер, оскільки сидить за гратами. Взагалі-то, вплив — він або є, або його нема. І, на мою думку, впливовість перших осіб міста та області несправедливо визначати рейтингом. Якими б не були прізвища цих осіб, подобаються вони комусь чи ні, впливовість цих людей буде все одно на багато щабелів вища, ніж у найактивнішого лідера обласного осередку партії. Але в рейтингу КВУ вималювалась інша картина.

1-му заступнику губернатора Вадиму Льошенку преса і недержавні громадські організації поставилі «нуль» (тобто взагалі ні на що не впливає), проте влада дала йому найвищу після Райкова оцінку (1,5) у позитивному рейтингу впливовості (1,375 у Льошенка проти 1,25 у Лук’янця). Меру обласного центра і преса, і НДО поставили «нуль», а влада намалювала мінусів. Також виявилось, що преса вважає, скажімо, Олександра Котькалова (0,375) з депутатської групи міськради «Черкаська перспектива» більш впливовим, аніж губернатора (0,125). А політики визначили, що, наприклад, голова черкаського УНР і голова Червонослобідської сільради Микола Котко (0,375) у вересні більше впливав, аніж сам Лук’янець (0,25) з усією його «Ресурсною кампанією».

Єдине, що не викликало здивування, так це одностайність у визначенні найбільш гучної політичної події вересня. 87,5% експертів назвали такою подією прийняття черкаською міськрадою рішення «Про неутворення районних у місті рад». Хоча четверо з восьми експертів від влади більш вагомим вважають приїзд прем’єр-міністра Кінаха у Золотоніський район.


© Медиагруппа «Антенна», 2009
время генерации: 0.045186042785645; SQL запросов: 5