Медиагруппа «Антенна»  

Юридична казуїстика Сергія Одарича

Днями Сергій Одарич дав гучну прес-конференцію, на якій вкотре розповів, чому він вважає незаконним і оскаржує в суді рішення Черкаської міської ради від 24.04.2013 № 3-1669 «Про дострокове припинення повноважень міського голови Одарича Сергія Олеговича».

Аргументів у Одарича два, і обидва нічого не важать. Втім, судіть самі.

Перший аргумент Одарича такий: загалом у раді 60 депутатів плюс міський голова, за рішення проголосували 40 депутатів, що менше ніж необхідні 2/3 голосів.

На «доказ» цього твердження екс-мер маніпулює абсолютно різними статтями Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», видираючи з контексту окремі речення.

Адже припис ч. 2 ст. 59 цього Закону про врахування міського голови у складі міської ради стосується лише процедури прийняття рішень звичайною більшістю голосів, яка встановлена цією статтею. Тобто, у разі, коли голоси депутатів розділилися, голос міського голови може грати вирішальну роль. Поряд з цим чітко сказано, що такий порядок прийняття рішень застосовується не завжди: «крім випадків, передбачених цим Законом».

Відповідно до ч. 3 ст. 79 цього Закону, повноваження міського голови за наявності підстав, передбачених ч. 2 цієї статті (порушення міським головою Конституції або законів України, прав і свобод громадян, незабезпечення здійснення наданих йому повноважень) можуть бути припинені достроково за рішенням міської ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.

Тобто, дострокове припинення повноважень міського голови – це зовсім інший випадок, ніж звичайне прийняття рішень. Тут вже рішення приймається не простою, а кваліфікованою більшістю голосів депутатів. І голос самого міського голови не враховується.

Другий аргумент Одарича – висновок заступника директора Інституту держави і права ім. Корецького В. Нагребельного про те, що рішення Черкаської міської ради нібито не відповідає законодавству, оскільки в ньому не вказано підстав дострокового припинення повноважень міського голови, передбачених законом.

Цей висновок прийнято на підставі звернення Асоціації міст України, тобто, не за рішенням суду. Отже, в суді подібний висновок не має ніякої юридичної сили. Але головна проблема навіть не в тому.

Інститут держави і права ім. Корецького, дійсно, надає послуги із платного проведення правової експертизи. Однак будь-якому юристу зрозуміло, що висновки такої експертизи цілком залежатимуть від поданих на експертизу документів, які надає замовник.

Власне, експерт міг навіть не покривити душею, коли писав такий висновок. Він чесно зазначив у своєму висновку: «Для застосування як підстави дострокового припинення міського голови порушення ним Конституції або законів України, прав і свобод громадян, рішення міської ради повинно грунтуватися на фактах, зафіксованих у встановленому порядку рішеннями судів, що набули законної сили».

Це пояснення експерта, найнятого друзями Одарича, насправді, є кращим підтвердженням законності прийнятого Черкаською міською радою рішення. Адже в Єдиному державному реєстрі судових рішень в Інтернеті давно опубліковане рішення Вищого адміністративного суду України, який підтвердив раніше прийняті рішення судів першої та апеляційної інстанцій про визнання протиправними та скасування розпоряджень міського голови м. Черкаси Одарича. Хто винен, що судові рішення не були надані для замовленої експертизи, чим експерта свідомо ввели в оману?

Отже, проплачена експертиза на підставі некоректно підібраної документації і перекручування закону про місцеве самоврядування – це все, що має Одарич проти волі Черкаської громади, виявленої у рішенні переважної більшості депутатів – 40 з 60. Якщо він гадає, що депутати не праві, хай іде на вибори, і народ всіх розсудить. А вертіти законом, як циган сонцем, в такій ситуації дуже некрасиво.

ТОП-СТАТЬИ
ПОСЛЕДНИЙ НОМЕР (№4)
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео)
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 1145 хитов: 18248
вчера: 1293/37656
время генерации: 0.019124984741211; SQL запросов: 15