Медиагруппа «Антенна»  

«Говномєтаніє» Бродського як апофегоз політичної дискусії?

Валерій ВОРОТНИК22.04.2013

Кожному пересічному черкащанину відомо про гігантський цивілізаційний внесок, який зробив Черкасам та його мешканцям архівідомий в Україні хунвейбін української політики Михайло Бродський. Саме він навчив черкащан користуватися колесом, це він показав місцевим дикунам, навіщо потрібен туалетний папір. І саме він вкрутив першу в місті лампочку! А що вже казати про баскетбольну команду «Черкаські мавпи», одна частина якої названа на честь міста, а друга частина назви присвячена місцевим аборигенам! Що казати про місцевий бізнес! Розквітлий у всій красі велетень промислового виробництва «ТЕМП», флагман деревообробки «ДОК». Та й іще з десяток підприємств, що колись належали громаді, а нині — фірмам та фірмочкам, юридичні адреси яких дивним чином збігаються з адресою «ТЕМПу».

Саме це головна частина креативного портрету людини, що вже давно завоювала в українській політиці прізвище «Говномет». Вибачте за не зовсім літературний термін. Кому дуже ріже слух, рекомендую застосовувати більш «м’яку» версію — «копромет».

Писати про політичну та бізнесову біографію Михайла Бродського дуже важко окремо від контенту, який він привніс у політику. А цей контент — збірка брудних скандалів, брутальних образ, зрад, густо приправлена чимось схожим на людські фекалії. Бо без цього компоненту креатив Михайла Юрійовича якийсь виходить непевний. Що б він не робив, виходить одне й те саме. З одним і тим самим запахом...

Схильність до скандалів та зрад Бродський конвертував у своє сходження до вищих ешелонів української влади. Але, напевне, завжди його «польоти» у владу йшли за накатаним сценарієм. Чи то помаранчева, чи то біло-голуба. Але от що залишається за кадром, так це те, чому його завжди вибачали, утиралися від продуктів його традиційного «говнометанія» і знову наближували до влади. Чому зраджена свого часу Тимошенко, у якої «Вільні демократи» ще й потягли доволі вагому частку партійних коштів, врешті-решт пробачила Михайла? Чому Янукович, авторство чорного піару проти якого в 2004-му році належить все тому ж Бродському, пробачив і навіть наказав створити щось на зразок персонального карликового міністерства для Михайла Юрійовича? Хтозна. Може, валізи компромату, якими трясе цей політик, такі загрозливі для українських політичних еліт? Чи, може Бродський такий важливий для української політики?

У будь-якому разі Бродського давно не було видно в перших лавах українських політиків. В останні роки він зайнятий дерегуляцією підприємницької діяльності. Хоча ця посада, подейкують, була дана Бродському з однією метою: переключити його «говнометательность» на щось більш-менш корисне. Хоча останній аргумент саме і викликає великі сумніви. Бродський — деструктор. Він не здатен на креатив та творення. Він руйнівник. Людина зі стійким негативним іміджем людини, здатної перетворити будь-що і будь-де на те саме нікому не потрібне і з поганим запахом лайно.

Про Бродського можна багато писати. І про його кримінальне минуле, належність до ОЗГ «Кіселя», про скандали з банкрутством банку «Денді», про що, попри всі зусилля фігуранта, інтернет зберіг тисячі посилань. Але сьогодні справа не в цьому. Справа в Черкасах і в стосунку до них Бродського.

Останнім часом Михайло часто, не витримуючи, долучається до діалогів у соцмережах, де мова йде про Черкаси. Як би Одарич не намагався відхреститися від Бродського, останній постійно принижує Черкаського міського голову своїми коментарями. Наприклад, кілька місяців тому Михайло саме собі приписав черговий пафосний проект, який старанно просуває Одарич — реконструкцію вулиці Хрещатик. Здається, що не існує більш сконцентрованої дурості, що демонструє міський голова громаді Черкас. Але ж ні, виходить, уся ця нісенітниця належить самому Бродському! «Ми з Серьожею вирішили... Я обіцяю, що ми зробимо...», — лише поодинокі фрази, що яскраво ілюструють ситуацію. Виходить, Черкасами керує не Одарич! Містом керує Бродський?!

Принаймні, з огляду на мізерну аудиторію соцмереж, можна було б і далі ігнорувати «перлини» свідомості державного чиновника, якби він не втрутився в черговий раз у черкаську ситуацію. Цього разу приводом брутальних лайок чиновника стало рішення більшості депутатів Черкаської міськради відправити виконком та заступників міського голови у відставку. Здавалося б, до чого тут Бродський? Так ні. Політичне життя в місті викликає у нього жвавий інтерес. А інтерес цей, як завжди, трансформується в традиційне для Михайла Юрійовича «гвонометаніє».

Коментуючи останні події, Бродський вдався до цікавої гри слів. Його діалог у фейсбуку з Одаричем цими днями побив усі рекорди популярності.

«Михайло Бродський: Напиши про тулуба,что знаешь. поместим везде. пришли в обозреватель и мне на фб.

Сергій Одарич: Ого!!! В тебе Обозревателя не вистачить...

Михайло Бродський: меня интересует -только тулуп.

Сергій Одарич: З воротніком чи без

Михайло Бродський: без трусов».

Можливо, Бродський переплутав особисті повідомлення, які надсилав Одаричу, з публічними? Чи, може, просто зайвий раз продемонстрував свою зневагу до оточуючих? Скоріше, друге, бо для Бродського, що свого часу заслужив на прізвисько «Говномет», зупинятися та тримати себе в певних етичних рамках — справа нездійсненна. Перейти на особистості й образи замість дискусії — звичайна стилістика Михайла Юрійовича. Свого часу в Києві навіть стало ознакою поганого тону з’являтися в компанії Бродського публічно. Багато політиків мовчки виходили, навіть із приміщень ресторанів, якщо там з’являвся Бродський.

Але то вже справи минулого. Сьогодні ж Бродський знов постав у всій красі. Чи відповідає нормам етики держслужбовця його типова лексика та відверто образливі фрази по відношенню до інших чиновників? Наврядчи це підпадає під визначення терміну «політична дискусія»... В своїх коментарях в соцмережах сьогодні він перекрутив прізвища черкаського губернатора та очільника МВС на відверто-лайливі. Та чи нормальна це практика для державного службовця? Питання, ймовірно, риторичне. Бо для малоосвіченого Бродського, що в активі має лише диплом про вищу освіту з печаткою нікому не відомого приватного вишу «Ринок», навіть слово «етика» може виглядати матірним.

До чого ж далі призведе таке відверте протистояння і про що свідчить така специфічна піар-активність Бродського?

Якщо ретельно проаналізувати періоди загострення «говнометанія», неважко з’ясувати цікаву закономірність. Жодного разу після подібних загострень Бродський на отримував жодних дивідендів. Та й самі загострення, як правило, є наслідком того, що сам Бродський втрапив у дуже неприємну історію. Провокація як засіб самооборони він використовував завжди. Ситуація в Черкасах не стала винятком.

Багаторічне протистояння з губернатором Тулубом, неодноразові намагання Бродського змістити Тулуба з займаної посади сьогодні вилилися в складання патової з будь-якого боку ситуації для головного проекту Бродського в Черкасах. Це проект «Одарич — мер», який, скоріше за все, доживає останні тижні. Бунт більшості депутатів ради і їхні намагання звільнити Черкаси від Одарича, і, відповідно, Бродського викликали цілковиту розгубленість останнього. І Михайлу нічого не залишилося, крім звичайних істерик за умов повної відсутності аргументації.

Але деталь, на яку звертають увагу всі черкащани, що стежать за «говнометанієм» в інтернеті, — Бродський, напевне, щиро вірить у широку підтримку з боку населення чи, може, просто це вдає. «Ми будували європейське місто...». Ні, Михайло Юрійович, будували власне місто і намагалися перетворити Черкаси на свій приватний бізнес, який мав очолити його найманий працівник — Сергій Одарич. Черкащани цього не захотіли. І що далі?

А далі все дуже просто. У Одарича залишилося два шляхи. Перший — ризикнути і піти на сесію. Але якщо депутати наберуть 41 голос та оголосять мерові імпічмент, він ризикує втратити право знову балотуватися на посаду Черкаського міського голови. Але набагато простіше образитися на весь світ і героїчно здати посаду, написавши заяву про звільнення. В такому разі Одарич зможе в подальшому знову поборотися за крісло міського голови Черкас. Що обере Михайло Бродський?
ТОП-СТАТЬИ
ПОСЛЕДНИЙ НОМЕР (№4)
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео)
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 299 хитов: 17034
вчера: 678/49777
время генерации: 0.23511290550232; SQL запросов: 15