Медиагруппа «Антенна»  

Відкритий лист прокурору Черкаської області Кушніру П.Г.

Шановний Павле Григоровичу!

Завжди з великою повагою ставився до Вас, як до досвідченої людини, яка пройшла нелегкий життєвий шлях від рядового прокурора до заступника Генерального Прокурора України.

Розчаровуватись в людях завжди дуже боляче. Таке враження, неначе втрачаєш частинку себе. Тому і не можу зрозуміти, навіщо Вам, генералу, який мужньо виконував свій обов’язок в Узбекистані, роз-слідуючи справи розкрадання державного майна високопосадовими особами, було говорити неправду? Що заставило Вас, людину, яка вірує в Бога, піти проти своєї совісті?

Ви добре знаєте, як ніхто, що 2 березня 2000 року в драмтеатрі своїм виступом Ви ввели людей в оману. Так, Ви свідомо дезінформували громадськість міста про те, що приватизацію НВО “Ротор”, розпродажем його майна за безцінь займався міськвиконком. Навіщо Ви сказали неправду? Ви ж добре проінформовані, що “Ротор” є підприємством державної власності, і міська рада ніколи не займалася його приватизацією. Навпаки, з цього питання ми завжди тримали чітку, державницьку позицію.

Ви можете заявити, що я говорю неправду. Тоді Ви повинні порушити кримінальну справу про неналежне виконання мною службових обов’язків, яке спричинило нанесення державі значних збитків. Але ж Ви цього не зробили і не зробите, бо не маєте на те підстав, - ні законних, ні моральних. Тому Ваша безапеляційна заява про те, що в цій історії винний міський голова, абсолютно не відповідає дійсності і є наклепом.

Нас з Вами вчили в одному інституті, і ми добре знаємо, що не можна людину визнати винною, доки немає відповідного рішення суду. Цього не можна робити нікому, а прокурору в першу чергу. Ви ж прилюдно заявляєте, що мій заступник О.Журба отримав квартиру незаконно, і провів ремонт за державні кошти. Тобто, скоїв злочин. Вибачте, а де ж вирок суду? Як же тоді бути з презумпцією невинності? І як після цього вірити, що прокуратура області та її прокурор об’єктивно і неупереджено віднесуться до цієї справи? Хіба не за таким сценарієм діяли у 37-му - коли людину спочатку оголошували злочинцем, а вже потім збирали докази. В черговий раз думаю, - коли ж ми врешті почнемо вчитися на помилках нашої історії?

Ви говорите, що не хочете займатися політикою. Але Ваші слова свідчать про зворотнє. Те, що Ви безапеляційно, без рішення суду, називаєте невинних людей заздалегідь винними, якраз і є велика політика, але така, яка нам не потрібна.

Ви прилюдно заявили, що Вам нібито невідомо про аудіозапис розмови між директором м’ясокомбінату Косвіним Ю.І. і народним депутатом Подобєдовим С.М.. Це неправда, оскільки того ж вечора 10 лютого я написав Вам відповідну заяву і надав розшифровку цієї розмови. Окрім того, 18 лютого журналісти В.Воротнік, А.Лубенський та В.Борисов направили Вам касету і заяву з проханням провести експертизу аудіозапису і дати відповідну юридичну оцінку. Можливо, Вам не доповіли. Але то вже питання до Ваших підлеглих.

Всі, хто слухав цю касету, однозначно засвідчували, що розмова між приватними особами йшла про оперативно-розшукові дії щодо міського голови та його заступників. Чому Вас не здивувало те, що простий директор м’ясокомбінату більше знає про діяльність правоохоронних органів, аніж прокурор області? Звідки у нього такі дані? Дивна виходить закономірність: в області тільки три особи чомусь й досі не зрозуміли, про що розмовляють між собою директор м’ясокомбінату Косвін і народний депутат Подобєдов. Це – Ви, прокурор області П.Г.Кушнір, голова облдержадміністрації В.Лук’янець і начальник УМВС України по Черкаській області О.Кочегаров. Чим пояснити такий феномен? Прості люди цього зрозуміти не можуть.

Знову, в черговий раз Ви публічно заявляєте, що обшук в моїй квартирі був проведений законно, і даєте мені про це офіційну відповідь. Мені було соромно, бо ми з Вами - юристи. Якщо діяти “по бєзпрєдєлу”, то Ви дійсно маєте рацію - все було вірно. А якщо все ж таки по закону, по статті 183 (прім.) КПК України, - зауважте, нашої з Вами України! - то обшук був проведений з грубим порушенням. В третій раз засвідчую Вам, з наданням списку свідків і відеозапису, що постанова про обшук мені не пред’являлась, не роз’яснювалося, які мені необхідно видати предмети і документи. Оскільки процедура проведення обшуку порушена, то і сам обшук - незаконний. Так нас з Вами вчили в Харківському юридичному інституті. Складається враження, що ми з Вами закінчили інститут непотрібних речей.

Хто, як не Ви, напевно, здогадується, що Володимир Космина затриманий незаконно. Не за кримінал, а за політику, за переконання. Якщо так діяли з юристом, з людиною, яка при владі, то що тоді роблять з іншими? Переслідувати людей – це не Божий промисел. Наші матері нас на це не благословляли.

Ви в своєму виступі постійно відмежовувались від політики і разом з тим весь час говорили тільки про неї. Коли немає переконливих аргументів - обливають брудом. Тільки так я зрозумів вислів в мою адресу: “Більше року міський голова не займається містом”. Так, проблем дуже багато, і Ви добре знаєте, що не завжди в силах міського голови їх вирішити. Погані дороги. Так наведіть приклад, де вони добрі. Чи їздили Ви своїм автомобілем в Дніпропетровськ, Кіровоград чи Кривий Ріг, Смілу, Умань? Стоять заводи. А де вони працюють? Проводиться грабіжницька приватизація. А чому ж Ви, як прокурор і громадянин, мовчите?

Вашу оцінку моєї діяльності я міг би ще зрозуміти, якби так само принципово і критично Ви б оцінили і діяльність колишнього голови облдержадміністрації А.Даниленка та теперішнього голови В.Лук’янця. Це справді була б чесна і принципова розмова. Хіба Ви не знаєте, що поля виорані тільки вздовж дороги, де їздить високе начальство? Невже Вам невідомо, що сотні гектарів чорнозему не виорюються по три-чотири роки, і втрачається родючість землі? Це ж злочин! Невже немає відповідної статті в Кримінальному Кодексі? Чому Ви не скажете правду Володимиру Лук’янцю, що ми вже дожилися до ганьби - їмо хліб із закордонного зерна?

Ви, як прокурор, краще б не витрачали час на аморальні дослідження, чому мої заступники сплять зі своїми дружинами, а поцікавились би, чому ми закуповуємо в Казахстані зерно за 77 доларів за тонну, а тут продаємо по 125 доларів. Хто на людському горі накопичує свої рахунки в Панамі? Ви справедливо можете заявити, що ця проблема не областного рівня. Погоджуюсь. Але ж не мовчіть, звертайтеся до Генерального прокурора. То, може, спільними зусиллями щось змінимо в цьому житті.

Чому ви замовчуєте і те, що в комерційних структурах по декілька років “крутяться” мільйони гривень,- зауважте, не з міського, а з областного бюджету? Чому до сьогод-нішнього дня не поставлено крапку в розслідуванні гучної справи по фірмі “Медина”? І чи не тому слідство по ній просувається настільки мляво, бо там задіяні високопосадові особи області? Як так могло статися, що зерно з області вивезли? Ви добре знаєте, що сільське господарство в області повністю знищено. І приблизно 70% всіх податків області збирає місто Черкаси. Як же можна після цього називати нашу область аграрною?

Якби ви все це сказали, дивлячись у вічі Володимиру Олійнику і Володимиру Лук’янцю, і ще багатьом іншим, - тим, хто в Києві, Ви дійсно були б прокурором. Натомість ж у Вашій нинішній діяльності - подвійні стандарти. До міськвиконкому - одні, а до облдержадміністрації - інші. На таких принципах правова держава не будується. Ми руйнуємо саму її основу - віру людей в справедливість, і таким чином підштовхуємо їх до непокори, до бунту, а потім звинувачуємо лівих у революціях.

Пам’ятаю один повчальний випадок. Років три тому тодішній віце-прем’єр Микола Жулинський призначив нараду в Черкасах, але за декілька днів до неї його зняли з цієї посади. Обласне керівництво його не зустріло, плюнуло в душу, хоча раніше перед ним кланялося в пояс. Але наприкінці минулого року Віктор Ющенко знову призначив його віце-прем’єром. То як сьогодні будемо цій людині дивитись у вічі?

Я все це веду до того, що всі ми смертні, і навіть найвищі посади в цьому житті нічого не варті. Бо сьогодні вони є, а завтра немає. Ми ж повинні завжди залишатися людьми. У мене недоліків багато, і я їх знаю. Себе, як і Вас, не можу віднести до святих, бо всі ми – люди. Я ж хочу, щоб ми перш за все були ще і громадянами, мали власну думку і займали чітку громадянську позицію. Щоб нам не було соромно як перед живими батьками, у кого вони є, так і перед їх пам”яттю, якщо вони вже пішли у вічність.

Мені було нелегко вибрати таку форму спілкування з Вами. Я два дні обдумував, і прийшов до висновку, що треба сказати все так, як воно є. І, повірте мені, все це я робив не тільки заради себе, а й заради Вас - Кушніра Павла Григоровича. Рано чи пізно, Ви, як і я, підете на заслужений відпочинок, і будете не прокурором, не генералом, а просто людиною.

Уявіть собі, прийде на Ваше місце інший і розпочне переслідувати Вас, порушуючи Конституцію і Ваші права. Я в такій державі жити не хочу, бо бажаю, щоб наші з Вами діти і онуки у виконанні своїх службових обов’язків керувалися тільки законом і нормами християнської моралі.

Глибоко вірю і в те, що пройде час, і Ви мене зрозумієте, бо ми з Вами – не вороги. І коли ми з Вами будемо йти по вулиці назустріч одне одному, намірів переходити на її інший бік у нас з Вами не буде.

З повагою, міський голова В.М. Олійник

06 березня 2000 року

місто Черкаси


ТОП-СТАТЬИ
Номер # 9, 08.03.2000
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 519 хитов: 16514
вчера: 728/20732
время генерации: 0.011798143386841; SQL запросов: 11