Медиагруппа «Антенна»  

Черкаси на порозі епідемії грипу

У Черкасах — передепідемічний період! Лікарі стверджують, що вірус грипу піде в активну атаку наприкінці січня — на початку лютого, а до того часу, каже завідувачка епідвідділення міської СЕС Ольга Савенко, рівень захворюваності на ГРВІ і грип буде майже вдвічі менший за значення епідпорогу.

Міністерство охорони здоров’я прогнозує зростання захворюваності на грип трохи раніше — 19–25 січня. За повідомленням прес-служби Мінохоронздоров’я, «наступного тижня в Україні очікується активізація епідемічного процесу грипу і ГРІ (гострих респіраторних інфекцій)».

Згідно з прогнозами, збудниками прийдешньої епідемії будуть три штами грипу. Це підтипи А «Брісбен» Н3N2 і «Брісбен» H1N1, а також підтип Б «Флоріда». До речі, з двома останніми населення нашої країни вже встигло познайомитися. Не можна сказати, що знайомство було приємним, але принаймні віруси торкнулися лише 5–10% українців. А ось підтип Н3N2, можна сказати, — новинка, українці з ним ще не стикалися. Саме це і насторожує. Лікарі говорять про те, що новий штам грипу небезпечний, тому що в наших організмах немає ніяких природних захисних механізмів і антитіл.

«Брісбен» Н3N2 прийде до нас із Австралії. Це все-таки південна півкуля, відповідно, клінічне протікання процесу інфікування може мати трохи нестандартний вигляд. Очікується також більша (порівняно з попередніми епідеміями) кількість ускладнень.


Як відрізнити грип від решти вірусів?

На відміну від ГРВІ, грип завжди починається блискавично. Хворі, як правило, завжди можуть назвати годину, коли відчули, що «розклеїлися».

Лихоманка і озноб при звичайній застуді поступаються місцем закладенності носа і болю в горлі. Температура рідко буває вищою 38,5°. При грипі температура завжди вище цієї позначки, іноді навіть зашкалює за 40°.

Чхання ніколи не супроводжує грип. А ось із кашлем справа інакша. При застуді кашель з’являється на початку захворювання. Він уривистий, сухий і не дуже сильний. При грипі кашель дає про себе знати лише на другу, а то й третю добу.

Озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль, біль очних яблук, світлобоязнь, запаморочення, ломота в м’язах і суглобах — все це характерні симптоми грипу.

Почервоніння внутрішньої оболонки ока дуже часто супроводжує грип, а якщо з’являється при застуді, то свідчить про бактерійну інфекцію.

Остання ознака — це астенічний синдром. При застуді, відлежавшись тиждень, людина може вести звичайний спосіб життя. Після грипу відновний період може затягнутися на цілий місяць.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 21.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 851 хитов: 22840
вчера: 895/28406
время генерации: 0.012346982955933; SQL запросов: 11