Медиагруппа «Антенна»  

Затримано банду грабіжників

Ірина ДІДЕНКО# 2, 21.01.2009

Не один місяць жителі Черкащини та Київщини потерпали від жорстоких розбоїв, які прокотилися хвилею по цих областях. Найбільше жертв було серед людей похилого віку, які не могли чинити опору злодюгам. Чутки про нічних гостей швидко ширилися поміж людей. Старенькі, боячись стати черговою мішенню для нападників, зачинялись на всі замки, закривали на вікнах ставні, спускали на ніч собак з ланцюгів, але напади громил не припинялись.

Близько півроку розбійники в масках вривалися до помешкань, на які «наводив» організатор банди, зв’язували та катували пенсіонерів, аби ті віддали усе, що по копійці збирали «на смерть». А вечорами пропивали та прогулювали ці скорботні гроші у нічних клубах.

Правоохоронці зрозуміли: працює група, адже всі дії злагоджені, обдумані, жертви підібрані ретельно, та й час вибраний вдало. Як не працювали міліціянти, які пастки не ставили на злодіїв — ті постійно були попереду, але за класикою жанру рано чи пізно мали помилитись. І цей день настав.

До оперативників Соснівського райвідділу надійшла важлива інформація: готується чергове пограбування. Почалася копітка робота по затриманню бандитів. В операції брали участь усі працівники оперативного блоку: співробітники БНОН, СКР Соснівського РВ та УКР УМВС у Черкаській області. І завдяки їхнім злагодженим та професійним діям злочинці були затримані на квартирі, яку вони винаймали. Саме тут громили розробляли плани нападів та ділили награбоване.

Потрапивши до рук правоохоронців, кримінальники навіть не намагалися приховувати свої «діяння» і почали розповідати про всі злочини, а їх виявилось чимало. Починалося ж усе так.

Двадцятирічний юнак на ім’я Олексій приїхав у Черкаси п’ять років тому, постійного місця роботи не мав, був ледачим, тому більше місяця ніде не затримувався. Постійно мав проблеми з житлом – за нього треба було платити, а для цього необхідні гроші. Винаймати житло молодик полюбляв у приватному секторі, де мешкають переважно люди похилого віку, у них за невелику платню можна було орендувати кімнату. Перебиваючись нестабільними заробітками, хлопець весь час розмірковував, де б роздобути легких грошей, тому що зрозумів: чесно працюючи, великих грошей не заробиш, а хотілось одразу все – дорогу машину, квартиру, та щоб і на розваги вистачало.

Відповідь прийшла несподівано, а «заробіток» виявився дуже легким, тому що жив він поруч зі своєю жертвою. Старенькі, отримуючи пенсію, завжди заощаджували та збирали на «чорний день». Хлопець, усе обміркувавши, дійшов висновку, що відібрати у них гроші буде досить просто, адже пенсіонери не будуть чинити опір, коли фізична сила протистоятиме старечій немочі. Отже, Олексій почав готуватися до втілення своїх планів: придбав маски, скотч та травматичну зброю.

Поділившись зі старшим братом своїми намірами, він знайшов у ньому однодумця щодо виконання злочинних намірів, брат порекомендував йому і свого товариша, колишнього співкамерника, з яким покорешував на зоні, коли сидів за крадіжку та грабіж. Так трійця і почала діяти. Схема була проста: піймавши таксі, їхали до уподобаного помешкання, машину зупиняли неподалік. Таксист, нічого не підозрюючи, чекав на пасажирів, а розбійники, надягнувши маски, вибивали двері, вривалися досередини, заламували жертвам руки, зв’язували скотчем та нишпорили, шукаючи цінні речі. Розбійники не гребували нічим, забирали все, що траплялося під руку: гроші, ювелірні вироби, побутову техніку, мобільні телефони. Все награбоване звозили до квартири, яку винаймали. Вже тут ділили здобич і збували, де доведеться, але діяли не згуртовано, бо від жадібності приховували один від одного, хто що вкрав. Тому серед злодюг не було згоди.

Банда діяла на території Черкаського, Смілянського, Корсунь-Шевченківського районів та Київської області. Пограбування на території Київщини сталося спонтанно: компанія приїхала розважатись, аж раптом помітили гарний будинок і вирішили, що там можна непогано поживитись. Не довго думаючи, зупинили таксі поблизу, натягли чорні маски, увірвались до помешкання і пограбували його. На щастя, господарів не було вдома, тож їхнє здоров’я не постраждало.

Зараз при УМВС України в Черкаській області створено окрему слідчу групу, яка розслідує численні епізоди злочинної діяльності затриманих. Наразі слідчі вже порушили більше двадцять кримінальних справ, але з кожним днем стають відомі все нові й нові чорні справи цієї групи.

Всі речові докази – зброя, маски, бити, якими вони користувались, вилучені працівниками міліції і будуть служити доказами в порушених кримінальних справах за такими серйозними статтями, як розбої, грабежі та зберігання зброї.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 21.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 876 хитов: 27343
вчера: 895/37020
время генерации: 0.017856121063232; SQL запросов: 11