Медиагруппа «Антенна»  

ПОДАТОК НА ЗНИЩЕННЯ: підприємці з усієї України протестували проти нового законопроекту

Марія ГАВРИЛЯН# 2, 21.01.2009

У четвер, 15 січня, ринки по всій Україні припинили роботу — підприємці поїхали штурмувати столицю на знак протесту проти дій влади, яка у першому читанні ухвалила законопроект «Про місцеві податки та збори». Цей закон стане зашморгом на шиях підприємців малого бізнесу, впевнені його представники.

Наприкінці грудня Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроект «Про місцеві податки та збори». Цим законом скасовується ринковий збір і запроваджується ринковий податок, згідно з яким підприємці, які працюють на ринках, за торговий павільйон у 10 квадратних метрів платитимуть мінімум 150 грн. на день. Крім цього, в разі ухвалення законопроекту підприємці будуть змушені щодня платити ще й за місця для паркування, рекламний та туристичний збори тощо.

Відповідно до документа, податок сплачуватимуть користувачі земельною ділянкою, отриманою для організації ринкової торгівлі, тобто власники ринків. Але сплачувати не за торгові місця, а за всю виділену площу: і за проходи, і за під’їзди, і за пожежні розриви тощо, за кожен квадратний метр у день, а також туристичний та рекламний збір. Так, наприклад, ринковий податок на добу з квадратного метра асфальту становитиме від 1,5 до 15 грн., податок за місця для паркування — до 6 гривень за квадратний метр. Однак підприємець, що працює на ринку, навряд чи зможе за свій торговий павільйон площею навіть 10 кв.м сплачувати ринковий податок в розмірі 151 грн. на день. Принаймні у Черкасах. І за парковку своєї машини протягом цього ж дня сплачувати в середньому ще до 50 грн. Тобто 200 грн. на день, не враховуючи витрат на рекламу та виїзну торгівлю за межами міста (туристичний збір). Загалом же ця сума сягатиме не менше 4500–5000 гривень на місяць.

Отже, якщо реформа місцевих податків і зборів таки набере чинності, то ринки повинні будуть платити державі суму, яка в декілька разів перевищує їхні прибутки. У селах ринки просто закриються, а в містах частина підприємців опиняться на вулиці. Ті підприємці, що залишаться, підвищать ціни, щоб перекрити видатки від нововведеного ринкового податку.

На сьогоднішній день у Черкасах діють 16 ринків. На них працюють близько 10 тисяч приватних підприємців. Кожен із них дає роботу ще принаймні кільком людям — реалізаторам, вантажникам, водіям. І це лише в Черкасах! Введення нового законопроекту в дію призведе до того, що всі ці люди опиняться на вулиці. Саме тому черкаські підприємці вирішили підтримати акцію протесту і висловити своє рішуче «ні». Від Черкаської області до столиці виїхали 17 автобусів.

Учасники акції протесту кажуть, що це вони лише попереджають законодавців. Тобто — це пробна акція протесту, так би мовити, репетиція. А якщо ринки не залишать у спокої, підприємці обіцяють оголосити загальнодержавний страйк, допоки Верховна Рада та Уряд України не переглянуть своїх намірів поповнювати державний бюджет та боротися з кризою за рахунок простих людей, витрушуючи останні копійки з їхніх і без того порожніх кишень.

Представникам черкаського малого та середнього бізнесу вдалося поспілкуватися з кількома народними обранцями, серед яких представники БЮТу, Нашої України – Народної Самооборони, Партії регіонів і блоку Литвина. Зокрема, Сергій Терещук (Блок Литвина) зазначив, що наразі людям не варто переживати, оскільки для того, щоб законопроект став законом, його необхідно ухвалити ще й у другому читанні, а до того часу, запевнив народний обранець, його буде переглянуто і перероблено. Проте відмінити цей законопроект депутати категорично відмовляються, оскільки він входить до переліку антикризових заходів, тож депутати згодні лише переглянути суми ринкових податків та зборів. Звичайно, а яким же ще шляхом наповнити державну скарбницю, як не коштом «заможних» громадян.

До речі, наприкінці мітингу народні обранці запропонували торговельникам створити ініціативну групу і зустрітися з представниками законодавчої влади у вівторок, 20 січня, на громадських слуханнях у Верховній Раді, присвячених саме цьому питанню. Проте загальна думка людей, які заробляють на життя на ринках країни, така: їм говорять лише те, що вони хочуть почути. А слова народних обранців, як завжди, йтимуть у розріз із їхніми діями, впевнені люди.

Отже, введення в дію названого вище закону ляже додатковим тягарем на плечі представників малого та середнього бізнесу, а відповідно, на плечі пересічних громадян України. Соціальна напруга, що чим далі тим більше посилюється в суспільстві, може призвести до втрати контролю над ситуацією з боку влади та виведе маси людей на вулиці і площі. У такому випадку говорити про державу, демократію та наповнення бюджету буде пізно.
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 21.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 723 хитов: 5490
вчера: 886/9805
время генерации: 0.047569990158081; SQL запросов: 11