Медиагруппа «Антенна»  

Річницю своєї смерті Ленін зустріне у парку Перемоги

Марія ГАВРИЛЯН# 2, 21.01.2009

Середа, 21 січня, — дата, про яку ще 20 років тому повинен був знати кожен свідомий громадянин СРСР — річниця з дня смерті Леніна. Цього року — вісімдесят п’ята. Нині часи змінилися, проте черкаські комуністи свого ідейного вождя таки згадають. І не лише з цього приводу.

Із часу демонтажу пам’ятника Леніну минуло вже майже два місяці. Нагадаємо, що в середині листопада міська влада винесла рішення про цілодобову охорону пам’ятника Леніну, а вже за тиждень тишком-нишком пригнала на центральну площу міста спеціальну техніку і розпочала демонтаж кам’яної фігури. Проте завершити його так одразу не вдалося — монумент, обірвавши троси кранів, упав і розбився. Причому впала лише верхня частина, а кам’яні ноги Ілліча ще кілька днів стояли на звичному місці.

Така непослідовність у діях місцевої влади обурила нечисленну комуністичну громаду міста. Щоб її заспокоїти, міський голова пообіцяв одразу ж після остаточного демонтажу пам’ятника з центральної площі впродовж тижня встановити кам’яного Леніна в парку 30-років Перемоги, куди його рештки і були відвезені.

Це був початок грудня. Відтоді минуло вже півтора місяці, проте жодних дій в напрямку виконання обіцянок, зроблених не ким іншим, а самим міським головою Сергієм Одаричем, зроблено не було. Рештки кам’яного Ілліча нерухомо лежать, а точніше — валяються просто неба біля парку 30-річчя Перемоги. Сам парк належить до заповідної зони, тож проводити будівництво там заборонено. Для отримання дозволу необхідно зробити проект забудови і затвердити його в екологічній інспекції. Та, очевидно, лінощі керівництва міста поєдналися з байдужістю бюрократії — на цьому все і зупинилося.

А тим часом, схоже, ніхто вже й не збирається перейматися долею кам’яної фігури Леніна: хтось поцупив його голову, можливо, як сувенір, тому розпочати монтаж скульптури на новому місці, якби хтось і хотів це зробити, наразі просто неможливо! А робити нову верхню частину скульптури навряд чи хтось буде.

З усього складається переконливе враження, що Сергій Одарич просто забув про свою обіцянку комуністичній громаді міста, і рештки пам’ятника, який простояв у центрі Черкас 18 років, «прикрашатимуть» під’їзд до парку Перемоги ще довго. Поки їх звідти хтось не прибере. Як сміття.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 21.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 882 хитов: 28186
вчера: 895/37020
время генерации: 0.013131856918335; SQL запросов: 11