Медиагруппа «Антенна»  

Не захотіли жити «по понятіям», будемо жити «по бєспрєдєлу»!

Володимир МАМАЛИГА# 2, 21.01.2009

Знову про черкаських чиновників...

Триває формування департаментів у черкаському міськвиконкомі. Попри те, що бюджетники досі недоотримали зарплатню за грудень 2008 року, новопризначені директори департаментів уже готуються отримати чесно зароблені гроші за січень. Бюджету на 2009 рік немає, бюджетна комісія досі святкує, криза поглиблюється!


Свята закінчилися. Почалися суворі трудові будні. У перервах між святами черкащани вже отримали поздоровлення від міської влади у вигляді підвищення тарифів на комунальні послуги. На початку лютого квитанції «Черкасиводоканалу» за січень також стануть дорожчими десь так відсотків на 60, газета «Місто» порадувала проектом рішення про підняття тарифів на тепло та гарячу воду. Одним словом, життя, як у казці — що далі, то страшніше. Беручи до уваги креативність міської влади, її вміння приймати нестандартні рішення та неадекватно реагувати на ситуацію і зовнішні подразники, черкащани, особливо ті, які дружать зі здоровим глуздом, почали серйозно замислюватися над своїм майбутнім при нібито своїй владі у своєму ж місті. Що ж насправді чекає черкащан у році, який щойно розпочався? Щоб знати найближче майбутнє Черкас, не треба бути Нострадамусом, потрібно лише хоча б трошки проаналізувати послужний список «креативних менеджерів». Тож, поетапно.


Міська влада

У 2009 році Сергій Одарич продовжить структурну реформу у черкаському міськвиконкомі. Саме продовжить, тому що закінчити те, що зараз відбувається у владних коридорах, практично неможливо. Для особливо вірних вільнодемократичним ідеалам теперішніх та потенційних чиновників наголошуємо, що у Сергія Олеговича, як і у королеви Англії, немає вічних ворогів і вічних друзів, а є лише вічні інтереси. І перші ластівки дівочої непостійності черкаського мера вже з’явилися у вигляді звільнених з прес-служби Юрія Саса (пряма мова Сергія Олеговича: «Володю, ну він же абсолютний нуль!!!»), голови спорткомітету Олега Петренка, начальника управління освіти Сергія Саєнка, колишнього заступника Сергія Марченка. Адже їх саме міський голова брав на роботу і вони особисто доклали багато зусиль для того, щоб місто успіху з віртуального стало реальним. Їхніх наступників чекає така сама доля, але вони, як і інші новопризначені посадовці, поки що у це не можуть повірити.

Між тим, при новій структурі для директорів департаментів саме головний розпорядник коштів і є і цар, і Бог. Схоче — нагородить, а схоче — відправить на заслання у муніципальну інспекцію. А працювати при умовах, коли більшість фахівців, особливо у житлово-комунальному господарстві, подалися шукати кращої долі, а їх крісла посіли дилетанти і романтики («с большой дороги» — жарт), стане дедалі важче. До речі, цікава методика прийому на роботу поза різними конкурсами, передбаченими законом. Два-три дні на посаді радника міського голови — і вперед у тепле крісло. Хто ще не був радником? Вакансія постійно оновлюється...

Тож десь у березні-квітні багато нових директорів департаментів та керівників структурних підрозділів, особливо які прийшли в рамках виконання якихось політичних зобов’язань, можуть відчути на собі невдоволення їхньою роботою з боку міського голови. Тоді ніякі доводи, ніякі мольби типу «дайте допрацювати місяць до пенсії» не розтоплять крижаного серця мера, який завжди вирізнявся своїм гуманізмом. І не проблема, що вони усі талановиті і чесно та майже безоплатно виконують свої обов’язки. Була б людина, а статтю у КЗоТі для звільнення відділ кадрів завжди знайде. Навіть для начальника відділу кадрів.

Тож, беручи приклад з головного архітектора міста Василя Дмитренка, який не оцінив архітектурного генія Сергія Одарича і замість того, щоб готувати чай для Павла Карася, оформив відпустку по догляду за дитиною, у декрет можуть відправитися і Сергій Гура, і Андрій Дзюба, і інші керівники, які розділяють гасло «Країні потрібні космонавти!». І хоча їм ніколи не пізнати щастя материнства, посада і ранг за ними збережеться до нового пришестя у вигляді нової ради та нового голови.

Тож якщо станеться чудо і Черкаси стануть містом успіху, а в нас, як відомо, святих немає — самі чудотворці, то Сергій Одарич отримає Нобелівську премію миру і стане «Людиною року». А якщо усе вийде як завжди, то київському «рейнджеру» завжди буде на кого списати свою безграмотність, некомпетентність та авантюризм. На недалекоглядних злодійкуватих черкаських селюків та заїжджих аматорів, які дуже хотіли, але не змогли. І до ворожки не ходи...


Комунальне господарство

Комунальне господарство Черкас зараз переживає свої далеко не кращі часи. А наявні тенденції говорять про те, що наступний рік рік для нього буде найважчим з часів монголо-татарської навали.

Послідовне підняття цін на житлово-комунальні послуги свідчить не про турботу про майбутнє ЖКГ, а про бажання забезпечити майбутнім санаторам, інвесторам і концесіонерам надійне джерело прибутків у вигляді наших з вами кишень.

Одарич із завидною впертістю намагається отримати необхідні погодження для кредиту ЄБРР і у разі його отримання практично зі стовідсотковою гарантією передасть управління «Черкаситеплокомуненерго» у дружні приватні руки. Його директор Микола Кушнір про це чудово знає, але мовчить через природну скромність.

Загроза концесії та приходу приватного інвестора блукає кабінетами і іншого комунального монополіста — «Черкасиводоканалу». Його директор Сергій Овчаренко, за достовірною інформацією, нещодавно відмовився від пропозиції Одарича очолити Департамент житлово-комунального комплексу. Тож, очевидно, кандидат на його посаду вже блукає коридорами міськвиконкому або париться у баньці в Мошнах.

А начальники черкаських РЕУ вже вголос говорять, що команда Бродського-Одарича хоче довести їх до банкрутства. Із цією метою створено МІРЦ на чолі з Олегом Ліходькіним, піднято тарифи, накладаються штрафи. В результаті майно буде продано за безцінь і на його базі в Черкаси зайде управлінська компанія з іншого регіону, з якою і будуть мати справу пересічні мешканці.

Комунальне підприємство «Черкасиінвестбуд», очолюване киянином Березняком, наприкінці минулого року отримало понад 200 га міської землі на черкаському полігоні і тепер без зайвої мороки у вигляді аукціонів і конкурсів матиме змогу самовільно шукати бажаючих будувати житло та комерційну нерухомість. Інший ставленик Одарича Варненський очолює вічно збиткове КАТП 2328, яке у минулому році разом з новими контейнерами та перспективою закупівлі корейських сміттєвозів отримало нові тарифи на вивіз сміття. Хоч зараз передавай у концесію або оренду.

В оновленому Управлінні власністю міста створюється спеціальний відділ з ліквідації комунальних підприємств, в обов’язки якого і будуть входити питання передачі комунального майна від збанкрутілих комунальних підприємств новоявленим санаторам. Стара, обкатана рейдерська схема.


Бюджет і бюджетники

Формування бюджету на наступний рік буде відбуватися за принципом «з миру по нитці — голодному мотузок». Вже прийняті відповідні рішення міськради про обкладання даниною підприємців на ринках та підприємців поза ринками. Контролювати цей процес буде новостворена комунальна інспекція, яка вряд чи відпрацює витрачені на її утримання гроші. У результаті скорочення надходжень до бюджету в цьому році практично припиниться фінансування ремонтів під’їздів, тротуарів, дахів. Враховуючи, що лише на техогляд ліфтів потрібно близько 9 мільйонів, а взяти їх немає звідки, багато черкащан будуть змушені ходити сходами пішки. Скорочення фінансування з боку держави, скорочення бухгалтерій та припинення фінансування з місцевого бюджету дитячих шкіл мистецтв може призвести до скорочення педагогічних ставок та навчальних годин. А враховуючи, що майже усі приміщення знаходяться в аварійному стані, то бажаючих зробити там ремонт, а потім викупити за безцінь є безліч.

Коротше кажучи, заклики до скорочення бюджетних витрат безумовно не оминуть Черкаси. Але стосуватимуться вони в першу чергу не працівників нової структури Одарича, яким зарплати і доплати необхідні більше за усіх. «Болівар не винесе двох». Найважчим тягарем криза ляже на плечі простих бюджетників (вчителів, лікарів), тоді як виросла і в висоту, і у товщину армія муніципальних чиновників заробляє ранги і доплати за наш з вами рахунок.


Народ

А що ж народ? Що робити простим рядовим черкащанам? Як вижити та прогодувати свої родини? Як пережити цей рік?

Чиновникам варто пам’ятати, що завтра і вони можуть опинитися або у центрі зайнятості, або реалізаторами на ринку. Та ставитися до відвідувачів, як до сусідів по черзі або по палатці. Зі співчуттям і розумінням.

Підприємці та бізнесмени повинні бачити приклад «Мажара», у якого новоявлена міська еліта просто хоче забрати бізнес. Завтра на місці «Мажара» може бути будь-хто з вас? А нові рішення міськради та закони «Про місцеві податки та збори» прагнуть загнати дрібних підприємців з ринків та вулиць міста у спустілі торгові центри, де і мер, і його наближені також мають свій інтерес.

Пенсіонери мають пам’ятати, що за рахунок їх комунальних платежів утримуються паразитуючі на комунальному господарстві міста структури.

Бандити мають усвідомити, що бюджет — це той самий «общак». Хто краде з «общака»? Правильно, «криса». Як ставитися до «криси»? Отож...

А взагалі, усім громадянам зі здоровим глуздом слід усвідомити, що серед нас немає своїх і чужих. Своїми діями влада довела і повсякчас доводить, що є МИ і є ВОНИ.

Ви, звичайно, будете сміятися, але я закликаю усіх НАС полюбити владу. Не тихою синівською любов’ю, а бурхливою пристрастю. На вулицях, площах, у кабінетах, на сесіях міської ради і засіданнях виконкому. Скрізь, де ВОНИ ходять, їдять, їздять та живуть. Як то кажуть, «і в хвіст, і в гриву». Ми знаємо, що МИ це можемо. Справжнім народним фронтом. В ім’я нашого майбутнього та майбутнього наших дітей.

Бо як не МИ їх, та ВОНИ нас. Так буде... І до ворожки не ходи...
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 2, 21.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 851 хитов: 28958
вчера: 849/32963
время генерации: 0.017699956893921; SQL запросов: 11