Медиагруппа «Антенна»  

Черкаси очікує колапс розрахунків за комунальні послуги?

Наталія ДАНИЛЮК# 1, 14.01.2009

У Черкасах — комунальний переполох у зв’язку з нещодавнім менеджерським рішенням міської влади щодо зміни одного інформаційно-розрахункового центру на інший. Городяни стурбовані: куди платити за комунальні послуги, скільки... Та й чи слід це робити взагалі?


Нагадаємо: з 1 січня у місті практично паралізовано систему розрахунків за комунальні послуги через те, що черкаських керманичів чомусь перестала влаштовувати нинішня автоматизована система розрахунків, розроблена фахівцями фірми «Мажар». При цьому влада не потурбувалася забезпечити комунальників гідною альтернативною пропозицією. Згідно з її задумом та проведеним тендером, з початку 2009 року функції з прийому платежів від населення за комунальні послуги мала виконувати новоспечена приватна установа МІРЦ — міський інформаційно-розрахунковий центр, засновником і директором якого є депутат міської ради Олег Ліходькін. Однак, як засвідчили рішення судів, починаючи з господарського обласного і завершуючи судом вищої інстанції, зазначену реформу було проведено з численними порушеннями чинного законодавства. За словами депутата Черкаської міської ради Василя Миколенка, лише одним із порушень була підробка підписів членів тендерного комітету, які були відсутні на засіданні.

— Суд в ухвалі прийняв рішення про заборону розривати договори РЕУ з діючою компанією «Мажар» і укладати з тією фірмою, яка створена незаконно (МІРЦ) і керівником якої є близький родич міського голови — Олег Ліходькін, депутат Черкаської міської ради, — сказав депутат.

Варто зауважити, що минулої п’ятниці, 9 січня, представники міської влади разом із керівником МІРЦу намагалися презентувати нове програмне забезпечення, за допомогою якого нібито мали працювати РЕУ. Однак з невідомих причин презентацію було провалено. Що, в принципі, підтверджує тезу про те, що програми не існує. Втім, є інформація, що МІРЦ володіє якимось програмним забезпеченням, але говорити про його якість навряд чи доводиться, адже, за даними «Антени», цю програму було практично скопійовано у фірми з іншого невеличкого містечка України. Таким чином, комунальників знову практично підвели до початкової стадії розвитку.

Василь Миколенко вважає, що таким чином влада намагається довести РЕУ до банкрутства:

— Я в цих діях бачу сплановану акцію по доведенню до штучного банкрутства РЕУ з наступною їх ліквідацією і заведенням у місто приватної фірми, яка буде втридорога здирати вартість послуг з населення.

Говорячи простою мовою, цього місяця ремонтно-експлуатаційні управління не мають змоги надіслати черкащанам рахунки за послуги, що, в свою чергу, вже призвело до негативних наслідків.

— На сьогоднішній день ситуація критична: не надходять платежі, люди не знають, що робити. А якщо не надходять кошти, може бути зірвано вивіз сміття, зупинені ліфти, — скаржиться Анастасія Піддубна, колишній керівник РЕУ-3.

Тож, наголошує вона, городянам слід продовжувати платити за отримані послуги у відділеннях РЕУ, аби самим же не потрапити у власноруч створену пастку.

А між тим, надія на поліпшення ситуації є. За інформацією «Антени», п’ять із семи РЕУ відновили договірні стосунки з фірмою «Мажар». Тож, сподіваємося, що протягом кількох днів, як і запевняв директор приватного підприємства Віталій Магдебура, базу даних та програмне забезпечення буде відновлено. Втім, є у цієї ситуації й інший бік медалі — вочевидь, на керівників тих РЕУ, які всупереч забаганкам міської влади зважилися на відчайдушний крок заради комунального господарства міста і громади і відновили співпрацю з «Мажаром», очікує істотна неприємність у вигляді звільнення. А на їхні посади буде призначено людей, які не мають жодного відношення до Черкас та їх комунального господарства, але мають дружні стосунки з керманичами міста. Ось тоді, швидше за все, коли місто буде поставлено на коліна, черкащани отримають змогу побачити справжнє обличчя міської влади. У відблисках замерзлих вікон...
ТОП-СТАТЬИ
Номер # 1, 14.01.2009
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 456 хитов: 12890
вчера: 723/26554
время генерации: 0.021294116973877; SQL запросов: 11