Медиагруппа «Антенна»  

Балада про матеріальну допомогу

Галина БЕРЕЗЕНКО# 1, 08.01.2003

Передноворічні заяви мера Анатолія Волошина про «перелом на краще» у його стосунках із депутатами міської ради виявились усього лиш самозаспокоєнням. На першому ж післяноворічному засіданні 9 січня опозиція, хоч як не важко було після тривалих святкувань, показала мерові, що «наш бой продолжается». Порохом, видобутим із опозиційних порохівниць, стало звинувачення у протизаконному розподілі матеріальної допомоги. Це на додачу до звинувачень у бездіяльності комунальних служб під час ожеледиці та снігопаду.

Депутати із фракції «Єдність» виявили, що ще 5-го листопада міськвиконком прийняв рішення про видачу 10 особам матеріальної допомоги у розмірі 200 грн. у зв’язку із «тяжким матеріальним становищем». Здавалося б, ну що такого? Мер став добрим самаритянином — допоміг нужденним. Чого це раптом депутати так сполошилися? Але річ у тім, що як мерова, так і депутатська благодійність має бути строго регламентована - нікуди не подінешся. Згідно із прийнятим положенням про видачу матеріальної допомоги, нужденний має надати цілий оберемок довідок і документів, що підтвердять його важке чи тяжке матеріальне становище. І лише після цього нібито зможе отримати 70 грн. Хоча у тому ж таки положенні «вилка» милосердя встановлюється від 70 до 200 грн. Меровому ж самаритянству, як стверджують депутати, бракує документального обгрунтування. Згадані 10 осіб, говорять депутати, отримали гроші, не додавши до заяв ані актів, ані довідок, не вказані навіть їхні домашні адреси. Депутат Михайло Мушієк звернув увагу на те, що усі 10 заяв написані на однакових аркушах паперу, «неначе під копірку». А депутат Олексій Арсенюк твердив, що знає, хто ці нужденні. За його словами, ті, хто отримав допомогу, є працівниками одного цеху залізобетонного заводу.

Можна було б розцінити дані звинувачення як чергові депутатські причіпки, але ж ідеться про бюджетні гроші. Яких, як відомо, завше бракує. За словами Волошина, дефіцит міського бюджету цього року складе 16 млн. грн, із врахуванням двох запланованих підвищень мінімальної зарплати бюджетникам - до 185 грн. із 1-го січня і до 235 грн. із 1-го липня. Але ж тут ідеться про «усього» 2000 гривень... Депутатські звинувачення мер спершу відкинув, назвавши їх брехнею. Навіть застосував популярний у Верховній Раді метод закривання рота опозиції - вимкнув Мушієкові мікрофон. Але потім Волошин здався - пообіцяв депутатам надати усі необхідні документи з боку фінансового управління і пояснення до обідньої перерви.

Пояснень депутатам довелось чекати щонайменше години три. Після обідньої перерви мер не з’явився, фактично змусивши за все «віддуватись» начальника фінансового управління мерії Наталю Джуган. А у неї, незважаючи на доручення мера, жодних документів не виявилось, лише усні посилання на закон про місцеве самоврядування, щоб таки виправдати дії виконкому. Цікавість депутатів - хто ж були ті 10 нужденних і що то за «виключні випадки» ціною у 200 грн. з ними трапились - так і не була задоволена. Ще до сесії черкаська преса вже звинуватила міськвиконком у недоцільному витрачанні бюджетних коштів. Йшлося про зарплату міськвиконкомівських контрактників. За інформацією, яку надало журналістам джерело у міськвиконкомі, лише у чотирьох таких працівників зарплатня становить від 350 грн. до 1200 грн. У той час як зарплатня, скажімо, штатного начальника юрвідділу раніш становила 165 грн. Ці звинувачення ще виразніше звучать на тлі конфронтації мерії із облдержадміністрацією, що дедалі поглиблюється. Губернатор Вадим Льошенко ще перед Новим роком засудив кадрову політику мерії та створення міського земельного управління. Тож цілком можливо, що з боку облдержадміністрації буде зініційована перевірка витрачання бюджетних коштів міською владою.

У зв’язку із цим мимоволі пригадуються мерські передвиборні перегони. Головним звинуваченням Волошина на адресу Володимира Олійника було саме нецільове витрачання бюджетних коштів, які були розподілені між депутатами задля видачі матеріальної допомоги..

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 1, 08.01.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 247 хитов: 4998
вчера: 723/26554
время генерации: 0.047838926315308; SQL запросов: 11