Медиагруппа «Антенна»  

Синоптикiв iнколи треба слухати

Галина БЕРЕЗЕНКО# 1, 08.01.2003

Зима вже досить довго не проявлялась на Черкащині у повну силу.

- Востаннє такі рясні снігопади були взимку 1996 року, - говорить начальник Черкаського гідрометцентру Григорій Довгань. - З того часу зими були м’якими та малосніжними.

Коли ж була востаннє така ожеледиця, навіть у гідрометцентрі не пригадують.

Та, очевидно, це ще не всі погодні вибрики, які приготував січень. Хоча, за словами синоптиків, «поведінка» другого зимового місяця є цілком звичайною. Річ у тім, що Черкащина знаходиться у зоні циркуляційних процесів повітряних мас. Фактично на перехресті усіх вітрів. Погода у нас залежить від того, звідки надійдуть повітряні маси.

Так, 29 грудня до нас завітало атлантичне повітря, що спричинило відлигу. З 31 грудня по 2 січня з півночі повіяло холодом, а вже 3-4 січня із заходу прийшли дощі. Опісля Черкащина опинилась у холодній середині циклону - дощ падав і миттєво перетворювався на ковзку кригу. По Різдві до нас завітав південний вологий середньоземноморський циклон. Із 8 по 10 січня на Черкащині випало близько 30-40 мм опадів, говорять синоптики. На полях сніговий покрив становить до 20 см, у містах - від 50 до 70 см. У житлових масивах Черкас це спричинило снігові замети — подекуди машини не могли виїхати з дворів.

Григорій Довгань говорить, що комунальні служби Черкас були заздалегідь попереджені і про ожеледицю, і про снігопади, тож мали можливість відповідно підготуватися.

Із 14 січня почалося потепління. Під час відлиги температура може сягати +2...+6. Але інтенсивного розтавання снігу синоптики не передбачають. І все ж Григорій Васильович зауважує, що комунальні служби та служби, що відповідають за стан гідротехнічних об’єктів, мають бути у повній боєготовності. У випадку інтенсивнішого танення снігів можуть трапитися і підтоплення підвалів та погребів приватних будинків. Оскільки земля промерзла, тала вода не всмоктуватиметься, а збігатиме струмками. Хоча у гідрометцентрі сподіваються, що підтоплень вдасться уникнути, адже танення снігу, скоріш за все, буде досить довготривалим і ніякого лиха не завдасть.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 1, 08.01.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 456 хитов: 12935
вчера: 723/26554
время генерации: 0.094008922576904; SQL запросов: 11