Медиагруппа «Антенна»  

Рано тішились, панове інтелігенти

Іван СІЧОВИК# 1, 08.01.2003

Мудрий наш народ впродовж віків надбав влучних висловів на всі випадки життя. Так, для тих індивідуумів, які занадто поспішають, існують застереження на кшталт: «Не спіши поперед батька в пекло», «Не кажи «гоп», поки не перескочиш», «Сім разів відмір, один раз відріж» тощо.

Та, мабуть, найвищий в Україні інформаційний чиновник Іван Чиж з подібними фольклорними перлинами не обізнаний. Бо тільки-но Верховна Рада прийняла довгоочікуваний Закон про видавничу діяльність, як він з усіх телеканалів провістив про нові, небувалі перспективи українського книговидання. Аж заходився, бідний, від захвату та ейфорії.

Та тільки не затямив пан Іван, що закон починає діяти лише після того, як його підпише Президент. А Л.Кучма взяв та й не підписав, залишивши «з носом» і самого Чижа, і всіх, хто повірив його байкам про розквіт вітчизняного книгодрукування. Що спонукало гаранта до такого кроку, нам не відомо, але у столичних літературних колах ходить версія, згідно з якою причиною внутріутробної смерті згаданого Закону нібито є відсутність коштів у державній скарбниці.

Проте дехто з осіб, обізнаних у видавничій справі і книготоргівлі, дотримується іншої думки - глава держави віддав перевагу інтересам потужних бізнесових структур, які затоварили український книжковий ринок дешевою привозною, здебільшого з Росії, продукцією, а не вітчизняних книговидавців.

Отож придбати за доступною ціною українську книжку у доброму поліграфічному виконанні ми зможемо ще не скоро. Станеться це лише тоді, коли Л.Кучма змінить своє ставлення до видавничої справи в Україні, як і до культури взагалі, або коли ми змінимо його самого. А поки що українська духовність як гибіла, так і гибітиме... «під патронатом Президента».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 1, 08.01.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 234 хитов: 4293
вчера: 723/26554
время генерации: 0.02097487449646; SQL запросов: 11