Медиагруппа «Антенна»  

Пам’яті Василя Стуса

Шостого січня цього року виповнилося 65 років від дня народження великого українського поета ХХ століття Василя Стуса. Доля Стуса була трагічною: у віці 47 років, вже після початку горбачовської перебудови, він загинув у радянському таборі. Сталося це 4 вересня 1985 року. Перед смертю Василя Стуса низка провідних письменників Заходу, зокрема Г.Бьолль, робили кроки для висунення його кандидатури на здобуття Нобелівської премії з літератури.

65-річчя Стуса на державному рівні в Україні практично не відзначалося. Можливо, причина цьому - участь в долі Стуса тодішнього молодого адвоката, а нині відомого соціал-демократа(о) Віктора Медведчука, який за вказівкою КДБ "захищав" Стуса на процесі 1981 року, змагаючись із прокурором у вимогах суворого покарання поетові. Проте в Київському будинку вчителя 8 січня ц.р. відбулося урочисте вручення премії імені Василя Стуса. Ця премія заснована групою українських інтелектуалів - членів Українського ПЕН-клубу, отож і державного статусу не має.

А чи є щось дивне в долі поета в Україні? А чи суттєво відрізняються трагічні життєві шляхи Василя Симоненка, Анатолія Лупиноса чи Стуса? Я пам`ятаю, як наприкінці 80-х в Київ для перепоховання була привезена з Мордовії труна з прахом поета. Тоді влада намагалася зашкодити поховати прах поета на київському міському цвинтарі. На руках патріоти пронесли цинкову труну майже з самого аеропорту Бориспіль до Байкового кладовища, а це майже 40 кілометрів... А що змінилося за 15 років? Та майже нічого. Знов у країні є політв`язні, знов нищиться демократія та гинуть патріоти... Невже це доля України?

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 1, 08.01.2003
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 229 хитов: 4177
вчера: 723/26554
время генерации: 0.61069393157959; SQL запросов: 11