Медиагруппа «Антенна»  

Соціологія по-чиновницькому

Іван СІЧОВИК# 49, 11.12.2002

«Ох и дурят нашего брата!» — промовляв колись в одній із своїх сатиричних мініатюр незабутній і неперевершений Аркадій Райкін. Цю фразу у повній мірі можна віднести і до бурхливої діяльності управління внутрішньої політики Черкаської облдержадміністрації. На підтвердження сказаного наведемо результати соціологічного дослідження, проведеного у листопаді ц.р. згаданою структурою «з метою вивчення довіри громадян до засобів масової інформації, визначення рейтингу газет...»

Охопило те вивчення аж 860 респондентів з 16-ти районів області і дало результати, які викликали чимале подивування у людей, професійно причетних до інформаційної сфери. Зокрема, чиновники з управління внутрішньої політики стверджують, що «респонденти постійно читають та найбільше довіряють таким газетам: районна (міська) — 34% опитаних, «Нова доба» — 31%, «Факти» — 16%, «Сільські вісті» — 16%, «Україна молода» — 16%, «Черкаський край» — 13%, «Голос України» — 12%, «Вечірні Черкаси» — 10%, «Молодь Черкащини» — 7%.

У газетярів рівень довіри до видання, а також його популярності завжди визначався одним незаперечним показником — передплатою. Так от, «Нову добу» (засновники облрада і облдержадміністрація) на час проведення того соціологічного опитування передплатили лише 15 тис. 620 черкащан, а «Сільські вісті» з їх нібито 16-відсотковим рейтингом — 50 тис. Чомусь серед аутсайдерів з низькою довірою читачів опинилися і «Вечірні Черкаси» — газета популярна і високотиражна. Справді, на диво нелогічними виглядають відповіді респондентів, опитаних чиновниками з внутріполітичних структур владної вертикалі. Чи може бути так, щоб люди довіряли одній газета, а передплачували іншу?

В тім, як на нас, то інших результатів від соціологів-чиновників чекати не доводиться, бо працюють вони за давніми холуйськими принципами — «чего изволите?» або «хто платить, той і замовляє музику». Ми б не вдавалися до полеміки з ними, якби згадана вище соціологічна акція була явищем поодиноким, а не черговою ланкою у ланцюгові їй подібних. Так, у жовтні ц.р. те ж саме управління внутрішньої політики ОДА, залучивши колег з чотирьох райдержадміністрацій (Жашківської, Корсунь-Шевченківської, Смілянської і Канівської), провело опитування на предмет визначення того, хто в Україні найбільше впливає на стан справ. Чималий гурт чиновників провів справді титанічну роботу, опитавши аж 285 респондентів. Проте це не завадило їм зробити такий широкомасштабний висновок: «Найвпливовішим в Україні черкащани (тобто всі ми. — Ред.) вважають президента» (газета «Нова доба» №86, від 31.10.02 р.).

Таку відповідь справді дали 53% опитаних, але ж горе-соціологи самі себе спіймали за хвоста, бо вплив, який Л.Кучма справляє на стан справ у державі, інакше як повсюдною і безперервною руйнацією не назвеш. Тут він — воістину найвпливовіший! Тішаться опитувачі й тим, що 68 респондентів вважають становище своєї сім’ї стабільним, не задумуючись над тим, що стабільним може бути становище і безробітних та нужденних пенсіонерів, і тих, у кого, за влучним народним висловом, «з горла пре». Отже, «дурят нашего брата» пани чиновники, зводячи все вищу стіну недовіри і відчуження між владою і народом.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 49, 11.12.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 458 хитов: 13284
вчера: 723/26554
время генерации: 0.36120295524597; SQL запросов: 11