Медиагруппа «Антенна»  

13 черкащан стали «Праведниками народів світу»

Галина БЕРЕЗЕНКО# 48, 04.12.2002

Надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Анна Азарі у неділю, 1 грудня, у Черкаському обласному музично-драматичному театрі вручила медалі "Праведник народів світу" 13 черкащанам. У роки Другої світової війни ці люди, ризикуючи своїм життям, рятували і переховували євреїв під час німецької окупації. І нині, за словами пані Азарі, найважливішим зі своїх дипломатичних обов'язків вона вважає вручення нагрод "Праведникам народів світу", імена яких визначає ізраїльський меморіальний інститут жертв і героїзму євреїв під час Другої світової війни "Яд Вашем". На честь українських праведників також будуть посаджені дерева у єрусалимському Саду праведників, що є частиною меморіального комплексу "Яд Вашем". Вже більше 1700 українським громадянам за їх життя і посмертно присвоєно звання "Праведник народів світу". А на планеті їх понад 19 тисяч.

Вручення нагород співпало у часі із початком відзначення єврейського національного свята Ханука, яке загалом триває протягом восьми днів. І увесь цей час по заході сонця запалюються свічки на менорі, яка є символом дерева життя. Цей почесний обов'язок - запалити свічки на святковій менорі - дістався Анні Азарі.

Після урочистої церемонії на прес-конференції посол Ізраїлю пояснила, що досить-таки запізніле вручення медалей праведникам (усім черкащанам вони вручені посмертно), пояснюється тим, що до розвалу Радянського Союзу "існував певний вакуум у цьому відношенні". Вручення нагород колишнім громадянам СРСР почалося лиш на початку 90-х років. Цей процес триває і нині, але все більше утруднюється, оскільки все менше рятівників, врятованих і свідків тих подій лишається у живих. Скажімо, у Голландії чи Франції такі ж відзнаки ізраїльської держави вручались ще у 50-60-х роках минулого століття безпосереднім учасникам подій. В Україні ж здебільшого нагороди вручаються дітям і онукам героїв.

Пані Анна окремо виділила деякі моменти, що стосуються відносин України та Ізраїлю. За її словами, прояви українського антисемітизму - тема, яка час від часу виникає, - не є досить яскравими, "але сказати, що ця традиція зовсім померла, не можна". Набагато гіршою є ситуація у країнах західної Європи, особливо у Франції та Бельгії, про що свідчать результати моніторингу, проведеного єврейськими організаціями. Пані Анну ж нині турбує те, що антисемітські матеріали почали регулярно з'являтися у журналі "Персонал", який видає Міжрегіональна академія управління персоналом. На знак протесту проти таких дій керівництво цього приватого вузу Анна Азарі припинила своє членство у МАУП.

Також Анна Азарі наголосила, що її країну вельми турбують звинувачення, які звучать на адресу України щодо продажу радарних установок "Кольчуга" Іракові: "У попередній американській війні у Перській затоці від бомбардувань постраждав ткож і Ізраїль. Тому нас дуже турбує можлива наявність подібних установок в Іраку".

Україна досі має вельми сумний і неприємний борг перед Ізраїлем - нині тривають переговори про виплату компенсації родичам загиблих ізраїльських пасажирів літака, збитого українською ППО над Чорним морем. Переговори ці розпочав ще уряд Анатолія Кінаха. але, за словами Анни Азарі, зміна Кабінету міністрів на переговорний процес ніяк не вплинула. Вона сподівається, що вже під час третього туру (другий відбувся у жовтні) буде досягнуто певної домовленості.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 48, 04.12.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 251 хитов: 5167
вчера: 723/26554
время генерации: 0.077615976333618; SQL запросов: 11