Медиагруппа «Антенна»  

Хто винен? Невістка...

Іван СІЧОВИК# 48, 04.12.2002

Українська народна приказка про невістку, яка... яка, одним словом, винна в усіх гріхах, якнайповніше характеризує зміст того, що відбувалося минулої суботи на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації. А мова на тому зібранні йшла про те, як організувати виконання Указу Президента «Про персональну відповідальність керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади», згідно з яким В.Лук’янця було увільнено з посади голови Черкаської ОДА.

Настрій у присутніх чиновників високих рангів, скажемо прямо, був далекий від святкового — давалася взнаки невизначеність подальшої долі багатьох з них. До того ж тональність вступного слова новопризначеного губернатора В.Льошенка, який ще раз повернувся до висновків столичної комісії, також не налаштовувала на веселий лад. Вже те, що зі складу колегії облдержадміністрації були виведені такі поважні посадовці, як екс-губернатор В.Лук’янець, заступник голови ОДА О.Ганжа, начальники Головних управлінь: фінансового — В.Кулеша, економічного — Д.Горбенко та агропромислового — Ю.Маловічко, засвідчувало неабияку принциповість нового господаря області.

Немале подивування у загалу викликало повідомлення про те, що до складу колегії ОДА введено черкаського міського голову А.Волошина, чий доробок на цій посаді вагомим аж ніяк не назвеш. Адже більшість із того, за що область була піддана гострій критиці, має місце і в Черкасах. Та й сам мер за час свого владування вже наламав чимало дров (тобто дверей).

Всі ті успіхи і досягнення, якими нас довго заколисували В.Лук’янець та його інформаційні підголоски, насправді виявились мильними бульбашками, бо, за оцінкою В.Льошенка, Черкащина фактично є банкрутом — кожне друге підприємство збиткове, заборгованість по заробітній платі сягнула 60 млн. грн., соціальна напруга наблизилась до критичної межі. Несвоєчасну виплату заробленого губернатор оцінив як незаконне використання роботодавцями людських грошей. Проте ні органи виконавчої влади, ні правоохоронні органи на це неподобство просто не реагують.

Перевіряючі з Києва встановили, що виконавча вертикаль у нашій області підмінила конкретну роботу прийняттям декларативних рішень, не забезпечених ні фінансово, ні матеріально. Тобто, владні структури практично не впливають на стан справ у соціальній і економічній сферах. А хіба не про це писала наша газета протягом усього Лук’янцевого правління?

Сумом і безвихіддю був пройнятий також виступ заступника голови облдержадміністрації А.Рибака, який зупинився на поточних економічних проблемах. Чого вартий тільки один із його висновків — мовляв, область не має перспектив ні соціального, ні економічного розвитку. Як кажуть, приїхали. Індекс виробництва в області нижчий, ніж в цілому у державі, збитковість підприємств стала хронічною, особливо в природній галузі, кількість робочих місць скорочується, мають місце непоодинокі факти нецільового використання бюджетних коштів та марнотратства. При закупівлі для бюджетних установ харчування і пального ціни нерідко безпідставно завищуються. На цю обставину звернув увагу правоохоронців і сам губернатор, доручивши провести ретельне розслідування подібних фактів.

Не менш безрадісну картину у гуманітарній сфері намалював віце-губернатор А.Чабан. Занепадають освіта, охорона здоров’я, культура: недокомплект лікарів по області становить майже 1000 осіб, зростає проблема кадрового забезпечення шкіл, 40% малят у містах і 60% у сільській місцевості не охоплені дошкільним вихованням, 70% культурних закладів потребують невідкладного ремонту, 40% культпрацівників мають лише частковий посадовий оклад.

Відзначено також, що органи виконавчої влади в області не проводили належну роботу щодо попередження протестних акцій.

Про дуже невтішні справи у бюджетній сфері повідав начальник Головного фінансового правління В.Кулеша. У жовтні-листопаді вперше за останні 5 років не забезпечені надходження до обласного бюджету. Для виправлення становища потрібно протягом грудня залучити 43 млн. грн., що є надто проблематичним, а швидше за все — нереальним. І при такій фінансовій скруті допускається кредитування з місцевих бюджетів підприємницьких структур, навіть таких, які вочевидь не зможуть ці кредити повернути. Загрозливих масштабів набуло розбазарювання землі, часто-густо не укладаються договори на використання державних земель, що є одним із способів незаконної наживи.

Після кожного виступу напруга в залі зростала все дужче і досягла апогею після повідомлень, з якими виступили прокурор області О.Литвин, начальник УМВС О.Кочегаров і новопризначений керівник податкової адміністрації області В.Дубель. Зокрема, пан прокурор повідомив присутніх, що його відомство проводить перевірки законності приватизації ряда підприємств і діяльності деяких посередницьких структур. Зацікавилась прокуратура також достовірністю даних щодо збитковості підприємств із державною формою власності. Завжди обережний у висновках і оцінках генерал О.Кочегаров цього разу буквально ошелешив високе чиновництво промовистою статистикою злочинів, скоєних в економічній сфері області. З початку року, за його словами, особисто президенту повідомлено про 51 такий факт, що на 10 випадків більше, ніж по Дніпропетровській, на 17 — по Донецькій і на 41 — по Одеській областях. За кількістю економічних злочинів, збитки від яких становлять понад 100 тис. грн., Черкащина посідає перше місце в Україні. Порушено 20 кримінальних справ за фактами скоєння злочину із збитками понад 1 млн. грн., найбільше їх в обласному центрі — 6. Виявлено 25 злочинів, скоєних державними службовцями, переважно у бюджетній сфері та приватизації.

Звертаючись до присутніх, високий міліцейський чин з гіркотою сказав, що «всі все знали, але мовчали», і, розвиваючи цю думку, недобре пожартував: «Те, що ви сидите у цьому залі, — не ваша заслуга, а моє недопрацювання». Реакцією на цей похмурий жарт була могильна тиша. А генерал ще й застеріг від того, щоб на нього не тиснули натяками на зв’язки у високих столичних кабінетах, і з притиском додав, що кримінальні справи його відомство буде порушувати і далі, без огляду на посади тих, хто злочини скоїв.

Завершилась колегія оприлюдненням розпорядження голови ОДА з обговорюваного питання. При всьому бажанні, назвати цей документ конкретним не повертається язик — це та ж декларативність і та ж загальщина, які ніколи бажаного результату не давали. Затаївши подих, вислухали присутні ту частину розпорядження, де йшлося про «роздачу шапок», тобто кадрові колізії. Начальника головного економічного управління ОДА Д.Горбенка звільнено за власним бажанням згідно з поданою заявою, тобто відпустили з миром, хоча заслуговує він на значно суворішу оцінку. Догану з попередженням отримав начальник головного управління сільського господарства і продовольства Ю.Маловічко. Перед відповідними центральними відомствами порушено питання про звільнення від займаних посад начальника управління статистики А.Божка і начальника управління КРУ в Черкаській області П.Хукаленка. Попереджено голів Маньківської, Чигиринської, Корсунь-Шевченківської і Катеринопольської райдержадміністрацій. Голові Шполянської РДА В.Шварцману доручено розглянути питання щодо доцільності перебування на посаді його першого заступника В.Шурубалка, стосовно якого веде розслідування прокуратура області.

Чомусь у список претендентів на звільнення потрапила і начальник управління внутрішньої політики облдержадміністрації О.Фещенко, яка зараз перебуває на лікуванні. Не зрозуміло, якими своїми діями чи бездіяльністю завдала шкоди соціально-економічній сфері області чиновниця, яка без вказівок начальства не робить жодного кроку? Можливо, «під батогом» вона опинилась через свої симпатії до нині опозиційної «Нашої України».

Взагалі, президія зібрання наче відгородилася невидимою стіною від усіх тих неподобств, які накопали в області столичні перевіряючі. Ніби пан Льошенко, який безпосередньо керував економікою, зовсім не причетний до її занепаду, а пан Чабан не несе відповідальності за руйнацію в гуманітарній сфері і за те, що влада і люди на Черкащині опинилися по різні боки барикади. І чи не обласна рада, очолювана Г.Капраловим, вже 29 вересня ц.р. дала позитивну оцінку діяльності В.Лук’янця, нині з ганьбою потуреного з губернаторського крісла?

Одним словом — вдарили по голоблях, знайшли «стрілочників», а самі - в кущі. Звісно ж, у нас завжди винна «невістка», на яку вішають чужі гріхи. Сумно стає від такої принциповості місцевих владоможців, неспроможних подивитися правді у вічі.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 48, 04.12.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 619 хитов: 55405
вчера: 678/49777
время генерации: 0.0084390640258789; SQL запросов: 11