Медиагруппа «Антенна»  

Анатолій Волошин: популярно про непопулярні методи

Галина БЕРЕЗЕНКО# 47, 27.11.2002

Ситуація із теплопостачанням у Черкасах має покращитись найближчим часом, пообіцяв мер Анатолій Волошин на прес-конференції у суботу, 23 листопада. За його словами, напередодні було досягнуто домовленості із «Черкаситрансгазом» про відновлення нормального тиску у газорозподільчій системі міста. Отже, і батареї, і вода мають стати гарячими, а не ледь теплими. А це, сподівається Волошин, сприятиме підвищенню проплат за комунальні послуги. У період зниженого тиску рвень сплати упав на 30-40% — народ резонно відмовлявся платити за браковане опалення. У зниженні проплати Волошин знайшов іще одну причину. На його думку, «дезорганізацію» ввели розрахункові книжки, випущені «Мегабанком» — переможцем минулорічного тендеру на створення єдиного розрахункового центру. «Ще раз повторюю — платити за старими книжками», — заявив Волошин. А єдиний розрахунковий центр по сплаті комунальних послуг, про який міська влада так довго домовляється із банкірами, буде створено на базі інформаційно-аналітичного центру «Мажар-2». Нині проходить технічне узгодження певних деталей — банки дружно намагаються умовити «Мажар» зменшити відсотки за послуги, що центр надає. «Мегабанкові» нічого не лишається, як спробувати десь утиснутися межи такими акулами, як «Приватбанк» чи «Укрсиббанк». «Сам тендер у мене — і не лише у мене — викликає великі сумніви у його об’єктивності, — говорить Волошин. — Як може сьогодні банк, який практично не працював на ринку Черкас, не має своїх відділень і банкоматів, дати кращі послуги? Це абсурд!» Намагання Волошина відтіснити «Мегабанк» на задній план пояснюється ще й бажанням позбутися усіх великих і малих справ Володимира Олійника.

Тарифи на комунальні послуги Анатолій Волошин поки що обіцяє не підвищувати, хоча, за словами мера, вони є одними із найнижчих не тільки в області, а й в Україні.

Нині мер воює зі сміттям на вулицях і нечесними торгівцями хлібом, що ніяк не бажають знижувати ціни. Але якщо із загальноміським суботником у нього худо-бідно щось вийшло, то торгівці хлібом до закликів до гуманності і совісті лишаються глухими. Тому Волошин, хоча й не має законодавчих методів прямого впливу на роздрібних торгівців хлібом, збирається застосовувати методи адміністративні і непрямі. Наразі він щось говорив про «чорні списки». (До речі, обіцяні ним списки боржників за компослуги так і не з’явились у центрі міста). Слід чекати, що на горіхи дістанеться дрібним торгівцям, бо проти «Будинку торгівлі», де теж не думають знижувати ціни, мер навряд чи застосує обіцяний вплив.

Що ж до джерел поповнення міського бюджету, наразі найактуальнішими лишаються питання про передачу компанії DEMAR ENTERPREІSІS LTD у концесію Черкаського аеропорту і про порядок надання земельних ділянок. Генеральний представник DEMAR ENTERPREІSES LTD і керівництво аеропорту вже надали до міськвиконкому бізнес-план, повідомив Анатолій Волошин. Але, за словами мера, він дуже переймається гарантіями з боку концесіонерів: «Для мене важливі два моменти: по-перше, це гарантії, що інвестор дійсно має кошти і може надавати чіткі графіки надходження інвестицій; по-друге, мене цікавить розмір концесійного збору, який місто отримуватиме щороку. До концесіонування ми ставимось дуже серйозно, оскільки не хочемо, аби потім це виявилось мильною бульбашкою».

У земельному питанні, за словами Волошина, перешкоди створені через затягування прийняття законодавчих актів про розмежування комунальної і державної землі, які вже тривалий час лежать у Кабміні. «Але ми не будемо чекати цього розмежування, ми вже починаєм працювати по наведенню порядку із землею міста», — говорить Анатолій Борисович. Міське земельне управління, за його словами, обробку необхідних документів здійснило досить швидко, але постала проблема із депутатською земельною комісією. Тут-таки Волошин не втримався, щоб не пригрозити судовими позовами депутатам, що гальмують процес.

Але, скільки б не позиціонував себе Волошин як «чистого» господарника, міській владі не вдалося уникнути політичних розборок. Переділ влади у Придніпровському райвиконкомі пройшов за активної участі секретаря міськради Валерія Пащенка. Мер же усіляко відгороджується від конфлікту: «Ніякої вказівки, ніякого офіційного рішення не було прийнято ані на моєму рівні, ані на рівні виконкому, щодо нашого втручання у цей процес. Я думаю, що це є прояв особистої позиції Валерія Вікторовича». Волошин стверджує, що застерігав Пащенка від прояву надмірної «активності» і вже сказав секретареві, що вчинок його «неправильний». Та, судячи з усього, не слід чекати розгляду поведінки Пащенка на найближчій сесії. Скоріш за все, його зовсім не буде, бо декому із депутатів міськради так припали до смаку методи, використані у райраді, що вони горять бажанням інсценувати щось подібне і на сесії міськради. Не виключено, що їм це вдасться, оскільки опозиція вже влаштувала Волошину облогу. Опозиціонери раз за разом надсилають заяви до УБОЗу про зловживання мера — то з приводу його будинку, то через невиконання законних вимог депутатів. Опозиція скупила і частку акцій ЗАТ «Юрія», щоби не дати нікому засохнути і під час зборів акціонерів товариства. До речі, остання із заяв до УБОЗу містила звинувачення щодо зловживання бюджетними коштами, на які Волошин буцімто з’їздив до Франції. Анатолій Волошин стверджує, що кошти за квиток сплатив із власної кишені, а на заявників збирається подати до суду за приниження честі і гідності міського голови.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 27.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 429 хитов: 12565
вчера: 780/26432
время генерации: 0.25970411300659; SQL запросов: 11