Медиагруппа «Антенна»  

Льошенко про парламент вже не мріє

Галина БЕРЕЗЕНКО# 47, 27.11.2002

Свою першу прес-конференцію у чині губернатора, що відбулася 26 листопада, Вадим Льошенко розпочав із оприлюднення цитат із апівсекретної "Довідки про роботу Черкаської облдержадміністрації щодо забезпечення соціально-економічного розвитку регіону". Зробив Вадим Олексійович це задля того, щоби, як він сам вважає, остаточно вичерпати розмови про справжні причини немилості до Лук'янця і більше "не повертатись до минулого". В принципі, більшу частину із того, що містилось у "Довідці", вже опублікував "Урядовий кур'єр" за тиждень до звільнення Володимира Лукича. І про це ж вже писала "Антенна". Так що сенсації ніякої нема.

Набагато більший інтерес викликали нові призначення. Першим губернатор представив свіжопризначеного начальника відділу з питань взаємодії з засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю Валерія Кикотя. Колись поет і підприємець, Кикоть є нині депутатом облради і представником інформаційно-аналітичного управління Адміністрації Президента у Черкаській області. Як справжній піарщик, нехай і на державній службі, Валерій Михайлович добре відчуває політичну кон'юнктуру: ще влітку його бачили у одній компанії з Ющенком, а восени він вже представляє АП. Окрім піар-відділу, у облдержадміністрації має незабаром запрацювати і свій прес-центр.

Не менш цікавою виявилась і кандидатура першого заступника губернатора - це Льошенко приберіг на "десерт". Ім'я цієї кандидатури — Станіслав Монке, донедавна голова Уманської райдержадміністрації. Про Монке Льошенко сказав, що цілком йому довіряє, "бо ми однакові за характерами". Також губернатор запровадив нову посаду - заступника із питань інвестиційно-інноваційної політики (таким чином Льошенко намагатиметься виправити ситуацію із малим і середнім бізнесом в області та залученням іневестицій, що він вже пообіцяв послові Франції). Цим новим заступником стане Юрій Чернецький, економіст за фахом, що мав досвід роботи як на "Азоті", так і на "Реємстмі". Решта заступників — Анатолій Чабан, Анатолій Рибак і Микола Бондар — лишаються на своїх місцях. Інші кадрові зміни, у тому числі у районах, будуть оприлюднені тільки після розширеної колегії цієї суботи. Що ж до оцінок, викладених як у "Довідці", так і у відомому Указі, Льошенко заявляє, що не знімає із себе відповідальності за стан справ у області. Але виправдовується: "Результати і методи роботи заступників завжди залежать від стилю і методів першого керівника". Ширше коментувати звільнення Лук'янця Льошенко відмовився, вважаючи це "некоректним".

Володимир Лукич, доля якого поки що є невизначеною, без роботи насправді не залишиться, впевнений Вадим Льошенко. За його словами, Віктор Медведчук вже запросив Лукича на розмову у Адміністрацію Президента.

Не секрет, що призначення губернатором перекреслило плани Вадима Олексійовича здобути депутатський мандат: "Я дуже здивувався, коли був запрошений до Адміністрації Президента, бо був готовий працювати у Парламенті. І вже бачив себе там. Але, якщо мені довірили таку відповідальну ділянку роботи, про парламент і мови не може бути". Посаду губернатора Льошенко бачить як "рівновіддалену від усіх політичних партій", тому "цілком реально" збирається скласти із себе повноваження головного есдека області на найближчій партійній конференції. (Про вихід із партії, звичайно ж, не йдеться). Із мером Анатолієм Волошиним у нового губернатора "нормальні відносини". Щоправда, Льошенко якось поблажливо пригадав Волошину "недоречності", що викликані браком досвіду. Дивує позиція губернатора щодо ситуації у Придніпровській райраді: "Як би там не було, ми сьогодні за законом будем стояти на стороні більшості депутатів". А якщо ця більшість іде проти закону? Льошенко, в принципі, визнав, що "нетерплячка" цієї самої більшості, котра одну зі своїх сесій провела у кабінеті Анатолія Рибака, призвела до хаосу. Тож нині, за словами Льошенка, "лише суд може визначити легітимність нового голови і рішень сесії".

Щодо економічних питань, то Льошенко запевнив, що перевага надаватиметься черкащанам. Хоча якщо інвестор хороший... У Льошенка знаходяться проекти турецької компанії, що готова врятувати нашу довгостраждальну філармонію. Але "донецьким" тут, зрозуміло, робити нічого. Бо нині ведуться розмови про передачу усієї лікеро-горілчаної галузі Черкащини у підпорядкування облдержадмністрації, повідомив Вадим Льошенко. До всього, він заперечив, що з боку "донецьких" були спроби експансії: "Немає ніякої донецької експансії. Ми вже розібрались — то були не донеччани, а кияни".

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 47, 27.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 321 хитов: 7523
вчера: 723/26554
время генерации: 0.16488289833069; SQL запросов: 11