Медиагруппа «Антенна»  

У найсильнішого пенсіонера Європи — ювілей

Юрій Зіменков# 46, 20.11.2002

Назвати Всеволода Павловича пенсіонером навіть якось незручно. Але це факт. Проте коли багато його ровесників зараз переймаються проблемами свого здоров’я, то Бабенка це не обходить. Чого-чого, а здоров’я у цієї поважної за віком людини вистачить на десятьох. Найкращими ліками він вважає спорт. Вважає і на власному прикладі це доводить. Нині неможливо знайти в Україні, Європі (та й у світі) атлета-ветерана у віці Всеволода Павловича, який би «грався» зі штангою, як із іграшкою. Судіть самі — сьогодні черкасець у найкращих спробах присідає з 300-кілограмовою штангою на плечах, робить жим в 185 і станову тягу в 300 кілограмів. Це за власної ваги 100-110 кг! Багатьом набагато молодшим, тим, хто годиться йому в сини й онуки, «дід» Бабенко дасть велику фору.

А займатися спортом наш богатир почав (аж не віриться!) на початку 50-х років минулого сторіччя. Бабенку, родом з Дніпропетровщини, припала до вподоби саме «залізна гра», тобто важка атлетика. Бог і, звісно, батьки не обділили меткого хлопчину силою і здоров’ям. Ну а майстерність і техніка приходили вже згодом. Спочатку були перемоги на районному та обласному рівнях, потім Павлович вторував шлях і на республіканський поміст. 45 років тому (!) він став майстром спорту.

Не злічити, в скількох турнірах брав участь атлет, виступаючи здебільшого в спорттоваристві «Колгоспник», а згодом «Колос». І не просто виступав, а майже завжди привозив зі змагань нагороди.

Як зізнався сам спортсмен, у 1994 році його «перемкнуло» на пауерліфтинг, новий тоді ще вид спорту. Досвід «поведінки» зі штангою мав великий, здоров’я нівроку, а наполегливості не позичати. Вже на перших змаганнях у ветеранському чемпіонаті України була перемога. Відтоді 9 разів підряд йому нема рівних в своїй ваговій категорії. Не забарилося й визнання на більш високому рівні: черкасець є чемпіоном і тричі віце-чемпіоном світу, 5-разовим чемпіоном Європи.

Ці показники могли б бути й більшими, але далеко не на всі змагання є змога виїхати (на пенсію доїдеш хіба що до кордону, а державі такі богатирі чомусь не потрібні). Ось і цього року так і не вдалося втрапити на світовий чемпіонат до Аргентіни. А там чемпіон-американець показав, до речі, результат, який для Бабенка вважається дитячим.

Є у Павловича чимало учнів-послідовників, що займаються важкою атлетикою, пауерліфтингом, гирями. Серед них і чемпіон світу Володимир Іваненко.

Запитую в Павловича, як довго ще збирається виходити на поміст?

— Та допоки не набридне, — почув у відповідь. — А набридне, думаю, не скоро.

— Можливо, ви займаєтесь за якоюсь особливою системою чи притримуєтеся режиму, відомому лише Вам? — цікавлюся.

— Просто люблю спорт, працюю в залі зі штангою. А щодо режиму (хитро посміхається. — Авт.), то наша сила — сало. Не відмовлю інколи собі й у чарчині доброї української горілки. Ми ж бо українці, козаки!

Днями Всеволоду Павловичу виповниться вже (чи ще?) 65 років. Якщо вірити атлету, а на це є всі підстави, то й наступну круглу дату він відзначить чемпіонськими виступами. Здоров’я ж і успіхів!

На фото: В. Бабенко, 1971 рік

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 20.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 327 хитов: 15904
вчера: 638/58805
время генерации: 0.056794166564941; SQL запросов: 11