Медиагруппа «Антенна»  

Французький посол приїхав розповісти про «тиху революцію» у Франції

Галина БЕРЕЗЕНКО# 46, 20.11.2002

Французька делегація на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Філіпом де Сюременом завітала до Черкас у п'ятницю, 15 листопада. Основною метою візиту посла був огляд ВАТ "Звенигородський сироробний комбінат", 92% уставного фонду якого вже належить французькій фірмі "Бангрен Європ". Французи збираються провести реконструкцію підприємства - оснастити його новим обладнаннями і провести перенавчання місцевих фахівців. А посольство Франції в Україні вважає за необхідне вивчати ті підприємства і регіони, куди французи інвестують свої кошти, пояснили в управлінні зовнішніх зв'язків та інвестиційної політики облдержадміністрації.

Отож губернаторство Вадима Льошенка почалось несподівано приємно - із поздоровлень посла і уваги з боку Євросоюзу. Свіжоспечений губернатор повідав пану Сюремену, що товарооборот Черкащини із Францією за 8 місяців цього року склав $5,1 млн., що, звичайно ж, не є великим досягненням, а тому Льошенко спробує покращити інвестиційний клімат у ввіреній йому області. Наразі губернатор похвалив французькі комбайни, що працюють на черкаських полях і поцікавився можливостями вивчення французьких технологій у галузі вирощування цукрових буряків (Льошенку, мабуть, спати не дають оті 604 ц/га цукрових буряків - середній французький показник цього року). А також губернатор звернувся до посла із проханням допомогти Черкаській області встановити зв'язки із якимось із французьких регіонів, оскільки ми вже маємо подібні міжрегіональні зв'язки із США, Німеччиною та Польщею. Філіп де Сюремен, хоча й працює у посольствах країн СНД із 1991, а в Україну був призначений у червні цього року, мабуть, зустрів вперше такий помпезний прийом - до губернатора позбирався практично увесь черкаський бомонд, починаючи із ректора ЧДУ і закінчуючи головою обласної податкової адміністрації. Тому посол обережно зауважив: "Я сподіваюся, що це свідчить про вашу надзвичайну увагу до Франції і до Євросоюзу". За словами пана Сюремена, для його країни усе важливішими стають не лише урядові, а й міжрегіональні зв'язки з іншими державами. Це є наслідком так званої "тихої революції" - політики нового французького уряду, спрямованої на децентралізацію і збільшення свободи для регіонів. Його ж посольська робота полягає у тім, "щоб рекламувати Францію в Україні і Україну у Франції", оскільки Україну і досі ще погано знають у Європі.

Встановлення міжрегіональних зв'язків було і основною темою при зустрічі посла із мером Анатолієм Волошиним. Волошин, щоправда, як справжній художник, не став розводитися про комунальні проблеми, а одразу почав про високе. Тобто про свою нещодавню поїздку до Франції, де він встиг послухати черкаський камерний оркестр на гастролях і встановити певні дружні зв'язки із мером Руана. Тож Волошин просив пана Сюремена посприяти зміцненню зв'язків, що намітились. Посол же, зі свого боку, запросив Волошина заходити у гості у посольство, коли буде у Києві.

До речі, як повідомили «Анетенне» в управлінні зовнішніх зв'язків та інвестиційної політики облдержадміністрації, це не перший візит високих французьких посадовців на Черкащину. У жовтні тут побувала місія Генеральної дирекції державного бухгалтерського обліку Міністерства економіки фінансів та промисловості Франції на чолі із головним казначеєм Франції Аленом де Бараном. Візит був пов'язаний із співпрацею Черкаського обласного Держказначейства із Державним казначейством Франції. Більше того, принцип формування французьких місцевих бюджетів різних рівнів було експериментально запроваджено на Черкащині. Тож ми нині єдина область, де бюджети формуються по-французьки. Може, це сприятиме зменшенню у них дірок?

А щодо французьких інвестицій, то з ними нині працюють не тільки ВАТ "Звенигородський сироробний комбінат", а й ВАТ "Ватутінський комбінат вогнетривів", СП "Дако", ТОВ "Аква-Віт", ЗАТ "Норгард-Україна" і ТОВ "Денталконцепт".

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 20.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 133 хитов: 3640
вчера: 666/31054
время генерации: 0.18956112861633; SQL запросов: 11