Медиагруппа «Антенна»  

Губернатора Льошенка представляв відставний віце-прем’єр

Галина БЕРЕЗЕНКО# 46, 20.11.2002

Представлення нового черкаського губернатора у понеділок, 18 листопада, перетворилося на справжнісінький номенклатурний фарс. Найбільше доклав до цього зусиль той, кому належало представляти Вадима Льошенка у новій якості, — перший віце-прем’єр Олег Дубина. Вірніше, виконуючий обов’язки першого віце-прем’єра, оскільки Кабмін ще минулого тижня повним комплектом був відправлений у відставку. Олег Вікторович за вихідні, вочевидь, прийти до тями не встиг, а понеділок — день важкий не тільки для звільнених міністрів. Спізнився Дубина на представлення замість обіцяних півгодини майже на дві години (згодом достовірні джерела повідомили, що віце-прем’єрська машина чогось заїхала аж у Прилуки. У Києві вже давно плутають Черкаську область із Чернігівською. Ну не один чорт?). Нарешті втрапивши до обшарпаної зали Будинку політпросвіти, в.о. віце-прем’єр-міністра спробував було представити нового... голову облради. Похопившись, пообіцяв голову облради не міняти (що зовсім не входить до його компетенції), натомість представив нового голову облдержадміністрації Вадима Олексійовича... Льошина. І запросив до слова Вадима Олексійовича Льошенкова. За цим Дубина оголосив виступ голови облради Геннадія Івановича... Карпалова. А прізвище Лук’янець на дубинівському язиці чомусь зовсім не відмінювалось. Льошенко і Капралов, зрозуміло, толерантно зробили вигляд, що нічого не трапилось.

Вадим Льошенко у своєму губернаторському слові відштовхувався, в основному, від відомого Указу Президента, тому пообіцяв провести «оцінку роботи усіх державних службовців області, за результатами якої будуть зроблені відповідні кадрові висновки», тобто окрім вже «страчених» Указом голів Кам’янської та Христинівської райдержадміністрації, полетять іще голови. Також Льошенко дав вказівку правоохоронним органам оцінити роботу керівництва певних підприємств. З усього було видно, що Вадим Олексійович промови виголошувати не звик і, в принципі, розумів, що це не зовсім його день. Адже участь його у цьому дійстві була суто формальною. Губернатором Вадим Олексійович став уже минулого тижня, а «актив області» в принципі з ним знайомий.

Свою промову екс-губернатор виголошував неначе на власних похоронах, підкреслено бадьоро і чітко: «Я прекрасно розумію філософію життя. Спочатку ти при владі, потім влада закінчується, але необхідно йти далі». Звернувся до присутнього у залі чиновництва: «Я ніколи не відділяв посаду голови обласної державної адміністрації від активу області». І далі, звертаючись до Олега Дубини, Лук’янець несподівано пожалівся: «Олегу Вікторовичу, я хотів йому (Льошенку. — Авт.) вручити квіти, але знаю, що ви заборонили...» А після коротенького обряду офіційних обіймів Лукич миттю вилетів із зали — красиво пішов.

Незручну паузу порушив Олег Дубина, зауваживши, що виявлені в області недоліки — це не тільки помилки Лук’янця, це стосується усього господарчого активу Черкащини. І необхідно зробити усі висновки, «щоби це не повторилось і не було як у тому анекдоті про три конверти». Замість вибачення за спізнення і помилки у прізвищах губернатора і голови облради Дубина пояснив, що «сьогодні нерадісний день» і мета поїздки його не вельми тішить. І взагалі, він вже у відставці і тільки виконує обов’язки першого віце-прем’єра. Хоча, за переконанням Олега Дубини, уряд Кінаха за 2 роки правління чудово попрацював, основним показником чого стали стабільні ціни на енергоносії. Порадив Дубина новому керівництву задуматися, чому це загальний ріст економіки в Україні не доходить до Черкащини і чому середня заробітна платня залишається найнижчою в державі, а 48% підприємств є збитковими. І завершив ще більш парадоксально, аніж почав: «Давайте побажаємо, щоб Черкащина і далі процвітала!»

Єдиний із народних депутатів, що був присутній на представленні, Борис Райков, прокоментував ситуацію доволі дипломатично: «Час потребує нових поглядів, нових рішень. Призначення Вадима Олексійовича губернатором я вважаю цілком нормальним. Він вже знає область, оскільки працював першим заступником. Я гадаю, що у нього є усі підстави ліквідувати ті недоліки, що були виявлені. Володимир Лукич... він — діяльна людина. Гадаю, йому запропонують достойну роботу. Він грамотний спеціаліст і керівник. А область в цілому, вважаю, має хороший потенціал для того, аби бути у числі передових».

У мера Анатолія Волошина призначення нового губернатора викликає песимізм, який ледь вдається приховати: «Я хотів би, щоб у жодному випадку не повторювалося протистояння міста і області, що тривало протягом 8-ми років. Мені б хотілося, аби у місті запанував спокій. Якщо Вадим Олексійович зможе знайти себе як незалежного посадовця, то я гадаю, що проблем не буде. Але не приведи Господи, щоби була нова конфронтація».

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 46, 20.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 564 хитов: 23628
вчера: 634/35795
время генерации: 0.026485919952393; SQL запросов: 11