Медиагруппа «Антенна»  

Мерія дозволила платити за книжками

Галина БЕРЕЗЕНКО# 44, 06.11.2002

Отримавши нові рахунки за послуги РЕУ, ТЕЦ і "Водоканалу" укупі з незрозумілою розрахунковою книжкою, більшість черкащан дуже здивувалась і розгубилась - і як тепер платити? Досі не було жодного повідомлення про скасування старих розрахункових книжок. Коли "Обленерго" вирішило спростити собі роботу, запровадивши рахунки, у яких кількість використаних кіловатт дуже часто не відповідала дійсності, мер Олійник мітинги на захист розрахункових книжок виводив. І досі Антимонопольний комітет час від часу нагадує "Обленерго", що слід все-таки громадянам книжки видавати на їх прохання.

Але поки що звичні розрахункові книжки залишаються у силі, повідомив заступник мера з фінансових питань Олексій Назаренко. Черкащани можуть спокійно продовжувати сплачувати за комунальні послуги у звичний спосіб, не зважаючи на "новації" у поштовій скриньці. Що ж до їх появи - а саме незрозумілої розрахункової книжки, то, за словами Олексія Назаренка, це є наслідком втілення одного із проектів екс-мера Олійника. Як виявилось, ще у листопаді минулого року, коли Олійнику мітингувалося як ніколи добре, проводився тендер між банками на право створення єдиного розрахункового центру. Про тендер, очевидно, знало тільки дуже широке коло особливо втаємничених. Право на полегшення життя для пересічних квартиронаймачів здобув "Мегабанк". За умовами тендеру переможець мав створити розрахунковий центр протягом двох місяців. Центр мав розпочати роботу ще 20 лютого цього року. Але банк зобов'язань по тендеру чомусь не зумів виконати. Більше того, за інформацією Назаренка, філію свою відкрив у Черкасах тільки 25 вересня цього року. Нині, як запевняв представник банку, розрахунковий центр вже створений. Але результатом перемоги означеного банку стала і загроза монополізації ним коштів, що мають надходити на рахунки підприємств - надавачів послуг. Проти цього постали інші банки. Представники практично усіх черкаських банків зініціювали зустріч із мером Анатолієм Волошиним у минулу середу, 29 жовтня, аби він виступив арбітром у непростій суперечці. Піднімалося також і питання інформаційно-аналітичного центру "Мажар" (який практично водночас із "Мегабанком" почав розповсюджувати окремі рахунки за послуги РЕУ, ТЕЦ і "Водоканалу"). Але, як пояснив Олексій Назаренко, "Мажар", що був створений ще 1997 року, лише акумулює і обробляє інформацію, яка надходить від підприємств-виробників комунальних послуг, з якими уклав відповідні угоди. За це аналітичний центр має лише погоджені із підприємствами відсотки, але нічиїми фінансами не оперує.

Перед мерією нині стоїть проблема - рішення про перемогу «Мегабанку», прийняте міськрадою попереднього скликання і досі є чинним. Схоже, що Волошин не схильний його скасовувати. Отже, єдиному розрахунковому центру у Черкасах бути. Але коли і яка буде в ньому дольова участь інших банків, визначатиметься у ході переговорів мера із банкірами.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 44, 06.11.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 601 хитов: 26129
вчера: 634/35795
время генерации: 0.0086669921875; SQL запросов: 11