Медиагруппа «Антенна»  

Як не комп’ютер, то хоч сміття...

Галина БЕРЕЗЕНКО# 43, 30.10.2002

Деякі речі лишаються незмінними у черкаському житті, як зміна пір року. Це — приїзд американців із міста-побратима Черкас Де-Мойна. По-американськи життєрадісний дідусь, колишній мер Де-Мойна Боб Мікл колись щиро посміхався меру Олійнику, так само щиро посміхається нині меру Волошину. Мікл пояснює, що Черкаси йому вельми до вподоби. Набагато більше, аніж Китай, у якому йому теж довелось попрацювати. До речі, про Китай Боб Мікл чомусь ніколи не розповідає. А Боб Мікл їздить сюди і сам, і з друзями з виконавчих структур де-мойнської мерії. У американській делегації, яка перебуває у Черкасах із 25 жовтня по 1 листопада, — знайомі всі обличчя: Ерік Андерсон, менеджер Де-Мойна, Еллен Валков’як, фахівець із економічного розвитку, Майкл Армстронг, фахівець зі створення комп’ютерних інформаційних мереж. І незмінний дядечко Боб. Не можна сказати, що американці для Черкас нічого не зробили. «Водоканал» отримав у 2001 році (після тяганини на українській митниці) американське обладнання і нині є одним із кращих водоканалів України. Двічі черкаські підприємці виставляли свою продукцію у американському місті. Побратими розщедрилися на старенькі комп’ютери для громадських організацій (але й ті комп’ютери досить довгий час «висіли» на митниці). І все. Загалом, певне, це менше 10% від усіх планів і задумок, які продукує американська сторона і які вже стосами лежать у кабінеті черкаського Комітету Дій. Частині з них, мабуть, не судитиметься здійснити у найближчі ...надцять років. Причина — вічний і тотальний брак коштів у міському бюджеті. А ще начебто американці не можуть зрозуміти, чого ж насправді чекають від них українські побратими. Мер Анатолій Волошин все ще сподівається, що колись-таки американці зрозуміють і Черкасам усміхнеться таке щастя, як Полтаві чи іншим містам, які отримали дуже непогані доларові вливання у міську казну. We`ll see, як говориться англійською. Поки що мерії доводиться вдовольнятися знанням того, що десь краще, і шукати для дорогих гостей сувеніри. Бо стара-нова ідея, яку американці привезли під час теперішніх відвідин, для нас є повітряним замком. Йдеться про створення інформаційної локальної мережі, яка б дозволила звести до мінімуму паперову тяганину і дала змогу повністю контролювати виконання тієї чи іншої проблеми, з якою простий люд звертається до міських можновладців. Дуже спрощено це виглядатиме так — Вася Петров пише начальнику житлово-комунального комітету електронного листа: «Чому від мого двору не вивозиться сміття?» І надалі контролює це питання у он-лайновому режимі.

Подібні інформаційні центри існують вже в містах сусідньої Польщі. Нам же до цього, як до Києва рачки. Де-Мойн створював свою локальну мережу протягом 22 років, і обійшлась вона місту десь у 120 тисяч доларів, поділився відомостями керуючий справами Черкаської мерії Андрій Сінько, який 20 днів стажувався у Де-Мойні.

А у нашій мерії навіть не всі відділи комп’ютеризовані, тим паче підключені до Інтернету, в у самої мерії немає своєї веб-сторінки. Наприклад, навіть прес-служба не має підключення до мережі. Добре, хоч боргів за телефон у мерії нині нема — про це повідомили в Укртелекомі.

Тобто, нам не до американських інформаційних вигадок. Навіть від щирого серця.

А поки американці правлять своє, мер Волошин їх слухає і чекає, що, зрештою, вони запропонують і щось нагальніше. Скажімо, нові технології у переробці сміття. Оскільки смітник у Руській Поляні росте, а нові його площі будуються із натугою — шляхом перекидання решти коштів, призначених для кладовища. До речі, сам Волошин у Де-Мойні на стажуванні не був. Він стверджує, що відмовився від запланованої поїздки, бо не міг покинути аж на 20 днів місто, у якому стільки проблем.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 43, 30.10.2002
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 81 хитов: 8369
вчера: 205/28525
время генерации: 0.11609196662903; SQL запросов: 11