Медиагруппа «Антенна»  

Мільйонні махінації у виправному закладі

Фінансові порушення на 4 млн. 143 тис. грн. встановили ревізори КРУ під час ревізії фінансово-господарської діяльності підприємства Черкаської виправної колонії №62.

Тільки за жовтень 2006 — березень 2008 років підприємство за державні кошти без проведення тендерних процедур, на свій розсуд, придбало товарів, робіт і послуг на 1 млн. 470 тис. грн.

Дивним чином підприємство Черкаської виправної колонії реалізувало 12 дерев’яних будинків бази відпочинку — їх продали приватній особі за ціною 12,5 тис.грн. (з урахуванням ПДВ). Одержані кошти були внесені в касу підприємства. При цьому у корінці прибуткового касового ордеру було зазначено: «За матеріали».

Продавали літні будинки без проведення аукціону чи конкурсу, без відповідного дозволу суб’єкта управління майном, яким виступає Державний департамент України з питань виконання покарань, та без проведення експертної оцінки з визначення ринкової вартості майна.

Як з’ясувалося в ході ревізії, у жовтні 2007 року підприємство списало ці будинки. За даними бухгалтерського обліку, їхня балансова та залишкова вартість становила 23 та 0,56 тис. грн. відповідно. Звіт КТ «Агентство експертних оцінок «Фатум-М» свідчить, що витрати на розбирання літніх будинків становили б 79,5 тис. грн., а вартість зворотних матеріалів цих об’єктів після розбирання — 12,5 тис. грн. Визначення ж ринкової вартості літніх будинків не проводилось.

Не завжди правильно нараховувались працівникам колонії заробітна плата, матеріальна допомога та інші виплати. Таких порушень тут встановлено на 3 630 грн.

Під час ревізії також з’ясувалося, що засуджені, які працювали на підприємстві, за час із жовтня 2006 по березень 2008 року недоотримали майже 47 тис. грн. зарплати. Перевіряючи правильність застосування норм та розцінок, ревізори звернули увагу, що при підвищенні мінімальної заробітної плати керівництво підприємства зменшувало норми часу на виробництво одиниці однакового виду продукції. При цьому розцінки за одиницю виготовленої продукції залишались незмінними. Тобто, попри те, що мінімальна зарплата підвищувалась, розмір доходів засуджених не збільшувався. Під час ревізії недоотримана засудженими зарплата була донарахована.

Не менш цікавим виявився для ревізорів і факт списання на видатки 54 тис.грн., які підприємство виправної колонії витратило на закупівлю продуктів харчування і товарно-матеріальних цінностей. Однак відповідних документів, які б підтверджували отримання та оприбуткування продукції, ревізорам побачити так і не вдалося. Тож 54 тис. грн. готівкових коштів підприємством були витрачені незаконно.

Про результати ревізії повідомлено управління Державного департаменту України з питань виконання покарань в Черкаській області. Матеріали ревізії передано до обласної прокуратури.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 45, 12.11.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 616 хитов: 18216
вчера: 765/21950
время генерации: 0.0087330341339111; SQL запросов: 11