Медиагруппа «Антенна»  

Олександр ЧЕРЕВКО: головне — відновити стабільність банківської системи

Президент України на нараді за участі голови Національного банку Володимира Стельмаха, голови Ради НБУ Петра Порошенка та голів правлінь найбільших комерційних банків України зазначив, що Національний банк досі не продемонстрував активних зважених кроків у кризовій фінансовій ситуації, хоча рішення РНБОУ, в якому визначені окремим пунктом дії Національного банку на валютному ринку, було прийнято ще понад тиждень тому.

Глава держави вимагає від НБУ стабілізувати курсову ситуацію та публічно зробити прогнози її розвитку. Він закликав виробити єдиний план дій, який би передбачав конкретний інструментарій захисту інтересів насамперед вкладників банків — фізичних осіб. Окремо Віктор Ющенко закликав комерційні банки до чесних дій на фінансовому ринку.

Голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко висловив підтримку позиції Президента і поділився міркуваннями щодо фінансової кризи з точки зору керівника регіону.

За його словами, те, що відбувається в Україні, — наслідок непродуманих кроків бюджетної, економічної та курсової політики Уряду та Національного банку.

— Ми занадто захопилися соціальними виплатами. Свого часу керівники інситутів національних досліджень, Національного банку України застерігали, що при збільшенні соціальних виплат, підвищенні заробітної плати слід враховувати продуктивність праці. Бо якщо випустити в економіку велику кількість не підкріпленої товарною масою готівки, то країну очікує інфляція та знецінення національної валюти. Саме це ми спостерігаємо нині.

Окрім того, Олександр Черевко наголосив:

— Важливо, щоб у державі були збалансовані соціальна та економічна політика. Президент, виступаючи із соціальними ініціативами, вказував на ті сфери, куди необхідно спрямувати основні зусилля. Проте, його побажання не були враховані.

На жаль, Уряд допустив «солодку», але по суті провальну бюджетну політику. Виплати вкладникам Ощадбанку — приваблива тема. Але, по-перше, їх отримали далеко не всі. А по-друге, це був лише прояв популізму, оскільки надто великою виявилась різниця між статистичними та реальними доходами з урахуванням інфляції.

На думку Олександра Черевка, з позиції своїх важелів Президент може і зобов’язаний давати оцінку роботи економічного блоку Уряду. А висновок для регіонів має бути один — хочемо більше заробляти — працюймо ефективніше. А Уряд має створити умови для розвитку бізнесу, державні підприємства забезпечувати замовленнями, реформувати галузеві ринки.

Що стосується дій Національного банку України, то Олександр Черевко переконаний, що нині потрібні чітка політика, повністю синхронна з Урядом. «Манна небесна від кредиту МВФ не впаде, нам потрібно стабілізувати банківську систему. Бо 50 млн. бюджетних платежів на залишаються на банківських рахунках без руху, а це вдарить по пенсіонерах, інвалідах та інших соціально незахищених громадянах».

Підсумовуючи сказане, губернатор зазначив:

— Україна потенційно здатна подолати кризу Ми повинні зробити своїм «золотом» зерно і ефективно ним торгувати, відновити своє виробництво. На жаль, політики давно відстали від розвитку держави, і це теж не дає країні розвиватися.

На думку голови Черкаської облдержадміністрації, поки що ні Уряд, ні Верховна Рада не вжили адекватних заходів по стабілізації фінансової ситуації в Україні. Тому сьогодні в антикризових заходах для України повинно значитися декілька пунктів: дострокові вибори до парламенту, скасування депутатської недоторканності, прийняття антикризової програми.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 44, 05.11.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 294 хитов: 7046
вчера: 793/19458
время генерации: 0.019975185394287; SQL запросов: 11