Медиагруппа «Антенна»  

Гастрономічний експеримент над черкаськими школярами продовжується

Марія ГАВРИЛЯН# 44, 05.11.2008

Фінансування шкільних обідів для учнів молодших класів от-от припинять

Всім добре відомо, що майбутнє будь-якої країни — за її підростаючим поколінням. Отож, перше, про що повинні турбуватися можновладці — це здоровий розвиток дітей, невід’ємною частиною якого є харчування. Проте, вочевидь, перспективи розвитку обласного центру мало хвилюють черкаських чиновників, оскільки в місті на невідомий термін буде припинено фінансування харчування учнів молодших класів.

Наприклад, у нас, розповідає директор школи №28 Тетяна Скорик, лишилося грошей на середу і на півчетверга. Надалі міська рада і управління освіти припинять фінансування харчування початкової школи.

Дитячий організм, що росте, потребує збалансованого харчування. У віці 6–10 років відбувається інтенсивний розвиток усього організму, і щоб харчування було повноцінним, годувати дітей найкраще кілька разів на день потроху, радять лікарі-дієтологи.

При цьому до раціону повинні обов’язково входити білки, а це м’ясо, риба, молочні продукти.

Серед освітян міста ходять чутки, що припинять фінансувати харчування не повністю — на один обід для однієї дитини будуть виділяти по три гривні. Проте, враховуючи ціни на продукти, важко уявити, що буде лежати на тарілці школяра.

Цим рішенням міська рада та виконком заганяють батьків та керівництво шкіл просто у глухий кут. Якщо міський бюджет неспроможний прогодувати дітлахів — це доведеться робити батькам, але що робити дітям із малозабезпечених сімей, яких у місті не так вже й мало?

За словами Тетяни Скорик, в їхній школі «проводилися батьківські збори стосовно того, чи готові батьки доплачувати за харчування, але всі батьки на 100% робити цього не будуть».

— Ми теж опитали батьків, вони доплачувати не в змозі, — підтримала колегу директор школи №27 Надія Олійник.

Варто нагадати, що постанову Кабінету міністрів про безплатне харчування учнів молодших класів ніхто не відміняв, а така безглузда самодіяльність Черкаського міськвиконкому просто дивує. Журналісти «Антени» намагалися отримати коментар із цього приводу у представників управління освіти міськвиконкому. З’ясувалося, що його начальник Сергій Саєнко наразі перебуває за межами міста, а його заступник Олександр Лавренюк впродовж дня, мабуть, просто не брав слухавку робочого телефону.

Останніми днями у всіх на вустах випадок, що трапився з учнем однієї зі шкіл Луцька, який помер на уроці фізкультури. Невже черкаські чиновники прагнуть, щоб такі випадки стали звичними для Черкас? Враховуючи щоденні інтелектуальні і фізичні навантаження дітей, відсутність нормального харчування зрештою до цього і призведе...

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 44, 05.11.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 188 хитов: 3341
вчера: 582/19957
время генерации: 0.080240964889526; SQL запросов: 11