Медиагруппа «Антенна»  

Ота клята чарка

Вячеслав ХАРЧЕНКО# 43, 29.10.2008

За 9 місяців цього року з вини нетверезих водіїв на Черкащині сталося 80 аварій, в яких 10 людей загинули, а ще 106 покалічилися. Що й казати, статистика аж занадто сумна, та на ці цифри, що сочаться кров’ю, здається, мало хто звертає увагу. Куражі п’яних водіїв продовжуються. Особливо прикро стає за ні в чому не винних людей, які загинули чи стали інвалідами через любителів нетверезої їзди.

Незважаючи на недосконале законодавство, яке діяло до прийняття 24 вересня 2008 року в другому читанні Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», працівники ДАІ довели, що вони можуть «приструнити» порушників. І показали це на практиці в ході проведення оперативно-профілактичних заходів, які розпочалися з 10 січня поточного року. За 9 місяців 2008 року загалом по державі вдалося зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод на 14,3%, кількість загиблих на 15,7%, травмованих у ДТП на 14,2%. Спостерігається й зниження числа аварій з вини нетверезих водіїв як в цілому по Україні (на 25,4%), так і в області (на 42%).

Нарікати на те, що працівники міліції занадто жорстко ставляться до порушників Правил дорожнього руху, може лише людина, яка не вдумується в суть гірких статистичних показників — цього року дорожні аварії вже забрали життя 5758 людей. На жаль, ця цифра щоденно зростає.

Прийняття згаданого Закону вселяє надію на поліпшення ситуації на дорогах. Адже перекладання на плечі судів розгляду усіх адміністративних справ про порушення Правил дорожнього руху, зниження адміністративного тиску на правопорушників (зниження розмірів штрафів та позбавлення працівників Державтоінспекції реальних важелів впливу на порушників Правил дорожнього руху) негативно вплинуло на стан безпеки дорожнього руху, призвело до погіршення дисципліни його учасників і, як наслідок, до значного збільшення числа дорожньо-транспортних пригод.

Тільки минулого тижня працівники ДАІ області виявили кілька випадків, коли транспортними засобами керували водії, які були позбавлені такого права постановами суду, але продовжували їздити.

Приміром, на автодорозі Золотоноша–Черкаси–Сміла–Умань при перевірці автомобіля «Форд Транзит» було виявлено, що Смілянський міськрайонний суд двічі на протязі двох місяців (20.12.2007 і 12.02.2008) позбавляв його водія, 22-річного жителя м. Сміла, права керування транспортними засобами загальним строком на 4 роки.

Іншого разу вже на автодорозі Київ–Знам’янка був зупинений автомобіль ВАЗ-2103, водій якого, як виявилося пізніше, був двічі позбавлений судом права керування транспортними засобами загальним строком на 3,5 року.

Пригадується випадок місячної давнини, коли в обласному центрі при перевірці документів у 33-річного водія виявилося, що менш ніж за рік він тричі за рішенням суду був позбавлений права керування (21.09.2007 на 3 роки, 12.12.2007 на 3 роки, 05.02.2008 на 1 рік, загалом на 7 років) і при цьому продовжував керувати автомобілем, маючи при собі посвідчення водія.

Свої документи водії, позбавлені права керування, можуть отримати лише тоді, коли закінчиться штрафний термін. А він, як відомо, обчислюється не з дня ухвалення постанови суду, а з моменту вилучення документів.

Відповідно до внесених Верховною Радою України змін у випадках, коли водій вчинив порушення, за яке може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, поновлюється можливість тимчасового вилучення працівниками ДАІ посвідчення водія до набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення, але не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення. Відтепер до компетенції судів віднесені лише ті адміністративні справи про порушення, вчинені у сфері безпеки дорожнього руху, де передбачено позбавлення права керування. Також значно підвищуються штрафні санкції за керування транспортним засобом у стані сп’яніння.

На перший раз для підхмелених водіїв передбачений штраф від 2 тис. 550 грн. до 3 тис. 400 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до п’ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.

При повторному впродовж року вчиненні цього порушення водіям можуть «світити» позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 2 до 3 років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п’ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п‘ятнадцяти діб, а іншим особам — оплатне вилучення транспортного засобу чи без такого або громадські роботи на строк від п’ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб.

А такі дії водія, вчинені більш як двічі впродовж року, передбачають позбавлення права керування транспортними засобами на строк до 10 років з оплатним вилученням транспортного засобу.

Замисліться над цим!

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 43, 29.10.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 482 хитов: 20227
вчера: 653/28380
время генерации: 0.0089340209960938; SQL запросов: 11