Медиагруппа «Антенна»  

У Суботові відкрито історико-культурний центр

26 вересня 2008 року у с.Суботів Чигиринського району відбулося урочисте відкриття історико-культурного центру «Гетьманська корчма — музей». Завітав на відкриття комплексу голова обласної державної адміністрації Олександр Черевко.

«Відкриття даного своєрідного музею стало добрим прикладом того, як бізнес та влада спільно працюють для розбудови культурної спадщини Черкащини», — зазначив губернатор.

Олександр Черевко вкотре підкреслив важливість та необхідність для області реалізації Державної програми «Золота підкова Черкащини», яка незважаючи на відсутність фінансування з державного бюджету продовжує діяти, активно впливає на духовний та соціально-економічний розвиток області.

Усього за період дії державної програми «Золота підкова Черкащини» заходи програми були профінансовані майже на 126 млн. грн., однак недофінансування програми лише в цьому році складає 32 млн. грн.

Історико-культурний центр «Гетьманська корчма — музей» збудований ТОВ «Мехбуд» на кошти меценатів.

По завершенню церемонії відкриття відбулася прес-конференція голови обласної державної адміністрації Олександра Черевка.

Під час спілкування із представниками ЗМІ голова ОДА звернув увагу журналістів на заходи, які здійснюються в державі по підготовці до вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Нагадаємо, що Президент України Віктор Ющенко взяв участь у сесії Генеральної Асамблеї ООН, де звернувся до всієї світової спільноти із закликом визнати Голодомор в Україні 1932–1933 років геноцидом українського народу.

За словами Олександра Черевка, в Черкаській області готується ряд заходів до 75-х роковин Голодомору 1932–1933 років.

Розпорядженням голови облдержадміністрації від 4 червня 2007 року було утворено координаційну раду облдержадміністрації з підготовки заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні, якою розроблено план заходів на 2008 рік.

... У 26 районах і містах обласного значення створено 218 груп для виявлення жертв Голодомору, в яких працюють 716 фахівців. Дослідницькими групами встановлено понад 300 тисяч мешканців області — жертв Голодомору. Серед них, зокрема, близько 155 тисяч — документально встановлених загиблих жителів краю, більш ніж 97 тисяч черкащан, старших 75 років, які пережили жахливий період вітчизняної історії, але в силу правових колізій не мають відповідного статусу. Понад 48 тисяч осіб, постраждалих від голоду, встановлено з різних джерел науковцями та дослідниками.

Продовжуються роботи зі встановлення у населених пунктах, мешканці яких постраждали від Голодомору, пам’ятників та пам’ятних знаків, формується єдиний реєстр архівних документів, видаються, перевидаються та розповсюджуються праці, збірки документів.

Триває робота щодо формування єдиного реєстру документів та матеріалів, пов’язаних з Голодомором, наявних у регіональних архівних установах, виявлення документів — звітів, листів, спогадів очевидців тих подій.

Оновлюються постійно діючі експозиції, виставки архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва, літератури, які відображають події, пов’язані з геноцидом українського народу.

Підготовлена до видання Книга пам’яті «Голодомор 1932–1933 років. Черкаська область» у рамках Національної Книги пам’яті жертв Голодомору. На Черкащині встановлено 273 пам’ятники та 583 пам’ятні знаки у 845 населених пунктах, мешканці яких постраждали під час Голодомору. Всі встановлені пам’ятники та пам’ятні знаки, пов’язані з Голодомором, взято на Державний облік.

Упродовж 8 місяців 2008 року у населених пунктах області встановлено 2 пам’ятники та 12 пам’ятних знаків жертвам Голодомору 1932–1933 років: у Чигиринському, Лисянському, Жашківському, Чорнобаївському районах. Крім того, завершено реконструкцію «Криниці совісті» у с.Сахнівка Корсунь-Шевченківського району.

На території Черкаської області налічується 527 відомих та нововиявлених місць масових поховань жертв геноциду українського народу, які впорядковано.

Органами влади на місцях особлива увага надається поліпшенню медичного, соціально-побутового обслуговування, сприянню у веденні присадибного господарства, наданню матеріальної допомоги особам, які пережили Голодомор 1932–1933 років.

Вживаються заходи до виконання вимог вищезазначеного Указу Президента України щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвяченим особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932–1933 років в Україні та політичних репресій, перейменування в установленому порядку вулиць, площ, провулків, проспектів, парків та скверів, назви яких пов’язані з такими особами.

Головою облдержадміністрації неодноразово направлялись звернення до виконкому Черкаської міської ради щодо розгляду питання демонтажу пам’ятника В.І.Леніну у м.Черкаси, перейменування вулиць та провулків.

На даний час змінені 383 топонімічні назви, присвячені особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932–1933 років в Україні та політичних репресій у часи тоталітарного режиму, демонтовано 34 пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені таким особам, з них 18 пам’ятників В.Леніну.

Крім того, у листопаді 2007 року надруковано документально-публіцистичне видання «Голодомор 1932–1933 років на Черкащині. Книга пам’яті в документах та спогадах», створене групою фахівців облдержадміністрації, Державного архіву Черкаської області, редакційно-видавничої групи «Реабілітовані історією», обласного краєзнавчого музею, СБУ. Значну частину документів і спогадів очевидців у книзі опубліковано вперше. На даний час здійснюється підготовка матеріалів до видання другого тому.

Частина матеріалів книги п’ятої історико-меморіального серіалу «Реабілітовані історією. Черкаська область» пов’язана з Голодомором 1932–1933 років. Додатковий шостий том серіалу буде присвячено цим трагічним подіям.

Державним архівом Черкаської області видано збірку документів і матеріалів «Голод 1932–1933 років на Черкащині».

Своєрідною особливістю цьогорічного вшанування пам’яті загиблих в ті страшні роки буде презентація постановки п’єси «Жовтий князь», яку здійснює відомий режисер Андрій Жолдак. Це стало можливим за підтримки виконавчої влади. На реалізацію даного проекту перераховано 150 тис. грн.

Також голова обласної державної адміністрації Олександр Черевко відповів на численні запитання журналістів.

ТОП-СТАТЬИ
Номер # 40, 08.10.2008
ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ Замість суду — житловий будинок для еліти? Фронтовий щоденник: Як працюють фронтові шпиталі Фронтовий щоденник: Військовий капелан про свою роботу на війні Олимпиада 2022: новичок в лидерах. Фронтовий щоденник: Як Черкащани живуть на війні Репотажі з фронту Сьогодні в телеефірі Антени-плюс: Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" для мобільних мереж 2G та 3G Інтернет-трансляція телеканалу "Антена" Чому москалі такі?
Дайджест Вартість проїзду у громадському транспорті малє становити не вище 2,7 грн? Спроба переворота в Україні призначена на 22 лютого? Откровения российского окупанта: почему он убивает украинцев? (відео) В Лугандоні вважають наше сало наркотиком! Экономика РФ летит в пропасть Унікальний вітровий генератор зробив винахідник з Черкащини Народний синоптик прогнозує теплу зиму О Золотой Орде и Киевской Руси, или почему Маркса не издавали в СССР?
Главная | Новости | Статьи | О нас | Выпуск новостей (видео) | Он-лайн трансляция «Антенна-плюс»
bigmir)net TOP 100
©«Антенна», 2009
посетителей: 566 хитов: 16494
вчера: 580/19299
время генерации: 0.0077710151672363; SQL запросов: 11